Kuijpers en Foks maken verschil Cadzand slikt negen treffers, Spui krijgt deksel op de neus Zeelandia Middelburg geeft weer niet thuis Jeffrey Dewulf en zijn team zijn de concurrentie de baas 15 De drie uren-cross in Axel was een prooi voor het team uit België. Mark Boot kon zijn titel niet prolongeren, maar werd derde. Ondanks de vele regen die zaterdagnacht en ook gistermorgen tij dens de twee uren- teamwedstrijd bij de jeugd nog viel was het circuit aan de Lageweg in Axel gisteren goed berijdbaar. De favorieten maakten hun rol in de drie uren-wedstrijd volledig waar. Vooral de Belgische motorcrosstoppers Jeffrey Dewulf en Ken de Dijcker waren een maatje te groot voor de rest. Mark Boot uit Kamperland en Mijn KTM deed het prima, maar tegen die grootheden was geen kruid gewassen zijn beide Belgische teammaten Roy Sillien en Jochem Walckiers legden beslag op de derde podi umplaats. Dewulf, die namens AMC Evergem de eerste 35 minu ten voor zijn rekening nam, maakte al meteen in de openings fase duidelijk dat hij en zijn team- maten Erik Willems en Ronny van Hove de te kloppen mannen wa- ren. Uiteindelijk wisten zij in die drie uren 81 ronden af te leggen. Dat waren er twee meer dan hun naaste concurrenten uit het team van De Dijcker, met daarin ook Emilio van Nieuwenhuyze en Jaimy Deleersnyder. Valpartij Team De Dijcker kende een moei lijke openingsfase. Startrijder Van Nieuwenhuyze - net hersteld van een blessure - kwam al in de eerste ronde een paar keer ten val en kwam als dertigste door. De zaak werd in het verdere verloop vooral gerepareerd door De Dijcker, die in training is voor de strandcross begin volgend jaar in het Franse Le Touquet, en in mindere mate door Deleersnijder. Boot - vorig jaar nog winnaar - moest genoegen nemen met de derde plaats, maar was toch tevre den. „Mijn nieuwe KTM deed het prima, maar tegen die grootheden die ook nog eens met zwaarder materiaal aan de start kwamen was geen kruid gewassen." Bij de niet-licentiehouders was er een derde plaats weggelegd voor Guido Boone, Steven Ovaa en Martin Stroo. Het trio uit Oost- Souburg had met 72 ronden één ronde achterstand op de winnaars. Bij de jeugd was er een tweede plaats weggelegd voor het trio Mats Leeuwesteijn (Vlissingen), Danny van de Bosse (Ovezande) en Floris van Gremberghe (Koe wacht). Het andere Zeeuwse team, met daarin Dylan Serrarens (Lamswaarde), Jop Adam (West- dorpe) en Dylan van Maastrigt (Sluiskil), eindigde als zevende. Cadzand-Apollo'691-9: De eerste 25 minuten had Cadzand het ver dedigend aardig voor elkaar. Toen viel de 0-1 van Jermaine van Aerde en was het verzet gebroken. Dennis de Nooijer scoorde drie keer namens Apollo'69 tegen Cadzand Maxim Wille schoot van dertig meter nog de 1-4 in het doel. Bij Apollo'69 maakte Dennis de Nooi jer drie treffers. Jean-Paul Hart- hoorn maakte er eentje meer. Spui-DwO'15 2-4: Bij de stand 0-0 had Spui al vijf open kansen ge kregen. Die werden niet benut en aan de andere kant zorgde Joel Da- nielse voor de 0-1 en Rafael Pinto voor de 0-2. Spui vocht zich terug en Rowdy Hooi maakte er 1-2 van. Uit een strafschop schoot Jari de Jonge de 2-2 binnen. Spui kreeg alsnog het deksel op de neus door goals van Danielse en John Som- meijer: 2-4. MIDDELBURG