Grappen en grollen tijdens het klussen aan dierenverblijf I 18 Borsele boos dat aannemer niet mag groeien Uienhandel MSP in Nieuwdorp heeft in korte tijd toestemming ge kregen om uit te breiden. De pro vincie Zeeland is hiermee akkoord, ondanks dat het niet direct past binnen het omgevingsplan. Aannemingsbedrijf Hoondert (verderop bij 's-Heerenhoek) wil ook uitbreiden. Al 14 jaar is het be- We willen uitbreiden om de machines en vrachtwagens te parkeren drijf hiermee bezig. De gemeente ziet kansen en wil meewerken, maar Hoondert stuit telkens op een 'nee' van de provincie. Het past niet in het omgevingsplan. „Onbegrij pelijk", vinden verschillende frac ties in de gemeenteraad van Bor sele. „We willen uitbreiden om de machines en vrachtwagens te par keren", zegt Jan Hoondert. „We zijn in de loop van de jaren flink ge groeid. We kunnen het allemaal niet meer kwijt op ons terrein." In de praktijk komt het volgens Hoon dert neer op elders stallen van ma chines. Het huidige terrein bij 's-Heeren- hoek is zo vol, dat eerst machines moeten worden verplaatst om de juiste te kunnen pakken voor een klus. Dat is niet alleen heel lastig, het veroorzaakt volgens Hoondert ook regelmatig schade. Hij wil meer ruimte en heeft daarvoor grond in zijn bezit. „Maar het mag niet. Te gen ons in altijd geroepen je moet naar Sloepoort." Alleen is dat terrein nog niet ont wikkeld. Bovendien heeft Zeeland Seaports een heel andere invulling voor ogen: een terrein voor dienst verlenende bedrijven zoals een vrachtwagenparking. De raadsleden roepen wethouder Ad Schenk op nog eens met de pro vincie te gaan praten. Die wil dat wel, maar het zal volgens hem niet gemakkelijk gaan. „Ambtelijk zijn de contacten tussen ons en de pro vincie onderkoeld en bestuurlijk is het onder nul. Ze krijgen bij wijze van spreken rooie plekken in de nek als je erover begint. Toch zie ik nog wel een haakje. Dat zou kunnen zijn dat er een nieuw omgevings plan aankomt voor de provincie. Daarvan heeft de gedeputeerde op aandringen van ons gezegd dat er meer afwegingsruimte is. Niet meer zo dichtgetimmerd als nu. Dit zou ik kunnen gebruiken om de discussie nog een keer in gang te zetten." Ambtelijk zijn de contacten tussen ons en de provincie onderkoeld Het is een vrolijke boel in de speel tuin. Hazelager en Krijger grappen en grollen wat af, maar ondertussen wordt ook hard gewerkt. De geiten, kippen en konijnen krijgen een nieuw verblijf. Een schuur van seri euze omvang met een zolder er op voor het hooi. „En een hok voor ge reedschap en een educatieve ruimte", legt Pieter Hazelager uit. „Wat er stond was een oude rot zooi", zegt Ari Krijger. „Het geiten hok stond er 40 jaar. Het kapje van Wat er stond was een oude rotzooi. Het geitenhok stond er 40 jaar het hok is zeskantig en heel bijzon der. Die blijft bewaard en wordt ge bruikt voor een volière", zegt Haze lager. In het pand komt een aparte ruimte (met een eigen ingang) voor de geiten. „En voor de kippen ma ken we hier een opening. Met een eigen trappetje." De schuur oogt fris en ruim, met grote ramen. „Dat hebben we gedaan zodat je de die ren ook nog kan zien als ze binnen zitten", zegt Anja van 't Leven, be stuurslid van de speeltuinvereni ging. De vereniging heeft zich hard gemaakt voor de nieuwbouw. Door gebruik te maken van vrijwilligers en heel wat sponsoring lukt het om de schuur te bouwen. „Bedrijven sponsoren ons bijvoorbeeld met werkuren of materiaal", zegt Van 't Leven. Ook de dorpsraad Borssele heeft gesubsidieerd met een bij drage uit het windmolenfonds. Met de bouw van de schuur is ook gelijk stroom en water aangelegd in de speeltuin. „Dat hadden we niet. We haalden stroom van de ene buur man en als we de toestellen moes ten schoonmaken