Terneuzense Boys zakt verder weg II II Kolijn bezorgt Zaamslag drie punten Duel tussen partners Oostburg en I Jzendijke 12 West-Zeeuws- Vlaamse clubs werken samen bij de jeugd. Inde toekomst gaan ze wellicht fuseren. Koploper De Meeuwen was zater dag met 2-1 te sterk voor MZC'ii en kan op 18 november in Seroos- kerke de eerste-periodetitel in de tweede klasse E in de wacht sle pen. Voor Terneuzense Boys na men de zorgen toe. De ploeg van Diederik Hiensch slikte op eigen veld tegen Zwaluwe (o-i) al de vierde nederlaag van het seizoen. De Meeuwen-MZC'11 2-1: Na vijf minuten nam MZC'n uit een vrije trap van Martijn van Grunsven de leiding, maar Robin Dek schoot De Meeuwen na een klutsbal in de MZC-verdediging naar de 1-1. Na rust lag het niveau wat lager en was De Meeuwen via Menno de Nooijer twee keer dichtbij de 2-1. Ook MZC'n rook aan een goal, maar doelman Jesse Kerkhove voorkwam de 1-2. In de 76ste mi nuut werd Dek na een fout bij MZC'n matchwinnaar. Oostkapelle-Arnemuiden 1-1: „Er was een mooie derbysfeer. In de nacht van vrijdag op zaterdag hadden Arnemuiden-supporters de middenstip gestolen, er vier cornervlaggen neergezet en een nep varkenskop in het doel gehan gen", gaf Oostkapelle-leider Mi chel Provoost aan. Het duel verliep, ondanks het vuurwerk en fakkels vooraf, min der spectaculair. Sjoerd Verhulst kreeg in de tweede en 26ste mi nuut kansen voor de thuisploeg, Arnemuiden was op de counter gevaarlijk. In de 50ste minuut viel er een bal achter de defensie van Oostkapelle en maakte Jarco Boogaard de 0-1. Doelman Bart van Wuijckhuijse voorkwam niet veel later de 0-2, waardoor Jarno Poortvliet in de 58ste minuut op aangeven van Jidde Rotte de 1-1 kon scoren. Daarna kregen beide ploegen nog één kans om het duel te beslissen maar het bleef bij 1-1. SSV'65-Serooskerke 1-1: Een duel met maar weinig hoogtepun ten. Voor de pauze was Seroos- kerke de iets betere ploeg. In de 36ste minuut tikte Alex Jobse van dichtbij de 0-1 binnen. Na rust vielen bij SSV'65 Thomas Matt- heijer (46ste minuut) en Rick Mulder (62ste minuut) in en ver anderde het spelbeeld. Na een uit gespeelde aanval hielp Mulder SSV'65 aan een punt, al was Se- rooskerke vlak voor tijd met een kopbal van Aron Wattel op de paal nog dichtbij de zege. Terneuzense Boys-Zwaluwe 0-1: „De gelukkigste ploeg heeft gewonnen", biechtte Zwaluwe trainer Vincent de Klerk op. „Wij hebben maar één kans weggege ven; in de eerste minuut. Het was eigenlijk gewoon een o-o-wed- strijd." Net als heel het seizoen wilde het ook tegen Zwaluwe maar niet vlotten voor Terneu zense Boys. In de 75ste minuut liep de ploeg tegen de 0-1 van Joey Konings op. De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Het was een O-O-wedstrijd Roy van Ham kwam FC Axel in de 37ste minuut op o-x, maar Prin senland draaide in een tijdsbestek van drie minuten de achterstand om in een voorsprong. Ricardo Vester gleed in de 67ste minuut de 1-1 binnen en Dorus Bakker krulde twee minuten later de bal in de verste hoek: 2-1. Kort voor tijd, in de 87ste minuut, hielp Bart Rijckaert met een schot van bin nen de vijf meter de bezoekers aan een punt: 2-2. Nieuwdorp-DBGC 2-2: Jeroen Sep hielp DBGC aan de 0-1, maar uit een corner van Martijn de Gof- fau kopte Teun Rentmeester na achttien minuten de 1-1 binnen. Via Kevin van Iersel, die een breed gelegde bal van Martijn de Goffau binnen werkte, kwam Nieuw- dorp vlak voor rust op 2-1. Na rust voerde DBGC de druk op, was de ploeg met een inzet van Wilko Pulleman op de lat dicht bij de 2-2 voordat die na een uur spe len daadwerkelijk viel. Jean-Paul van As veroorzaakte een penalty en Tim Mackloet scoorde. De voetbalverenigin gen Oostburg en IJ- zendijke besloten anderhalfjaar gele den tot samenwer king bij de jeugd. Het leidde direct in het eerste seizoen tot een flinke kwaliteitsinjectie, waardoor scep tici de mond werd gesnoerd. Beide standaardteams hielden elkaar in de eerste onderlinge krachtmeting in de vierde klasse van het zon dagvoetbal in evenwicht: 2-2. Of er sprake was van match- fixing was de vraag, omdat Oost burg zowel in de eerste als tweede helft in de slotfase langszij kwam. Nee, natuurlijk niet, klonk het in beide kampen. En