NYNKE DE JONG Floor loopt twee jaar na de bevalling nog altijd rond met pijn Verhuizen of verbouwen? Niet nodig! Met een traplift blijf je gewoon in je vertrouwde woning 6 0800-5003 trapliften.nl Column Over een krappe twee weken komt de sint weer in het land. In Dokkum dit keer. De discussies omtrent Zwarte Piet lijken nog een beetje uit te blijven. Dat is ook niet gek: we weten alle maal inmiddels de voors en te- gens. Achter de schermen - onder andere bij de omroepen die sinter klaasprogramma's maken - wordt druk gewerkt aan een kinderfeest dat voor iedereen niet-kwet- send en gezellig is. Dat proces is in gang gezet; we wachten rustig af wat dit jaar de uitkomst zal zijn. In Dokkum verwacht men weinig betogin gen. De NVU, door gaans aanwezig om het pro-Pietgeluid te laten horen, is over twee we ken niet aanwezig, zo la zen we zaterdag in deze krant. De discussie is een beetje aan het verflau wen, was hun eerste ar gument voor de afwe zigheid. Maar juist het tweede argument van frontman Constant Kusters maakte bij mij een groot gevoel van nostalgie los: „Dokkum is toch twee uur rijden." Kijk, zo ken ik de perceptie weer. Friesland is niet voor ieder een om de hoek. Daar zijn de Frie zen zich ook terdege van bewust. Friesland is een land voor de fijn proever, de doorzetter. Als je er niks hebt te zoeken, kom je er ook echt niet. Dat geldt voor alle uit hoeken van Nederland. Men sen dénken dat het ver weg is, omdat het nu eenmaal buiten de ring van Amsterdam ligt, of omdat je er een gehele Af sluitdijk voor moet afrij den. Extra proviand in de kofferbak. Daniël Lohues heeft er in zijn lied Hier kom ik weg iets moois over geschreven: 'Jij woont hier ver vandaan, zeggen ze elders in het land. Dan zeg ik insgelijks, u ook, als u het ziet van deze kant.' Hij schreef het over Drenthe, maar in alle uithoeken van het land snap pen ze wat hij bedoelt. De afgelopen jaren leek het ver standiger om de intocht in een grote stad te vieren, in verband met veiligheidsmaatregelen. Het blijkt dat je de sint beter naar de verre uithoeken van het land kunt sturen. In Dokkum zijn ze drukker met een zelfgebrouwen sinterklaas biertje dan met de protesten. Friesland is een land voor de fijnproever, de doorzetter Floor denkt wel eens dat ze harder had moeten schreeuwen tijdens de bevalling van haar eerste kind. „Misschien had de gynaecoloog dan voor een spoedkeizersnee ge kozen." Door een snelle start van de be valling moest Floor plots thuis bevallen. Na een paar uur spoedde ze alsnog, midden in de nacht, met persweeën naar het ziekenhuis, omdat haar dochter verkeerd gedraaid lag. Daar pakte de gynaecoloog er uiteindelijk de vacuümpomp bij. „Dat ging er hard aan toe. Mijn dochter had de blaren van de pomp op haar hoofdje staan en het gewrik was funest voor mijn bekkenbodem." Sindsdien heeft Floor altijd het gevoel dat ze naar het toilet moet. „Ik plas nu op de klok. Na twee uur mag ik pas weer van mezelf, terwijl ik eigenlijk al na tien mi nuten weer moet. Als ik te vaak ga, stimuleer ik de blaas te veel." Ook heeft ze nog dagelijks pijn rond haar stuitje en rug. „De eer ste maanden na mijn verlof kon ik eigenlijk niet naar mijn werk. Ik kon amper lopen. Lange afstan den zoals een boswandeling kan ik nog steeds niet afleggen. Veel traplopen gaat ook moeilijk." Floor ging de afgelopen twee jaar naar de bekkenfysiothera peut en zocht raad bij patiënten platform bekkenb0dem4all.nl. In Nederland ligt de focus te veel op natuurlijke geboorte Door alle klachten twijfelt Floor over gezinsuitbreiding. „We zouden heel graag een tweede willen, maar ik ben bang voor nog zo'n bevalling en de gevolgen daarvan. In Nederland ligt de fo cus heel erg op een natuurlijke bevalling, maar er zou meer aan dacht moeten zijn voor de klach ten die de moeder kan krijgen na een moeizame bevalling." (gg) thyssenkrupp maandag 6 november 2017 GO @Nynke Dokkum Vervolg van voorpagina Duizenden vrouwen krijgen jaarlijks te maken met een pijn lijke bevalling, doordat het hoofd van de baby groter is dan de artsen dachten. Floor (31) is één van hen. Na twee jaar heeft zij nog altijd klachten. Hanneke van Houwelingen Groningen advertorial Uit onderzoek van thyssen- krupp onder ruim 10.000 senioren blijkt dat 47% van de respondenten hun huidige woning zonder aanpassingen niet geschikt vindt om in te blijven wonen. Maar verbouwen is voor veel mensen geen optie, blijkt uit datzelfde onderzoek. Op zich geen verrassende conclusie natuurlijk; een verbouwing waarbij de woning bijvoorbeeld gelijk vloers wordt gemaakt, is een ingrijpende, dure en tijdrovende aangelegenheid. Verhuizen blijkt voor veel mensen een nog veel grotere stap. En ook dat is logisch. Je huis is de plek waar je je vrienden ontvangt, waar je kinderen opgegroeid zijn en waar je met je kleinkinderen speelt. Het is geen hoop bakstenen, maar een veilige plek met heel mooie herinneringen. Die wil je niet achterlaten als het niet hoeft, is de gangbare mening. Ongeveer de helft van de respondenten geeft Een traplift als oplossing dan ook de voorkeur aan Leverancier van mobiliteits- mobiliteitsoplossingen in hun oplossingen thyssenkrupp bestaande woning. merkt dat steeds meer mensen in hun zoektocht uitkomen bij haar parade paardje, de Swing-traplift. Met deze traplift, die zelfs naar de zolder kan worden doorgetrokken, wordt het hele huis weer voor iedereen bereikbaar. Bovendien past hij op iedere mogelijke trap, of het nu om een wenteltrap gaat, een trap met een of meerdere bochten of om een heel smalle opgang. Voordelen De Swing is heel compact, de stoelzitting kan draaien tijdens het gebruik en de Swing gaat uiterst efficiënt met de beschikbare ruimte om. Zo installeren onze monteurs de traplift doorgaans aan de binnenkant van de trap. Zo blijft de kant waar de leuning zit beloopbaar voor medebewoners, kinderen of mantelzorgers, zodat ook zij ongehinderd en veilig naar boven en beneden kunnen gaan. En de installatie is binnen 4 uur geregeld. Netjes, efficiënt en zonder grote en rommelige ingrepen. "Oude bomen verplaats je niet" De Swing-traplift heeft al heel veel klanten kunnen overtuigen. Een enthousiaste gebruiker vertelt: "De trap naar onze slaapkamer oplopen kostte mij zo veel energie dat mijn vrouw en ik zelfs overwogen te verhuizen naar een gelijkvloerse woning. Maar oude bomen verplaats je niet. Dus toen een vriend ons wees op de Swing-traplift hebben we die snel laten inmeten en laten plaatsen. Nu kan ik zonder moeite naar boven en weer terug, en kunnen we ons fijne huis gewoon laten zoals het is." €500,- herfstkorting! U ontvangt de hele maand november 500 euro op de aanschaf van een traplift. Bel ons gerust voor een vrijblijvende afspraak op of voer uw gegevens in op Daar kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6