vroegen we een andere buurman om de tuinslang." Hazelager en Krijger klimmen de ladder weer op en sjouwen een grote plaat naar boven. De volgende plaat op het dak kan worden vastge zet. Terwijl Hazelager de plaat vast zet, drukt een van de twee geiten zijn snuit door het hek naast de toe komstige toegang van de stal. Alsof het niet kan wachten tot het klaar is. IN DE REGIO Cursus over internet Cursus over Facebook Wim Daniëls in de bieb MIJN DORP, MIJN STAD maandag 6 november 2017 BB' 'Provincie meet met twee maten' Waarom krijgt uienbedrijf MSP in Nieuwdorp binnen een half jaar toestemming om fors te groeien en krijgt aannemingsbe drijf Hoondert bij 's-Heerenhoek keer op keer te horen dat het niet mag. Dat is met twee maten meten, zeggen fracties in Bor sele. Melita Lanting 's-Heerenhoek - Jan Hoondert, aannemer - Ad Schenk, wethouder Borsele „Eenenzeventig centimeter Pie- ter, dat is de maat die we moe ten hebben." In de speeltuin van Borssele wordt geklust. Vrijwilli gers Pieter Hazelager en Ari Krijger bouwen een nieuw die renverblijf. Melita Lanting Borssele -Ari Krijger Ari Krijger (I) en Pieter Hazelager aan het werk. foto mechteld jansen SINT ANNALAND Bibiotheek Ooster- schelde verzorgt vanaf vandaag laag- rempelige 'Klik en Tik'-cursussen over het gebruik van in ternet. Het doel is mensen die moeite hebben met com puters en internet, hiermee vertrouwd te maken. De cur sus bestaat uit vier lessen en wordt ge geven in de bibio- theken van Sint An- naland, 's-Graven- polder en Kruinin- gen. Meer informa tie is te vinden op www.bibliotheek- oosterschelde.nl. Tk HEINKENSZAND Bibliotheek Hein- kenszand geeft vanaf vandaag een praktische cursus over omgaan met Facebook. De work shop is ook ge schikt voor mensen die al een Face- bookaccount heb ben en er meer mee willen doen. De cur sus bestaat uit vier lessen. Bibliotheek leden betalen 55 euro, niet-leden 70 euro. Aanmelden via bibliotheekoos- terschelde.nl. HEINKENSZAND Schrijver Wim Dani els is morgen van 20 tot 22 uur te gast in de biblio theek in Heinkens- zand. Hij bracht on langs het boek 'De lagere school' uit, over de tijd waarin de basisschool nog zo werd genoemd. Kaartjes a 8,50 euro (7,50 voor leden) kunnen in de bieb of online wor den gekocht. 'S-HEERENHOEK Cathrien de Jonge-Franse uit 's-Heeren hoek heeft gisteren uit handen van burgemeester Gerben Dijksterhuis een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Cathrien de Jonge is actief bij de EHBO, de welpengroep Sint Bavo en gymnastiekvereniging Sport Staalt Spieren. Ze heeft zich ook jarenlang ingezet voor peutergym, missie Thuisfront en het ouderencarnaval. Ze kreeg de onderscheiding uitgereikt na afloop van de uitvoering van 's-Heerenhoekse Comedie waar ze actief in is. foto johan van der heijden GOES Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag - Ex positie Ineke de Vries, Kees van den Bosch, Ria Wisse en Ko Tramper; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren; 's-Heer Hen- drikskinderendijk 100,19.00-21.00 uur - Open huis Hospice Het Clara- hofje HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur- Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur - Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin; Bibliotheek, over dag - Start basis cursus Facebook; Grenslinde - Qi gong lessen 'SH ARENDSKERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur - Digitaal café KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur - Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur - Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur - Open middag Grand Café; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewegingsuur voor senioren LINTJE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66