Het Witte Paard valt in herhaling S&i m ■Jf fc i Zeeveld zegeviert op Hummer De Bosscher snelt Appelloop naar zege Erwin Harmes is op de lange afstand veel te aft fc 16 Tim van den Broekeisde snelste tijdens Trail by the Sea. Hij won ook al de Moerschanscross. eerste twee speelronden werd er met 6-4 gewonnen, al had de overwinning groter uit moeten vallen volgens captain Hans Grof- fen. Renzo Ducarmon opende de score met een overtuigende winstpartij en Helmut Cardon Het eerste team van de Sassenaren gaat aan kop in de eerste klasse verdubbelde de score door oud- Terneuzenaar Matthieu Freeke van het bord te zetten. Attila Czebe maakte er zelfs 3-0 van. Na een domper van Koen Leenhouts door een goede stelling weg te ge ven was het Glen de Schamphe- leire die de voorsprong uit bouwde. Rein Verstraeten stelde de overwinning veilig met zijn re mise. Tweede klasse C. LSG 3-HWP Sas van Gent 2 6-2: De Leidena- ren hadden geen kind aan het ge havende tweede team van HWP. Al snel stonden de reserves van HWP kansloos achter door neder lagen van Janusz Dudha en Gert van Rij. Aangezien er op de andere borden geen overwinning in zat, was een nederlaag niet te vermij den. Toen Harry Provoost uitein delijk verloor was de nederlaag een feit. Goes 3,5-4,5: Waar het vorig jaar regelmatig tegen zat, gaat het nu voor de wind met Goes. In Asten werd een gelukkige, maar zeker geen onprettige zege geboekt. Lang leek het erop dat er een ne derlaag geleden zou worden, tot dat de tegenstander van Louis Nieuwenhuijse gruwelijk in de fout ging. Nieuwenhuijse liet dit buitenkansje niet onbenut. Vervolgens was het Remco van de Braak die knap won, waarmee Rien de Böck nog als enige bezig was. In zijn benauwde eindspel met toren, loper tegen toren in het nadeel van De Böck werd knap stand gehouden, waardoor Goes de volle buit pakte. Derde klasse G. Souburg-ZSC 6,5-1,5: Souburg had geen kind aan de promovendus, die ook nog eens gehavend op kwam dagen. Al snel stond het 2-0 door Jeroen Hekhuis (die Sebastiaan Koedoot versloeg) en Rogier van Gemert (die gemakkelijk won van Rick van de Breevaart). René Tiggel- man mocht vervolgens zijn han den dichtknijpen met een remise tegen talent Joost van Eenen- naam. Daarna werd er soepel uit gelopen naar de winst door over winningen van Robin Bosters en Henrik Westerweele. Messemaker 1847 2-HWP Sas van Gent 3 4-4: De wedstrijd in Gouda bleef onbeslist. Het derde team van HWP was zo'n beetje sterker dan het tweede team, dat een klasse hoger speelt. Rudi van de Wynkele werd opgeofferd aan het eerste bord en verloor net als Chris Chysels zijn partij. Deze nederlagen werden geneutrali seerd door winstpartijen van Marnix van der Zalm en Marc La crosse. CSV-Landau Axel 5-3: Landau kon lang bijblijven bij de kampi oenskandidaat uit Capelle. De snelle nederlaag van Patrick Mo- rote werd weggepoetst door Ar thur Hugaert, maar daarna ging het toch mis met het Axelse team. Christophe Gregoir beet in het stof en talent Fardin Hematyar moest na een wilde partij zijn meerdere erkennen in zijn tegen stander, waardoor Landau met 5-3 onderuit ging. Vorig jaar liep Tim van den Broeke ook al de Moerschanscross en de Trail by the Sea in één weekend. Toen werd hij twee keer tweede achter Tim Pleijte. Maar die verscheen door een blessure niet aan de start bij beide wedstrijden en dus pakte Van den Broeke dit weekend twee overwin ningen. Erwin Harmes, op het laatst ingevlogen, declasserde zijn tegenstanders op de lange afstand met bijna een kwartier voorsprong. Leo Smets was zijn eerste achter volger. Naast het loodzware parkoers, uitgezet door Cor Muller, kregen de 450 deelnemers net na de start een pittige regenbui, die overging in ha gel te verwerken. „Het was Ijskoud in de eerste kilometers", lieten de deelnemers weten. Aggrey Agaba sleurde flink aan de kop, met Erwin Adan, Tim van den Broek en Erwin Harmes op gepaste afstand. Bij de Meeuwenduinen, ook wel het dodemanspad genoemd door het mulle zand, dacht Agaba zijn slag te slaan en liep hij zeker twee minuten weg van de concurrentie. Op het strand kreeg hij daarvoor de rekening gepresenteerd en stortte hij onderkoeld en uitgeput volledig in, met 21 kilometer achter de rug. Van den Broeke stoomde vervol gens lekker door, om na één uur, 38 minuten en 21 seconden over 24 ki lometer de zege binnen te halen. Voor de komende weken heeft hij de Mosselloop, de zevenheuvelen- loop en