CONTACTA® nora M Walcheren Meeste gemeenten blijven bij klassieke knecht Kinderen krijgen steeds jonger een mobieltje. Ruim 400 kleuters hebben al een telefoon Na 20 jaar komt er een einde aan de viereenheid Bart-Dennis-Stefan-Paul. Bassist Stefan de Kroon (rechts op de foto) stapt uit Racoon. Hij zegt zich, ondanks het grote succes van de band, niet meer volledig te kunnen motiveren. Nog een paar optredens en eind dit jaar neemt Maarten van Damme de basgitaar definitief van hem over.zeeland8 Hart Ziel Arts Michael Mosley heeft iets op zijn lever vierde 7-8-9 NOVEMBER 2017 Registreer gratis als zakelijke bezoeker op contacta.nl/code Registratiecode: 4063 Nieuwsmedia stad van Nederland, Utrecht, lopen dit jaar voor het laatst klassieke Pieten mee. Een aantal comités wilde, soms uit vrees voor ordeverstoringen tij dens de intocht, geen antwoord ge ven op de vragen. Ook beslissen sommige organisaties pas op het laatste moment over de kleur van Piet, zij wachten de ontwikkelin gen in het Sinterklaasjournaal af Dat gaf gisteren aan dat er dit jaar geen felgekleurde Pieten meer te zien zijn, maar wel een 'bont gezelschap aan helpers'. Daarmee lijkt de pietendicussie die in 2011 weer de kop opstak en ja renlang fel voortwoekerde, voorals nog niet tot een verdere, wijd ver spreide verandering bij de intoch ten in Nederland te leiden. Het aan tal gemeenten dat roetveegpieten bij de intocht laat meelopen, neemt niet toe. Vorig jaar was dat het geval bij 21 intochten van de onder vraagde 289 gemeenten. Veel sinterklaascomités geven aan dat de discussie in hun dorp of stad 'helemaal niet speelt'. „Men sen vragen hier niet om andere Pie ten", stellen meerdere intochtco mités. Ook geven organisatoren aan dat de sponsors van hun intochten spe cifiek om een 'klassieke' Piet vra gen. Als er tijdens de intocht andere Pieten meelopen, staat daarmee de sponsoring van volgend jaar op de tocht, is de soms rechtstreeks uit gesproken boodschap.P5 haar regionale zusterkranten onder 271 van de 388 gemeenten of sinter klaascomités in Nederland. We vroegen daarbij naar de kleur van Piet in de grootste kern van die ge meente. In 238 van die plaatsen is Piet bij de intocht zwart of (donker)bruin. Zeventien comités melden dat er enkele tot veel roetveegpieten mee lopen. In drie grote steden lopen enkel nog roetveegpieten mee. Rotterdam maakt de kleur van Piet pas een dag voor de intocht bekend, vorig jaar liepen daar zowel bruine als roetveegpieten mee. In de Mensen vragen hier niet om andere Pieten In een relatief klein aantal gemeen ten lopen tussen de traditionele Pieten ook roetveegpieten mee; in drie (grote) steden doen alleen maar roetveegpieten mee aan de intocht. Dat blijkt uit de Pietenatlas 2017, een rondgang van deze krant en »P3 Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen ^Wei^lerf^ Erland Galjaard Anna Nooshin Carlo v/dWeijer dinsdag 7 november 2017 Zonning pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Piet dit jaar toch zwart of bruin —Reactie van diverse Ook dit jaar is Piet bij veruit de meeste sinterklaasintochten in Nederland zwart of donkerbruin. Cyril Rosman Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1