Van den Broeke trekt zijn schoenen aan en helpt Rl A W. aan zege II Kloetinge onderuit, eerste zege Bruse Boys 13 levert geen winnaar op: 2-2 Hekkensluiter RIA W. pakte gis teren de eerste punten van het sei zoen met een 2-t-zege bij Vivoo. Trainer Jeroen van den Broeke die in het verleden bij Hoek en Terneuzense Boys speelde, was de aangever bij de gelijkmaker en schoot zelf de winnende treffer binnen. Steen was op eigen veld met 4-0 te sterk voor WW'67 en Clinge won in Nieuw Borgvliet met 1-3. Groede-Meto eindigde in 2-2, Koewacht ging onderuit bij NSV (2-1). Vivoo-RIA W. 1-2: De thuisploeg kende voor rust een licht over wicht, maar er was een enorm misverstand in de defensie van RIA W. nodig om Dimitri Ceup- pens de score te laten openen: 1-0. In de tweede helft verloor een fel RIA W. al snel Aimad El Bout- zakhti, die ten koste van een rode kaart een grotere achterstand voorkwam. Micky Imandt kopte in de 75e mi nuut op aangeven van de kort hiervoor in het veld gekomen trai ner Jeroen van den Broeke de ge lijkmaker binnen: 1-1. Kort voor tijd werd Van den Broeke zelfs matchwinnaar, door vanaf zo'n dertig meter de 1-2 binnen te schieten. Steen-WVV'67 4-0: Tegen het einde van een evenwichtige eerste helft voorkwam doelman Kjell Verdurmen dat zijn ploeg op ach terstand kwam. Mede hierdoor kon Michael van Mol direct na rust de openingstreffer namens Steen aantekenen: 1-0. Een be langrijke treffer volgens Carlo van Grimberghe, die zag hoe zijn ploeg daarna veel meer ruimte kreeg. Daar werd echter niet altijd goed mee omgegaan, want na de 2-0 van Kenny Verhagen, werd het pas in de slotfase 4-0 door treffers van Ricardo van Trappen en Jo- lon Gan. Groede-Meto 2-2: Na een over wicht voor de bezoekers in de eer ste twintig minuten, waarin Gijs Verresen de 0-1 aantekende, trok Groede de wedstrijd meer naar zich toe. Pas in de tiende minuut van een boeiende tweede helft leidde dit tot de gelijkmaker van Bart van den Hemel: 1-1. Toch nam Meto in de 75e minuut opnieuw een voorsprong door een doelpunt van Joep van Kalmt- hout: 1-2. In de slotfase waren de beste kansen voor Groede dat via Ruud van Westen weer langszij kwam (2-2). Daarna had de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog pech met een inzet die tegen de lat ein digde. vroeg in de wedstrijd opende Thomas Leegwater vanaf elf me ter de score (0-1) namens Clinge, dat even later Maykel Mannaert Steen heeft weinig problemen met WVV'67, Clinge blijft met tien spelers overeind met rood zag vertrekken. On danks deze ondertalsituatie werd de voorsprong nog voor rust ver dubbeld door Tim Mechelink: 0-2. De tweede helft was nog maar en kele minuten oud toen Michiel Wilting de aansluitingstreffer (1-2) op het bord bracht. De bezoe kers werden daarna meer vastge zet op eigen helft, maar bleven ge vaarlijker via messcherpe coun ters. Tien minuten voor tijd maakte Royan Seghers aan alle twijfel een einde: 1-3. NSV-Koewacht 2-1: In een spor tieve wedstrijd kenden de bezoe kers voor rust meer balbezit, maar toonde NSV zich twee keer erg ef fectief in de afwerking. Via Mar- tijn de Bruijn en Joost Ossenblok stond er halverwege een wat ge flatteerde 2-0-tussenstand op het bord. In de tweede helft was het net omgekeerd en bracht Stef Goense Koewacht al snel terug in de wedstrijd door de 2-1 aan te te kenen tegen een in die fase ster kere thuisploeg. De bezoekers drongen daarna nog wel aan, maar kwamen niet meer tot scoren. zv hadden allebei dezelfde proble men. Te veel spelers voor één team in een jeugdcategorie, te weinig voor twee. De ontwikkeling van de betere spelers werd tegenhou den door zwakkere spelers en mindere spelers kwamen weinig aan spelen toe. Nu kunnen we se lecteren. Natuurlijk stuitten we op scepsis en weerstanden, maar we hebben met een man of vier van beide clubs en