de Warandacross op het programma, met daar tussendoor f nog een keer of zeven trainen per voor. Stefan en David Schrier gaven week. op plek 5 en 6 ruim zes minuten toe Aggrey - „wel een prima loper", op de vierde plaats van Robert Wil- wist Van den Broeke - gaf uiteinde- lemse. Erwin Adan had niet zijn dag en vond zich terug op de tiende plaats. „Ik heb toch te veel wedstrijden ge- De Wedstrijden van de lopen. De Kustmarathon, Skyrun- af gelopen weken waren er iets te veel in zo'n korte tijd ning in Italië en de trail in Voeren waren in zo'n korte tijd te veel. Eerst maar even rust nemen en dan zie ik wel verder." Verdwaald De Belg Gilles Dupon was na afloop lijk vijf minuten toe, maar bleef wel nogal boos, omdat hij verkeerd de sterk lopende Ralph Wiessener werd gestuurd en zeker een kilo- Zeeveld stuurde de met veel ex pressie door de arena van het Hip pisch Centrum De Kroo gaande St. Mouritz Junior-zoon met 67,16 procent naar een afgetekende overwinning. De combinatie sloeg een gat van exact zes procent met Lieke van Belzen (Arnemuiden) met de vosruin Zephyr. Zeeveld was goed te spreken over Hum mer. „Het is een fijn paard om te rijden, wil altijd werken en ont wikkelt snel. We rijden nu pas in M2 en het gaat alweer veel te hard. Ik heb nu al een startbewijs voor deelname aan het kampioenschap in januari. Ik wil daar ook graag aan meedoen. Dat betekent dat ik mijn programma moet bijstellen, anders moeten we in januari ver plicht naar Z." In een de Mi, waar het niveau hoog lag, toonde Ramona Buteijn (Vlissingen) zich met de merrie Bright Gold de beste. De verpleeg kundige uit Vlissingen stuurde de achten scorende Rosengold-doch- ter naar 68,66 procent. „Bright is een paard met een super karakter, heeft drie goede basisgangen en leert snel. Het is iedere dag een feestje om met dit dier te werken", vertelde Buteijn na afloop enthou siast. „Het gaat ook heel hard", vervolgde ze. „In de zomer van 2016 zijn we in B gestart en we zit ten nu al in Mi. Ik heb alle klassen tot verplichte promotie uitgere den. Ik heb nu ook alweer vol doende winstpunten voor promo tie naar Z. Maar ik heb geen haast. Bright Gold is toch voor geen goud te koop. Ik heb er iedere dag veel plezier in. En dat is voor mij be langrijker dan een dikke bankre kening." Chantal Nijpjes (Sint Laurens) eiste met de schimmel ruin Corazon la Comtesse de tweede plaats op (68,00). Voor de overwinning was het al vrij snel duidelijk wie zou gaan winnen. De Bosscher nam met een ruimschoots de leiding en zag zijn voorsprong alleen maar groeien. Desondanks kon Van den Broeke, die minder vaak loopt, te rugblikken op een goede wed strijd. „Natuurlijk blijf ik hardlo pen, om aan mijn conditie te wer ken. Dan is zo'n tweede plaats voor eigen publiek toch mooi." De middenafstand (8 kilome ter) werd bij de mannen gewon nen door Mark Verhage uit Zaam- slag, die de Marathon van Etten- Leur van een week eerder nog in de benen had. Hij kwam uit op een tijd van 28.58 minuten. Bij de vrouwen was Cathy Poppe (Ter- neuzen) de rapste in 33.46. maandag 6 november 2017 JZ.Y De schakers van Het Witte Paard hebben wederom met 6- 4 gewonnen in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie. Deze keer werd DSC Delft het schachtof fer. Door deze overwinning gaan de Sassenaren gedeeld aan kop met de Stukkenjagers uit Tilburg. Goes blijft het erg goed doen in de derde klasse. Ook de derde wedstrijd van het seizoen werd gewonnen. Roeland Alders Vlissingen Eerste klasse B. DSC Delft-HWP Sas van Gent 4-6: Net als in de Derde klasse F. De Combinatie- Twee wedstrijden, Sjaak Sinke Renesse Tim van den Broeke beklimt een trap tijdens Trail by the Sea. Hij beleefde een uitstekend weekeinde, met twee eindoverwinningen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Erwin Adan Op overtuigende wijze heeft Maaike Zeeveld (Driewegen) gisteren, op de selectiewedstrijd van het KNHS kampioenschap dressuur regio Zeeland, met haar spectaculaire hengst Hum mer de klasse M2 gewonnen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Voor Erwin van den Broeke was de lange afstand (14 kilo meter) in de Appelloop van Axel opnieuw te lang. De Axe laar werd op ruim twee minu ten gelopen door winnaar Pie- ter-Jan de Bosscher uit het Belgische Zele. Van den Broeke bleef steken op 54.59 minuten; De Bosscher finishte na 52.39 minuten. Wim de Vos Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80