0) O O lil 16 Een investering in een vakantiehuisje in Turkije loopt voor Nederlandse pensionado's uit op een kater. Reisorganisatie Corendon weigert afspraken over de terugkoop van het huisje na te komen. PENSIONADO'S CORENDON Kort Volkswagen opnieuw voor de rechter gedaagd Volkswagen is nog lang niet klaar met het dieselschandaal. Gisteren stapten nog eens 15.000 Volkswagenrijders naar de rechter in Braunschweig. Zij dienden een gezamen lijke schadeclaim in van 350 miljoen euro. Volgens de advocaten die zijn betrokken bij de claim moet per auto circa 5.000 euro compensatie worden betaald. Of Volkswa gen moet de betreffende voertuigen in zijn geheel terugkopen. Volgens Volkswagen is er geen juridische grondslag voor de eis, omdat de auto's veilig zijn en rijden. Worstenmakers staken weer Unoxmedewerkers hebben gisteravond op nieuw het werk neergelegd. Vorige week vrijdag werd ook al 24 uur gestaakt. De ac tievoerders eisen werkgaranties nu moeder bedrijf Unilever de vestiging per 1 januari wil verkopen aan vleesverwerker Zwanen berg. De Unoxfabriek in Oss telt zo'n drie honderd medewerkers. Zwanenberg zou sommige arbeidsvoorwaarden willen verso beren, waaronder de pensioenen. Zwitsers kopen Nidera Syngenta koopt de zadentak van de van oor sprong Nederlandse graanhandelaar Nidera. De Zwitserse zaden- en landbouwgifhande laar heeft daarover een bindende overeen komst gesloten met de huidige eigenaar, het Chinese staatsbedrijf Cofco International, dat Nidera eerder dit jaar definitiefin han den kreeg. Nidera werd in 1920 opgericht in Rotterdam. Hogere omzet PostNL PostNL heeft in het derde kwartaal geprofi teerd van de pakketbezorging, die 274 mil joen euro aan omzet opleverde, ruim een vijfde meer dan een jaar eerder. Bij de post bezorging liepen de opbrengsten juist met 4 procent terug tot 395 miljoen euro. De totale omzet van PostNL steeg met 5 procent tot 809 miljoen euro. Nieuwsflits Gemalto Vopak Altice SBM Offshore ran v ïf» e brochure zit in 2006 bij de Ma- krofolder en in I de tijdschrift- f vakjes bij Coren- donvluchten. In De Telegraaf worden advertenties geplaatst om investeerders te lokken. RTL be steedt er aandacht aan in het pro gramma House Vision. En op Se- cond-Homebeurzen gaat Coren don er zelf de boer mee op. Nee, je kunt niet zeggen dat reis organisatie Corendon de komst van het nieuwe vakantiepark las sos Modern, in de buurt van Bo drum, geheim wil houden. Waarom zouden ze ook. Bodrum is 'de hemel op aarde', valt in de folder te lezen. Het park, met 181 luxe villa's en appartementen, ligt direct aan zee bij 'de schitterende Golf van Güllük'. Voor geïnteres seerden is het 'de investering van hun leven'. Rechtszaak Nou, de investering van hun leven wordt het voor Mart en Mieke van Nistelrooij zeker. Maar niet op de manier die ze voor ogen hadden. Op het bureau van het stel uit Ros malen liggen dikke stapels papie ren. De e-mailbox zit vol met juri dische correspondentie. De aan- koop van hun mooie huisje in Tur kije is uitgelopen op een slepende rechtszaak. Een groep van negen investeer ders heeft Corendon nu voor de rechter gesleept. Ze claimen en kele miljoenen van het bedrijf van de bekende Turks-Nederlandse ondernemer Atilay Uslu. „Ze moe ten gewoon hun afspraken nako men", zegt Mart. Het conflict draait om de finan ciële afwikkeling. Corendon be looft bij het sluiten van de deal na melijk een prachtig rendement. De afspraak is dat investeerders een vakantiehuis kopen van Co rendon. De eerste vijfjaar bestaat het rendement uit de opbrengsten van verhuur aan vakantiegangers. Dat is omgerekend 5 procent van de aankoopwaarde, ieder jaar weer. Daarnaast krijgen investeer ders de garantie dat ze hun wo ning vijfjaar na oplevering met 25 procent winst kunnen terugverko pen aan Corendon. Bij elkaar is dat 50 procent ren dement in 5 jaar, 10 procent per jaar dus. Daarnaast zijn er nog de extraatjes: zelf gebruik maken van de woning. Met korting naar Tur kije vliegen. En die plek.„Het is er echt prachtig", vertelt Mieke. „Het uitzicht over de zee en die rust." Mart heeft er inmiddels een bootje gekocht, om te vissen in de Golf van Güllük. Betrouwbaar Ook voor Corendon is het zo'n slechte deal niet, anno 2006. Uit de brochure: „Turkije heeft een sterk groeiende economie en ook de waarde van onroerend goed stijgt snel. De prijzen op de huizen markt liggen relatief laag, verge- SJOEMELDIESELS OVERNAME UNOX-FABRIEK ZADENHANDELAAR PAKKETBEZORGING Zo'n 100.000 chauffeurs hebben moge lijk nog veel (vakantie)geld tegoed van hun werkgever. CNV stelt dat 'structureel te wei nig is uitbetaald' voor vakantiedagen. O m De digitaal beveiliger krabbelde weer iets op. dinsdag 7 november 2017 Het olieopslag- bedrijf maakte lagere kwartaal cijfers bekend en werd daar op afgerekend. De Franse kabe laar heeft het vertrouwen van de beleggers nog niet terug. De Braziliaanse omkoopaffaire blijft de maritiem dienstverlener maar achtervol gen. GO Hemel op Sander van Mersbergen Lijnden Bodrum KOS De pensionado's, die de vakan tiehuisjes ooit voor 146.000 euro kochten, zouden de huisjes in 2015 voor 183.000 euro aan Corendon verkopen, een winst van 37.000 euro. E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16