De 1-0-zege van vorige week op subtopper Voab kon Zeelandia Middelburg giste ren niet inspireren tot een spran kelend optreden tegen Moerse Boys. De Walcherse tweedeklas ser verloor op eigen veld met de zelfde eindcijfers: 0-1. Beide ploegen kregen over en weer kansen, maar konden zich in voetballend opzicht geen mo ment onderscheiden. Dat Moerse Boys uiteindelijk aan het langste eind trok, was te wijten aan een moment van onachtzaamheid in de verdediging van Zeelandia kort na de rust. Na een aanval over de rechter kant werd Michel van Overveld niets in de weg gelegd om in te tikken. Daarna was het - volgens De Nooijer - „vliegen, vallen, op staan en weer doorgaan". In de wetenschap dat opnieuw een opgelegde kans om de achter stand op de koplopers tot drie punten terug te brengen onbenut was gelaten, verlieten de spelers met gebogen hoofden het veld. De Nooijer: „We spelen goed tegen de bovenste ploegen, maar tegen ploegen als Madese Boys geven we niet thuis. Misschien moeten we eens tot het besef komen dat het in die wedstrijden ook aankomt op een tomeloze inzet." maandag 6 november 2017 AMC-Evergem toont zich het sterkst in Axel Herman Heuvink Axel - Mark Boot A Jeffrey Dewulf reed al in de openingsfase bij de achtervolgers weg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE IJzendijke heeft in de hoofd klasse met 2-0 van RVVH ge wonnen. Smerdiek ging een klasse lager met 1-0 onderuit. Robin Hamelink, Eddy van der Hooft en Aector Doorns Vlissingen IJzendijke-RVVH 2-0: Maud Kuijpers maakte de 1-0 door een strafschop raak te schieten. Uit een counter was het Carmen Foks die er 2-0 van maakte. Smerdiek-Westburgia 2 0-1: De eersteklasser kreeg legio kansen, alleen de bal wilde er niet in. Zaterdagvoetbal. Derde klasse. HVV'24-Dauwendaele 1-6 (0- 3). Dewi Mariman 1-4. Vierde klasse. MZC'11 2-FC Axel 2-5 (1- 3). Alicia Verhelst 0-1 en 1-2, Shelly de Visser 1-3 en 1-4. Lon- neke Bakker 2-5. IJzendijke 2- Veere/Zeelandia Middelburg 2 6-0 (3-0). Yentle van Cuijck 1-0, Bo Vermeulen 2-0 en 6-0, Fleur Rademakers 3-0, Eline de Putter 4-0, Simone Capon 5-0. Vijfde klasse. Luctor Heinkenszand- Koewacht/Steen 3-7 (2-3). Nikki de Kind 0-1, Samantha van de Ké- vie 0-2 en 0-3, Larissa van Haren 2-4, Van de Kevie 2-5, De Kind 2- 6, Shelly Buys 3-7. Graauw- Nieuwdorp/Patrijzen 2 6-0 (4- 0). Harmke de Zwart 1-0, 2-0, Je- anette van Driessche 3-0, 4-0, Sharida van Laere 5-0, De Zwart 6-0. De Noormannen-Zaamslag 4-1 (3-1). Senna Riemens 1-1. DWO '15-Philippine 11-0 (5-0). Zondagvoetbal. Derde klasse. Hontenisse-DESK 5-0 (2-0). Doelpunten Hontenisse: Aniek van den Broek 1-0, Lisan van den Broek 2-0, 3-0 en 4-0, Kelly van den Abeele 5-0. Moerse Boys- Terneuzen 1-4 (0-2). Doelpunten Terneuzen: Debbie van Regen mortel 0-1 en 0-2, Nina Pierar 0- 3, Annemiek Dooms-de Steur 1-4. Vijfde klasse. Vogelwaarde- Steenbergen 3-2 (1-1). Doelpun ten Vogelwaarde: Robin Jas 1-0, Kim de Caluwé 2-1, Robin Jas 3-2. Cadzand kreeg in de vierde klasse B zaterdag een pak slaag van Apollo'69 (1-9), waar Dennis de Nooijer en Jean-Paul Hart- hoorn op schot waren. Spui toonde veerkracht tegen DwO'15, maar kreeg geen loon naar werken: 2-4. Robin Hamelink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79