Tijdelijk onderdak kinderen uit Sas 18 ZEEUW! In de voetsporen van Canadese bevrijders IN DE REGIO Groente en fruit bewaren Historisch Damme Juridische aspecten van Alzheimer Maar liefst 1292 wandelaars lopen zondag de afstand van Hoofdplaat naar Knokke en ruim 1100 de korte afstand vanaf Oostburg. De tocht volgt de route van de Canadese be vrijders tijdens deTweede Wereld oorlog vanaf Hoofdplaat via Oost burg en Zuidzande naar Knokke in België. De wandeling gaat langs de acht tien herdenkingsstenen, die als een soort routewijzer aan kruisingen zijn geplaatst: „Min of meer ook bedoeld om de route permanent te houden", zegt Van Speybrouck. Voor Auk van Weert (56) is het de achtste keer: „Ik ben een paar jaar gestopt en heb het nu weer opge pakt. Het is een prachtige route met veel natuurschoon en het is altijd gezellig. Het weer vandaag is super. We hebben van alles gehad, veel zon, af en toe wolken en een klein buitje in Oostburg." De meeste wandelaars zijn routi niers en kennen de te volgen weg precies. Wilhelminadijk, Oranje- dijk, Steenoven, dan hoor je al 'we zijn zo in Oostburg, stempelen en erwtensoep!' Er volgt een kort, saai stukje richting Zuidzande en dan gaat het weer de natuur in en door Het is een prachtige route met veel natuurschoon. En het is altijd gezellig de prachtige polders naar Terhof stede en Retranchement. Stempelpost Na de laatste kilometers over het Hazegras tussen Retranchement en Knokke en de lange, volgens som migen elk jaar langere, Avenue Lip pens, is daar dan eindelijk de laatste stempelpost aan het Alfred Ver- weeplein. De wandelaars uit Knokke wor den met bussen naar Hoofdplaat vervoerd. Zeeuws-Vlamingen wor den meestal door familie naar de start gebracht. Dus ook weer afge haald. Vaak staan ze er met een bloeme tje, en zitten ze even met een ge woon pintje of een trappist en dan, dan volgt het zwaarste stukje van de wandeling. „Waar staat de auto?" Vaak een heel stukje verder. Met het bier in de benen lijkt dit dan voor velen net iets te ver. „Kun je de auto niet ha len? We wachten wel!" Kinderdagverblijf 't Zonnehuisje heeft de komende tijd onderdak ge vonden in zorgcentrum De Re doute in Sas van Gent, de drie start- groepen voor peuters worden opge vangen op basisschool De Kreeke in Westdorpe. Busvervoer van en naar de alternatieve locaties is geregeld vanaf het Suikerplein. De bussen rijden op dezelfde tijden als dat de opvang in De Statie zou beginnen en eindigen. Vanwege dit busver voer geldt een tijdelijk parkeerver bod op het normaal gesproken overvolle Suikerplein tussen 08.00 en 16.00 uur. De buitenschoolse op vang is ook de komende weken in de kantine van voetbalvereniging Corn Boys. „We zijn door de gemeenschap enorm goed geholpen", zegt Ange- lique Bevelander, leidster van 't Zonnehuisje tevreden vast. „We zijn enorm geschrokken van het nieuws, want stel je voor wat er had kunnen gebeuren met zoveel kin deren in De Statie. We hadden stie kem gehoopt dat het gebouw maar een paar dagen dicht zou blijven en dat we daarna weer verder zouden kunnen maar nu lossen we het zo op. Veiligheid gaat immers voor al les. Het is hartverwarmend dat Sas van Gent zo snel een oplossing heeft kunnen vinden voor de pro blemen." MIJN DORP, MIJN STAD maandag 6 november 2017 ZV TERNEUZEN An Dietvorst geeft morgen een work shop over het mi lieuvriendelijk be waren van de oogst uit de (moes)tuin. Na theoretische uit leg gaan deelne mers zelf aan de slag met het maken van chutney en pesto. Buurthuis de Kame leon, Leliestraat 