O O) 0) O 10 Goal Van den Houten maar AFC verliest De Nooijerwint weer met Vïitorul Groene Ster laat mooie kans liggen HOOFDKLASSE A DERDE NEDERLAAG Inde laatste twintig minuten gaat de hoofdklasser kopje onder (3-1). Er wordt naar arbiter Van Kraay gewezen, maar bij Hoek moeten ze ook in de spiegel kijken. Thomas van den Houten was zaterdagmiddag bij beide doelpunten van AFC direct betrok ken, maar kon een nederlaag voor zijn ploeg niet voorkomen. Het werd 2-3 voor Katwijk. De tweededivisionist uit de hoofdstad keek al na vier minuten tegen een achterstand aan, maar de uit Goes afkomstige Van den Houten (onder meer ex-Hoek) zorgde in de veer tiende minuut zelf voor de gelijkmaker. Twee minuten later gaf hij ook nog de assist op Tom van den Brink bij de 2-1. Katwijk repareerde de schade nog voor rust. na 26 minuten werd het 2-2 en in de 39ste minuut werd het ook nog 2-3. Daar bleef het bij in Amsterdam. In de Roemeense competitie heeft Bradley de Nooijer een ruime overwinning geboekt met FC Viitorul. Tegen Sepsi werd het 3-0. De Nooijer, tijdens de vorige speelronde nog van grote waarde voor zijn ploeg, stond halver wege met zijn ploeg op een 2-o-voorsprong. Daar werd in de tweede helft nog een derde doelpunt aan toegevoegd. De Nooijer stond toen niet meer binnen de lijnen. Hij ging twintig minuten voor tijd uit voorzorg naar de kant. In de Duitse Bundesliga was Ham burger SV met 3-1 te sterk voor VfB Stuttgart. Rick van Drongelen had deze keer geen basis plaats en bleef de hele wedstrijd op de bank. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen lieten vrijdagavond een kans op de koppositie in de eredivisie liggen. De Zeeuwse ploeg ver loor in de 'eigen' Baskensburg met 2-5 van Hovocubo, terwijl koploper 't Knooppunt met 9-7 verloor van Amicitia/Bert Zeegers. De overwinning bracht Hovocubo samen met Amicitia aan de leiding. Groene Ster Vlissin gen staat op drie punten van het leidende duo. Halverwege was de balans in Vlissingen nog in evenwicht (2-2). Namens de Zeeuwse ploeg scoorden Achraf Laabich en Said Bouzambou. Na de pauze ging het echter mis. Het werd 2-3, Hicham El Kaddouri kreeg rood en daarna werd het vlot 2-4 en later ook nog 2-5. ID-renners Ben Sellam Aimée Schoe Dat ze bij Hoek na af loop van het duel met Achilles Veen (3-1) naar de scheidsrech ter wezen, viel wel te begrijpen. Alex van Kraay floot geen beste wedstrijd, had vaak moeite om het bij te benen en zorgde met een paar discutabele beslissingen voor frustratie bij Hoek. Maar om de derde nederlaag van het seizoen nu alleen op Van Kraay af te schuiven, was veel te makkelijk. Hoek liet zich in de slotfase piepelen en moet op nieuw vrezen voor een kleurloos seizoen. In een saaie en qua niveau ook zeer matige eerste helft opende Rik Impens na elf minuten de score, na een onderschepping van Reguillo Vandepitte. Achilles Veen, de num mer drie van de ranglijst, kon er bij zonder weinig tegenover stellen. Scheidsrechter Van Kraay deelde binnen een tijdsbestek van vijf mi nuten drie keer geel uit aan Hoek, waarbij alleen die van Stef de Bac ker terecht kon worden genoemd. Schouderduw Na rust kwam Hoek sterk uit de startblokken, verzuimde via Van depitte en Niek van Sprundel om op 0-2 te komen en voelde dat de thuisploeg begon aan te dringen. Invaller Flavio Andjole zou uitein delijk het verschil maken. Hij ging na zeventig minuten gretig naar de grond na een schouderduw van Fa bian Wilson en kreeg een straf schop van Van Kraay. Sen Aerts schoot vanaf elf meter de 1-1 en zijn elfde van het seizoen binnen. „Het was echt nooit van z'n leven een penalty", reageerde Wilson, die nog even bang was dat hij rood zou krij gen maar Van Kraay geel zag trek ken. Na de gelijkmaker kwam er ein delijk leven in de wedstrijd. 78ste minuut: De bal gaat via het hoofd van Thomas van Renterg- hem binnen, maar scheidsrechter Van Kraay keurt het doelpunt af. Doelman Jamil Kools zou zijn aan gevallen in het vijfmetergebied. „Ik ging voor de bal en die keeper sloeg tegen mijn hoofd", zei Van Ren- terghem. „Via mijn achterhoofd ging die bal erin. Het was geen overtreding maar een fout van die Het was geen overtreding maar een fout van die keeper. We zijn hier bestolen keeper. We zijn hier bestolen." 