steun van de KNVB veel werk verzet. We kenden el- kaars jeugdspelers bijvoorbeeld niet." Op de fiets De bekerduels werden benut om tot een definitieve indeling van de selecties van in totaal negen teams JO-13 tot en met JO-19 te komen. Bertens: „We hebben veel aan dacht gehad voor de communica tie met ouders. Natuurlijk is het moeilijk als je kind altijd gewend was om op de fiets naar de training te gaan, maar bij sporten als hockey, zwemmen en volleybal De ontwikkeling van de betere spelers werd tegengehouden door zwakkere spelers Clubicoon Adri van Hanegem van IJzendijke: „Ik spreek mis schien voor mijn beurt, maar ik verwacht dat we één vereniging zullen worden. Toen we over sa menwerking bij de jeugd begon nen, stelden wij voor om dat voor één of twee elftallen te doen. Oostburg vond dat het alles, of niks moest worden. Het is alles ge worden, en echt: we zijn er hart stikke tevreden over." Roland Bertens, voorzitter van ST Oostburg/IJzendijke, weet nog precies hoe de vrijage bij de jeugd tot stand is gekomen. „We zijn als clubbesturen rond deze derby met elkaar in contact gekomen. We hoort het er in deze streek ook bij dat je als ouder moet rijden." De samenwerking bleek vanaf het eerste uur een schot in de roos. In het eerste seizoen promoveer den drie van de vier standaard teams naar de eerste klasse bij de jeugd. Sylvan Dingemanse, trainer van JO15-1: „Wij hebben een ge weldig team. We hebben een leuke ploeg, gewonnen van JVOZ, Terneuzense Boys, HW'24 en staan bovenaan. Er zit veel voetbal in, ze zijn fanatiek. Zaterdag spe len we op het kunstgras in Ter- neuzen om de eerste plaats. Die weerstand, daar gaat het om." Voor de tweede week op rij kwam Kloetinge vrij vroeg op voorsprong te gen een concurrent en voor de tweede week op rij zag het die marge ook als sneeuw voor de zon weer verdwijnen. Bij Brielle verloor de Bevelandse ploeg met 3-1. Bruse Boys won op eigen veld met 2-1 van Oranje Wit. Brielle-Kloetinge 3-1: Tom de Bonte bracht Kloetinge aan de lei ding en dat stemde trainer Marcel Lourens uiteraard tevreden. „Want Brielle is echt een heel sterke ploeg. Na een half uur riep ik nog dat het zo knap was dat we nog op voor sprong stonden." Maar toen de scheidsrechter floot voor de rust, zag de wereld er heel anders uit. „Hetzelfde recept als vorige week. Binnen een paar minuten kregen we twee goals tegen." Die 2-1-tussenstand bleef lang op het bord staan. Daardoor mocht Kloetinge lang blijven hopen op de gelijkmaker. „Maar echte kan sen om die te maken, hebben we niet gehad. Hooguit ééntje in de tweede helft", blikte Lourens te rug. Vlak voor tijd zag hij het ook nog 3-1 worden. „Een terechte uit slag. Zij waren gewoon beter." Door de nederlaag zakt Kloe tinge van de tweede naar de vijfde plaats. Koploper Feyenoord heeft acht punten meer. Bruse Boys-Oranje Wit 2-1: Bruse Boys lijkt helemaal los in de eerste klasse B. Na het eerste punt, dat vo rige week werd gepakt bij Nieuw- Lekkerland (1-1), boekte de promo vendus zaterdag de eerste overwin ning. Tegen Oranje Wit werd het voor eigen publiek 2-1, door een treffer in de allerlaatste seconde. „Dit zijn de lekkerste. De ontlading na het doelpunt, dat zijn de mo menten waarop voetbal ook ge woon weer heel leuk is", zei een blije trainer Marco Groeneveld. Tevin Biekman bracht de bezoe kers uit Dordrecht op 0-1, maar Yarick Dorst maakte voor rust uit een strafschop de 1-1. In de slotse conden werd Wesley den Hollan der de gevierde man: 2-1. maandag 6 november 2017 Jos van Belzen Vlissingen Nieuw Borgvliet-Clinge 1-3: Al nu bij zonder goed -Roland Bertens in de derby tegen IJzendijke. Het duel in de vierde klasse zondag Daniel Vervelde Vlissingen Yarick Dorst maakt uit een strafschop de 1-1 in het duel met Oranje Wit. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77