ook de wed- strij dsponsor (aannemersbedrij f Drewi) had geen vinger in de pap gehad, werd er meteen aan toege voegd, hoewel de partners Dré en Wim uit IJzendijke en Oostburg komen. Jeugdspelers Drie van de vier treffers kwa men op naam van een jeugdspeler. De 19-jarige Casper de Dobbelaere zette IJzendijke op voorsprong (0-1), de 17-jarige Meivin Fenijn te kende op slag van rust voor 1-1. In de tweede helft bepaalde de inge vallen 16-jarige Jochem van der Meulen in de slotfase de eindstand op 2-2, nadat routinier Bram van Keeken de bezoekers uit IJzendijke voor de tweede keer op voor sprong had gezet. De drie jonge doelpuntenma kers speelden vorig seizoen sa men in een gecombineerd jeugd- team. Het riep meteen de vraag op hoe lang de West-Zeeuws-Vlaam se derby nog op de rol zal staan. Theo de Smet, secretaris van Oost burg: „Wij zetten onder onze le den een enquête uit. Waar het naar toe gaat, weet ik niet. Er zijn ook clubs waar op zaterdag en zondag wordt gespeeld." Ik verwacht dat we één vereniging zullen worden De vierde uitwedstrijd van dit sei zoen leverde Zaamslag ook de vierde overwinning op. Op bezoek bij FC Dauwendaele werd het 0-1, door een treffer van Justin Kolijn. Koploper Yerseke versloeg Walche ren met 4-2 en kan over twee we ken de eerste-periodetitel pakken. FC Dauwendaele - Zaamslag 0-1: Vorig seizoen speelde het duel zich nog een klasse hoger af. Zaamslag boekte in een niet al te beste wed strijd, waarin over en weer ook niet veel kansen waar te nemen waren, een verdiende overwinning. Justin Kolijn maakte al na vijf minuten de enige goal van het duel, waarin de zestienjarige Dauwendaele-doel- man Arash Emanjomeh de uitblin ker werd. Yerseke-Walcheren 4-2: Een ge lukkige zege voor Yerseke. Gino Zu- pelli zette Walcheren in de 31ste minuut op 0-1. Arjen de Koeijer trok de stand in de 52ste minuut weer in evenwicht en door een ei gen goal van Dennis Burggraaf kwam Yerseke op 2-1. Zupelli te kende met zijn tweede goal voor de 2-2. Door goals van Maxim van Pa- gee en De Koeijer pakte Yerseke in de slotfase toch de volle winst. VCK-Bevelanders 4-0: De vijfde zege van het seizoen voor VCK. Jes- per Harinck maakte na zeven mi nuten de 1-0 en na een gelost schot van Dig Besuijen werd het via Ro bin van Eenennaam 2-0. Op slag van rust bepaalde Harinck de rust- Jesper Harinck was met drie goals op dreef voor VCK stand op 3-0. Na de pauze werd het via de derde van Harinck nog 4-0. RCS-GPC Vlissingen 3-2: Een derby met veel strijd. Conner Meer man zette RCS na een corner op 1-0, maar een eigen doelpunt van Björn Langeveld deed de Souburgse voorsprong nog voor rust teniet. In de tweede helft kwam RCS na een van richting veranderde vrije trap van Mike van Schaardenburg op 2-1, waarna Marlo Janisse voor 3-1 zorgde. Joep Geijs deed nog wat te rug, maar een minuut na de 3-2 liep Sven Ronde tegen zijn tweede gele kaart op. Tegen tien man bleef RCS simpel overeind. Vlissingen-Kruiningen 0-4: Vlis singen had niets in te brengen en keek na ruim een kwartier al tegen een 0-3-achterstand aan door een hattrick van Thomas Paauwe. Vlis singen, dat veel blessures kende, liep in de 73ste minuut tegen de o- 4 van Steffan van Houte op. Kapelle-Lewedorpse Boys 2-1: Voor de pauze kregen Jasper Vink (Kapelle) en Jasper Verdonk (Lebo) grote kansen, maar goals bleven uit. Op aangeven van rechtsback Niels van Herk opende Jasper Vink in de 57ste minuut de score en via Rob Schalkoort werd het 2-0. Na een fout op Stan de Hond schoot Jerzy Traas uit de toegekende penalty de 2-1 binnen. 's-Heer Arendskerke-Wemel- dinge 4-0: Jeroen van Iwaarden kopte in de 33ste minuut uit een corner de 1-0 binnen voor de ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse. In de 69ste minuut gooide Michel Ha rinck met de 2-0 het duel op slot. Via Justin le Conté en Dejan Goe- degebure werd het 4-0. maandag 6 november 2017 Klaas Verspoor Vlissingen - Vincent de Klerk (Zwaluwe) Prinsenland-FC Axel 2-2: Via ZV Samenwerking voelt Oostburg De zestienjarige Jochem van der Meulen bezorgt Oostburg een punt eindigde in 2-2. fotocamileschelstraete -Adri van Hanegem (IJzendijke) Klaas Verspoor Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76