79ste minuut: Sen Aerts duikt op achter de verdediging van Hoek, tikt de bal over de uitgekomen doelman Jordi de Jonghe, maar zijn inzet rolt naast. 80ste minuut: Fabian Wilson on derschept een aanval van Achilles Veen. Als hij de bal aanneemt, komt Andjole uit zijn rug en snoept hem de bal af: 2-1. 86ste minuut: Met Sidy Ceesay staat net een extra aanvaller bij Hoek op het veld, als Achilles Veen het duel beslist. Voorzet Aerts, doelpunt Andjole: 3-1. 92ste minuut: Als keeper Kools wil uittrappen tikt Van Sprundel de bal weg. De doelman legt de spits van Hoek neer, maar Van Kraay laat doorspelen. „Ook al zaten we al in blessure tijd, dat was een zuivere strafschop. En dan moet je die gewoon geven", zei Wesley de Smet, die de afwezige trainer Jannes Tant (vakantie) ver ving. „In een kwartier tijd hebben we het hier uit handen gegeven. Na de 1-1 komen we weer op voor sprong, maar de scheidsrechter keurt die goal af. Ik weet echt niet waarom. Daarna waren we het kwijt en daar maakte Achilles Veen gretig gebruik van." Daardoor bleef Hoek op vijftien Al binnen tien minuten had Daniël Wissel de kans om Goes vanaf de strafschopstip op voorsprong te zetten. De doelman van BVC'12 keerde de inzet. De thuisploeg cre ëerde een aantal serieuze mogelijk heden, maar kwam pas na 34 minu ten op voorsprong. Ray Kroon, ver vanger van Francis Kabwe Manen- gela (hele week ziek), schoot op aangeven van Wissel raak. Verdedigen BVC'12 was af en toe gevaarlijk met voorzetten, vooral door on nauwkeurigheden aan Goes-zijde. „Maar een échte kans hebben we niet weggeven", vond trainer Ro gier Veenstra. „Afgelopen week stond verdedigen centraal. Onze buitenspelers zakten iets meer in. Nooit stond het één op één ach terin." Een open schietkans voor Erwin Franse in het zestienmetergebied ledereen besefte dat we meer moesten brengen dan voorheen (redding doelman), een kopbal op de paal van Wissel en een afge keurde treffer van de spits zorgden ervoor dat het bij rust maar 1-0 maandag 6 november 2017 VOETBAL VOETBAL Bradley de Nooijer in actie voor Viitorul Constanta, fotoviitorulconstanta ZAALVOETBAL Arie den Hollander won in Stellendam het sneldamtoernooi van de jubilerende Goereese vereniging ENEO 52. De Middelburger (53) had na negen ronden één punt voorsprong op de Gelderse jeugdspeler Johan Top. Veteraan Han van de Velde uit Anna Jacobapolder werd derde. De darters van Racketcentrum Terneuzen kregen dankzij een 6-4-zege op Agnes en Schier uit Barendrecht aansluiting met de mid denmoot in de overgangsklasse van de Super league. Na winst in de Round Robin werd in de singles de basis gelegd voor de tweede com petitiewinst. Kevin Blomme, Pieter Otten en Rowdy Schoremans wonnen drie van de vier partijen. Uiteindelijk werd het 6-4. ZE 1 Davy Mertens won zaterdag de GP Denis Steijaert voor ID-renners in Graauw. Walter Pollet uit Hulst werd tweede, voor plaatsgenoot Edwin Maas. Irma van Duijn uit Schoondijke was weer de snelste bij de vrouwen. Na nederlagen tegen Rusland (7-2) en Slowakije (3-0) sloot JVOZ- en Groene Ster doelman Youssef Ben Sellam het kwalificatietoer nooi voor de Jeugd Olympische Spelen af met een overwinning. Het al uitgeschakelde Oranje onder 18 versloeg Azer- beidjan met 7-0. Aimée Schoe ein digde bij een wed strijd in het Belgi sche Rijkevorsel als tiende. De veldrijdster uit Vrouwenpolder reed na een goede start op de zesde plaats. Daarna moest Schoe wat plek ken inleveren maar eindigde nog in de top tien. Hoek laat zich in Barry van der Hooft Veen m - Thomas van Renterghem Fabian Wilson (links) in duel met Flavio Andjole, die als inval ler het verschil maakte, fotorene ROELOFS/ORANGE PICTURES Goes blijft tegen BVC'12 Er leek geen vuiltje aan de lucht toen BVC'12-verdediger Huib Achterkamp gistermiddag zijn tweede gele en dus rode kaart kreeg. Goes, dat met drie man achterin speelde, leidde op dat moment met 2-0 en was nog nauwelijks in de problemen ge weest. Een kwartier voor tijd schoot Rik Sebens de hekken sluiter van de zondag-hoofd klasse echter naar 2-1. „Er sloop toch iets van onzekerheid in de ploeg", erkende aanvoerder Ruben Hollemans. Len Wolters Goes -Rogier Veenstra, trainer van Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74