Nederlander gevonden in plas bloed in Indonesië 15 FOODPORN OP DE FOTO <9 KOKEN toeten Winters Vlieland Eetfoto's inspireren en maken blij, zegt foodstylist Colette Dike. Restaurant- gasten krijgen nu zelfs apparatuur om hun daghap op sociale media te zetten. Dikes tip: neem niet te veel tijd. Het Londense restaurant Dirty Bones had onlangs de primeur: gasten krijgen professionele apparatuur - compleet met groothoeklens en extra uitschuif- bare selfiestick - op tafel. Doel: de dag- hap zo fotogeniek mogelijk op sociale media te zetten. Zogenoemdefoodporn - die onze toe nemende obsessie met voeding illustreert - fungeert steeds meer als marketingmiddel en statussymbool. Aan de hand van je kiekjes van vlechtbroden, boeren- koolshakes of zelfge maakte burgers kun je delen hoe hip, gezond of ambachtelijk je bezig bent. Of showen dat je als een van de eersten dat trendy restaurant bezoekt. @renskroes (370.000 volgers) bouwde haar hele imperium op via In- stagram. En foodies als @chickslove- food (ro4.ooo volgers), @lisagoesvegan (42.000) en @mrhungry_sam (10.000) scoren bij hun groeiende aanhang met respectievelijk persoonlijke, verant woorde en stoere eetkiekjes. Maar in de grond zijn eetfoto's zo po pulair, omdat ze inspireren en troosten, zegt Colette Dike, bekend van @food- deco (104.000 volgers). Ofwel: ze ma ken ons blij. In haar boeken Avocado en Zoete aardappel etaleert zij hoe je van huis-tuin-en-keukenproducten prach tige culinaire schilderijtjes maakt. Een spiegelei in een korset van blinkende avocadoschijfjes, aardappelsoep met een patroon van room. En je hoeft geen Jonnie Boer te zijn voor een fraai resultaat, stelt zij. Dike: „Ik wil laten zien dat je met eenvoudige en makkelijk verkrijgbare ingrediënten fan- tastische effecten kan creëren. Zorg voor aparte vormen, een mooie opmaak. En gebruik dan opvallende toppings: li moen- of sinaasappelrasp, waterkers, rozenblaad jes of sesamzaadjes. Maak met een saté prikker mooie vormen in room of soep. Met sushi-azijn krijg je meer glans. Door een donkere achter- of ondergrond te gebruiken zorg ik ervoor dat de gerech ten van de foto spatten. Maar je kunt natuurlijk ook voor een kleuriger stijl kiezen." Dike raadt hobbykoks aan niet te lang te wach ten met het fotografe ren van hun gerecht na het opdienen. „Hoe verser, hoe beter. Hoe langer je wacht des te groter het risico op verkleuring." Ze be aamt dat het nog steeds een beetje vreemd overkomt dat hele horden in restau rants de tijd nemen om hun gerechten te fotogra feren. „Het komt wat on gezellig over. Dus ik zou zeggen: neem niet te veel tijd. Aan de an dere kant: we zullen eraan moeten wennen. Het is een nieuwe vorm van communice ren die echt niet meer verdwijnt." Het is de derde expat in twee maanden tijd die in het vissers plaatsje Jimbaran een horrordood sterft, zo melden Indonesische media. De politie vond het lichaam vrijdagavond nadat een buurtbe woonster alarm had geslagen. Vol gens haar hing er een 'overweldi gende stank' bij de huurwoning van de Nederlander. Agenten troffen het naakte li chaam van het slachtoffer in een grote plas bloed op de badkamer- vloer. De vermoedelijke plaats de lict was bezaaid met bloedspatten en in de buurt van het lichaam la gen afgebroken en bebloede stuk jes staal. Ze zijn waarschijnlijk af komstig van het kapmes dat in het bed werd gevonden naast een be bloed hoofdkussen. Het lichaam van de Nederlan der is overgebracht naar een mor tuarium in de Balinese hoofdstad Denpasar. De doodsoorzaak is nog niet bekend. Lijkschouwing moet daar uitsluitsel over geven. Volgens de politie is het slacht offer geïdentificeerd. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt nog geen defini tieve bevestiging te hebben over de identiteit van de overledene. Het ministerie heeft contact met de familie van het vermoedelijke slachtoffer. De man zou 80 jaar zijn, Indonesische media meld den 63 jaar. Echtpaar vermoord De Nederlandse expat woonde in het Puri Gading-wooncomplex in limbaran. Daar werden begin sep- W Bij het lichaam van de overleden man lagen bebloede stukjes staal tember de verkoolde lichamen ge vonden van een Japanse man (76) en vrouw (73). Ze waren met mes steken om het leven gebracht. Medio september arresteerde de politie een verdachte. De 25-jarige man bekende dat hij het echtpaar beroofde, daarna doodstak en de lichamen in brand stak om sporen uit te wissen. „De verdachte had geld nodig om zijn schulden af te lossen", zo zei een politiewoord voerder. WestCord Er tussenuit op Vlieland 3dagen vanaf Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc O reiskatern.nl dinsdag 7 november 2017 PC Annemart van Rhee Colette Dike FOTOYOUTUBE Kijk voor meer inspiratie, makkelijke en snelle recepten op onze website koken-en-eten In een woning op Bali is het li chaam van een bejaarde Ne derlander gevonden. Het ver keerde in staat van ontbinding en lag in een grote plas bloed. Een bebloed kapmes en hoofd kussen suggereren dat de man is vermoord. Caspar Naber Rotterdam/Jimbaran Stap op de boot en ga een paar dagen genieten op het heerlijke Vlieland. Je verblijft midden in de Dorpsstraat, dé winkelstraat van Vlieland. Overdag kun je het eiland ontdekken per fiets en 's avonds de gezelligheid opzoeken in één van de vele restaurants. WestCord Hotel de Wadden WestCord Hotel de Wadden is een klein schalig hotel gelegen in de pittoreske Dorpsstraat. De hotelkamers hebben een typische eilandsfeer en beschikken over een terras of balkon. Één stap naar buiten en je staat midden in de gezelligheid van de winkelstraat met terrasjes en winkeltjes. Het hotel heeft 3 verschillende restaurants waar je van harte welkom bent voor lunch, borrel of diner! 3 dagen op Vlieland Lezersprijs va.€94,-p.p. Adviesprijs va. €114,- p.p. Verblijf is mogelijk t/m 28 maart 2017, op basis van beschikbaarheid. Toeslagen in weekenden en schoolvakanties. Overige voorwaarden en toeslagen zie website. Meer informatie en boeken: Ga voor 'Winters Vlieland' naar onze website reiskatern.nl/pzc/WEST1723 of bel met WestCord Hotel de Wadden 0562-452626 o.v.v. 'Winters Vlieland'. Verblijf is mogelijk tot 28 maart 2018 3 dagen Vlieland Middenin de Dorpsstraat Inclusief dagplate =55 Inclusief •2x overnachting in een comfortabele hotelkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x dagplate in de ZeeVaert Gratis bus- en bagagevervoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15