Groenendijk terug op het 'oude nest' u II II Laco moet weer vollopen II 13 Groenendijk traint inmiddels al mee met hoofdklasser Delta Sport/EMM, maar moet nog even afwachten totdat hij in wedstrijd verband in actie mag komen voor de equipe van Leon Luijsterburg. „Ik hoop dat dat snel geregeld is, maar het kan wat langer duren om dat het een internationale over schrijving is." Groenendijk maakte vorig sei zoen de overstap van Delta Sport naar Tachos Waalwijk, waar hij het Nederlands kampioenschap bij de junioren en de Brabantse beker De stap naar de eredivisie is toch wel erg groot gebleken wist te veroveren. Dat succes leidde zijn transfer in naar de Belgische eredivisionist Olse Merksem. „Vijf of zes keer in de week naar België, zware trainingen, 's avonds om half twaalf thuis en dan 's och tends weer vroeg de wekker. Dat werd me allemaal iets te veel, zeker omdat ik midden in mijn stagepe riode zat. Bovendien kreeg ik maar weinig speelminuten, waardoor ik mijn plezier in het spel begon te verliezen. De stap naar de eredivisie is toch wel erg groot gebleken en op mijn positie als cirkelspeler kom ik nog kracht tekort", blikt Groenen dijk terug op de afgelopen periode. Hij hoopt bij Delta Sport/EMM meer tijd voor zichzelf en zijn school te krijgen. „Ik train nu volle dig mee en daarnaast train ik extra op conditie en kracht. Mijn indruk is dat de nieuwe trainer goed bin nen de groep ligt en mij nog veel kan leren. Ik vind de sfeer binnen het team ook verbeterd in vergelij king met mijn vorige periode bij Delta Sport. We hebben een leuk en jong team, waarbij iedereen zijn speelminuten krijgt. Ik hoop er hier Ik hoop er nog een leuk seizoen van te maken met promotie naar de 2de divisie nog een leuk seizoen van te maken met promotie naar de tweede divi sie." Voor trainer Leon Luijsterburg betekent de terugkeer van Groe nendijk extra mogelijkheden bin nen zijn team, dat afgelopen zon dag tegen de eerste nederlaag van het seizoen (20-19-verlies in eigen huis tegen WPK/Westlandia) op liep. „Aron heeft vorige week al twee trainingen bij ons meegedaan. Hij is een bekende voor de club en een aantal spelers. De komende weken kijken we tijdens de trainin gen verder naar de mogelijkheden en in de tussentijd geven we Aron de ruimte om tot rust en weer lek ker in zijn vel te komen." niet gezond." Maar zo moge lijk, vermoedt Gunst, zijn de hartproblemen het gevolg van de aanrijding die hij in decem ber 2015 met een brommer had. Hij liep daarbij onder meer een bekken- en wervel breuk op. „Het is wel vreemd: daarvoor heb ik nooit iets ge merkt, en daarna is het ineens begonnen. Maar het is lastig om precies te zeggen of het daar mee te maken heeft." De Yersekenaar bleef niet bij de pakken neerzitten na het slechte nieuws. Vrij snel na de eerste berichten over het mo gelijke einde van zijn carrière, ging hij met zijn vader mee op pad om de jeugd van wieler vereniging Willebrord Wil Vooruit te begeleiden. „Het is natuurlijk jammer dat ik nooit ga weten hoever ik zou zijn gekomen, maar je wordt er Ik heb in mijn loopbaan veel mooie dingen meegemaakt niet beter van als je er alsmaar over blijft dubben. Ik ben blij dat ik weet wat het probleem is. Ik heb het een plekje gege ven en ben verder gegaan." „En ik heb in mijn loopbaan veel mooie dingen meege maakt en mooie koersen gere den", zegt hij. „Bijvoorbeeld in Noorwegen. Dat neem je wel mee en pakken ze me niet meer af." In september is Gunst begonnen aan een stu die International Business and Management. De komende vier jaar wil hij ervaring op doen als ploegleider bij het ju niorenteam van Willebrord Wil Vooruit. Tot nu toe be leeft hij daar veel plezier aan. „Het is prachtig om met die jongens bezig te zijn. Vroeger had ik de ambitie om zelf de top te halen, nu help ik een ander richting dat doel. Daar haal ik voldoening uit." satieprijs gewonnen tijdens de sportverkiezingen van Schouwen- Duiveland en daar waren we erg trots op", vertelt Mulder. „We wil den dan ook niet al te veel verande- Ik merk wel dat we vorig jaar naam gemaakt ren aan de opzet van het evene ment." In totaal worden er zaterdag tus sen 18.00 en 23.30 uur tussen de 20 en 25 partijen gevochten. „Je wilt niet weten hoeveel er in zo'n laatste week nog verandert", zweert Mul der. „Er zijn afzeggingen, dan is er weer een ander gevonden en zegt er wéér eentje af. Maar we hebben vo rig jaar wel naam gemaakt, dat merk ik wel." In het Zeeuwse kickbokswereldje is Luctor et Emergo al een klein be grip. Mulder: „Niemand had er vo rig jaar wat van verwacht. Ze dach ten: dat is in Zierikzee, in een sport hal, het zal wel. Maar heel veel mensen praatten er nog lang over na. Vrijwel alle Zeeuwse kickboks verenigingen zijn weer van de par tij en er zijn dit jaar ringgirls. Die heb ik niet eens hoeven zoeken. Die boden zichzelf gewoon aan. Geinig toch?" Dat vervolg komt er komende za terdag in het Laco sportcentrum, waar Frédéric Mulder als bestuurs lid en tevens hoofdtrainer van de organiserende vereniging Team Zeltech opnieuw hoopt op spekta kel. „We hebben vorig jaar de organi- woensdag 8 november 2017 Voor handballer Aron Groenen dijk zit zijn avontuur in de Belgi sche eredivisie er na een paar maanden alweer op. De 19-jarige cirkelspeler uit Zierikzee heeft overschrijving aangevraagd naar zijn oude club Delta Sport. Menno Kole Zierikzee - Aron Groenendijk - Aron Groenendijk - Davy Gunst T Davy Gunst koestert vooral zijn mooie wielermo- menten. foto mechteld jansen Het kickboksgala Luctor et Emergo hoopt zaterdag net zo'n groot succes te worden als in 2016. foto dirk-jan gjeltema - Frédéric Mulder, bestuurslid De eerste editie van het kick boksgala Luctor et Emergo be viel de amateurkickboksers, toeschouwers en organisatie een klein jaar geleden zo goed dat al vrij snel duidelijk werd dat er een vervolg aan gegeven zou worden. Mitchell Minnaard Zierikzee Aron Groenendijk in actie, foto MIRANDA KEMMEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41