Nummer Een 14 ZE Buurten Nina (83) en Willy (81) Versluijs zitten opeen bankje te genieten van het zonnetje. Ze zijn 63 jaar getrouwd en wonen al die tijd samen in Nummer Eén. m. A Nina werd er zelfs gebo ren. „Ik was twintig toen we in dit huis trokken. We hebben het volledig naar onze zin gemaakt", vertelt ze. „Nu mijn man aan Alzheimer lijdt, is het de vraag hoe lang we hier nog kunnen blijven. Als Willy naar een gesloten afdeling moet, wil ik in een flat in Breskens gaan wonen. Maar nu nog niet hoor, ik wil hier nog niet weg." De twee krijgen veel hulp van de buren en hun kleindochter, die tegenover hen woont. „We kunnen niet be ter zitten dan hier. Je bent zo bij de zee, in Breskens, het Zwin of Sluis. Mijn man gaat drie dagen per week naar de dagopvang in Oost burg. Dan kan ik lekker gaan shop pen met mijn dochter en klein dochter. Of met de auto bood schappen doen in Breskens. Dat doe ik liever zelf, want dan kan ik lekker kletsen en een ijsje eten op het terras", vertelt Nina. Ze heeft nooit stilgezeten. En doet dat nog steeds niet. „Willy en ik hebben allebei tot ons zeventig ste gewerkt, maar hebben ook echt genoten. We zijn veel uit geweest. De kermis, de Visserijfeesten, Ra coon die optrad in Nummer Eén... We waren overal bij. Ik sta nog steeds iedere dag om zes uur op en we hebben veel sociale contacten. De kinderen komen iedere zondag op de koffie en ook de buurtjes zit ten hier regelmatig." Dat de Num mer Eense al 83 is, zou je dan ook niet zeggen. „Ik wil er nog steeds goed uitzien als ik de deur uitga. Als ik mijn lange laarzen aantrek en mijn haar netjes zit, gelooft nie mand dat ik al zo oud ben", vertelt ze lachend. Toch zijn Nina en Willy niet de oudste bewoners van Nummer Eén. De 95-jarige Irene Sijnesael woont er namelijk ook nog. Wan neer ze een jonge verslaggeefster en fotograaf voorbij ziet wandelen, grijpt ze dan ook haar kans om hulp te vragen met het verzetten van haar containers. „Stuur me niet naar een bejaardenhuis, want Auto's rijden hier hard, dat is het enige nadeel. Gelukkig wonen er niet veel kleine kinderen dan loop ik weg", zegt ze vastbera den. Ondertussen zwaait ze naar iedereen die voorbij wandelt of fietst en doet ze er alles aan om mooi op de foto te staan. Haar tienjarige hondje Puckie is een herinnering aan haar man, die nu tien jaar dood is. Net als de zeven witte duiven in haar tuin. „Ze le ven nog allemaal. En al bieden ze een miljoen, ze gaan niet weg." Als je eenmaal in Nummer Eén woont, ga ook je nooit meer weg lijkt het wel. Ook Willy Pecke woont al zijn hele leven in het buurtschap. Een paar huizen verder werd hij gebo ren. „Ik blijf trouw aan deze plek. Het is nergens beter dan hier", ver telt hij. „Het is lekker rustig, je zit vlakbij Breskens en hebt alle voor zieningen in de buurt." Toch is er ook een nadeel. „Auto's rijden hier ontzettend snel doorheen. Vroeger controleerden ze nog wel, maar dat is voorbij. Gelukkig wonen er niet veel kleine kinderen." Onder tussen fietst de buurman voorbij en roept: „Hey, burgemeester van Nummer Eén!" „Dag, locoburge meester", roept Pecke lachend te rug. Het is duidelijk: in dit buurt schap kent iedereen elkaar en is het contact gemoedelijk. „Er is hier niks, zeggen mensen dan. Maar als je in een buitenwijk van de stad woont, moet je veel verder gaan om boodschappen te doen!" qem. Sluis woensdag 8 november 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: NUMMER EEN Wie er woont, wil niet meer weg uit Nummer Eén Gertie De Boey -Willy Pecke A Irene Sijnesael (95) woont met hondje Puckie dolgraag in Num mer Eén en wil onder geen beding naar een verzorgingstehuis. A Willy Pecke blijft trouw aan Nummer Eén: hij groeide er op en woont er nog steeds, met zijn vrouw Henny. A Nina en Willy Versluijs krijgen hulp van de buren en hun kleindochter, en hebben veel sociale contacten, fotos boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42