30, Terneuzen, aanvang 20.00 uur. Velt- leden betalen 20,00 euro, niet-leden be talen 25,00 euro om deel te nemen aan de workshop. Opgeven via josk@zeelandnet.nl of 0114-374731. IJZENDIJKE Tijdens de lezing donderdag in Mu seum het Bolwerk in IJzendijke vertelt Jan Hutsebaut over het onderzoek naar historisch Damme, anno 2017, op basis van het historisch, bouwkundig, arche ologisch en carto grafisch onderzoek. Aanvang 19.30 uur, toegang bedraagt 7,50 euro. Aanmel den kan door een e-mail te sturen naar museum- info@zeelandnet.nl. TERNEUZEN Bij Stichting Welzijn voor Ouderen Ter- neuzen bij De Veste wordt vanavond een Alzheimercafé gehouden. Deze editie staat in het teken van een aantal juridische aspecten in ver band met dementie. Het café opent zijn deuren om 19.00 uur. Het programma be gint om 19.30 uur. Om 21.00 uur wordt de bijeenkomst af gesloten en is er gelegenheid om na te praten. A De wandelaars zijn ter hoogte van de Wilhelminadijk. fotocamileschelstraete Duizenden lopen Bevrijdingsmars Voorzitter Philip van Speybrouck van de WNZB, de Wandelende Noordzee Boys uit Knokke, was een tevreden man. Duizenden wandelden gisteren mee tijdens de 44ste Canadese Bevrijdingsmars in West- Zeeuws-Vlaanderen. Wilma Valk Oostburg -Auk van Weert, deelnemer Nu MFC De Statie in Sas van Gent nog wekenlang dicht blijft vanwege een mogelijk risico volle bouwconstructie, is ook voor de bijna honderd kinderen in de voor- en naschoolse op vang een tijdelijke oplossing ge vonden. Guido van der Heijden Sas van Gent Merijn de Hamer (tweede van rechts) uit Axel beleefde za terdag naar eigen zeggen 'de superleukste dag van zijn leven'. Met zijn familie werd hij in de watten gelegd tijdens een Opkikkerdag. De 7-jarige Merijn heeft het Goldenhar- syndroom waardoor bepaalde lichaamsfuncties aan zijn lin kerkant niet of slechter werken. Iedere maand moet hij naar het ziekenhuis. In vakantiepark De Eemhof in Almere werd hij toegejuicht door vrijwilligers van stichting De Opkikker. Hij was assistent van een goochelaar, hij mocht als ridder mee in een koets en versierde cupcakes, fotoingridhardoff AXEL De Halle, 13.30 uur: Kaarten; 15.45 uur: Taiji Qigong; Gezondheidscen trum, 10.00 uur: Formulierenbrigade; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Bewegen 55 13.30 uur: Vrij kaarten, biljarten; BIERVLIET Gymzaal, 9.40 uur: Body gym.; 10.50 uur: Gym; CLINGE Malpertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Koersbal, dansen; Café Jo jo's, 20.00 uur: Bingo; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Line dance; HULST Curamus Zoutest- raat 28,14.00 uur: Creatief, spelletjes; De Serre, 14.00 uur: Gymnastiek; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur: Sjoelen; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 19.30 uur: Samen Effect; 20.00 uur: 't Lawait; Grote Markt, 8.30 - 16.00 uur: Week markt; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Witte't Nog; 14.00 uur: Prijskaarten; De Binnendeur, 9.30 uur: Yoga; 13.00 uur: KBO bil jarten; 13.30 uur: Koersbal; 19.30 uur: Bijeenkomst CDA; SAS VAN GENT St.Albert, 14.00 uur: Bieden, jokeren, bil jarten; TERNEUZEN De Veste, 8.45 uur: Yoga; 12.00 uur: Bil jarten; 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; De Trian gel, 10.00 uur: Zit- dans; De Kameleon, 19.00 uur: Line dance; De Hoeve, 18.30 uur: Naaicur sus; De Veste, 19.30 uur: Alzhei mer café; Ter Schorre, 14.00 uur: Ceatief met pastel Steunpunt Terneu zen. SUPERLEUKSTE DAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72