u u Een goede nachtrust na een dagje werken in de natuur Inzameling voor dolfijnentherapie voor kinderen met Pitt Hopkins Syndroom 19 Met tal van acties heeft de Ladies' Circle de afgelopen jaren heel veel goede doelen gesteund. Bij de jubileumviering is geld ingezameld voor Stichting Jens. Bij de Ladies' Circle Schou- wen-Duiveland weten ze wel hoe je een feestje viert. Maar ook hoe je een smak geld voor het goede doel binnenhaalt. Vanwege het 20-jarig jubileum hielden de dames afgelopen week end Het Feest 2.0 in Brogum. Maar wat hebben ze nu allemaal voor el kaar gebokst in die twee decennia? Zoals het een feestje van de La- dies' Circle betaamt, is het een avond met alles erop en eraan. Lekkere muziek, hapjes, drankjes, een photo booth om gekke plaatjes te schieten, een speech van de voorzitster en natuurlijk de uitrei king van een cheque aan het goede doel. Dat is dit keer Stichting Jens. Opgericht door John en Marcha Hage uit Ouwerkerk om geld in te zamelen voor dolfijnentherapie voor kinderen met het Pitt Hop kins Syndroom. Ze vernoemden de stichting naar hun zoon Jens die dat syndroom heeft. De avond levert hen al een bedrag van 1500 euro op, maar dat is slechts een tussenstand. Later deze week wordt het definitieve bedrag be kend gemaakt. De Hages zijn er „super blij mee". En zo hebben de acties van de Ladies de afgelopen jaren al heel veel goede doelen blij gemaakt. Voorzitster Saskia van Veldhuizen van Ladies' Circle Schouwen-Duiveland: „Denk aan Stichting Thuredriht, Fleuroja, Make-a-Wish, dierenasiel, Ma nege Balans, Kanjerketting en Het is goed ruimte te maken voor doorstroming Pink Ribbon. Tienduizenden gul dens en euro's zijn er naar deze doelen gegaan." Geld inzamelen gaat op allerlei verschillende ma nieren. Van de verkoop van paasei tjes tot het uitbrengen van een cd en een kookboek. Dat laatste was een enorm intensief traject, waar mee maar liefst 60.000 euro is ver diend voor verschillende lokale doelen. We wonnen er ook nog eens de landelijke servicebokaal binnen de Ladies' Circle mee." De Schouwse Ladies onder scheiden zich ook met hun leef tijd. Er zijn nu 16 Ladies van 28 tot en met 44 jaar. Bij 45 jaar moeten ze eruit om plaats te maken voor jonge aanwas. Van Veldhuizen: „Die aanwas gaat eigenlijk vanzelf. En het is ook goed om ruimte te maken voor doorstroming." Een van de doelstellingen van de La- dies' Circle is het dienen van de gemeenschap en het bieden van service ten dienste van de samen- Naast alle activiteiten zijn vriendschappen ontstaan, zijner ruzies geweest leving. Maar ook het bevorderen van vriendschap, een positieve le venshouding van de leden, ver draagzaamheid, eerlijkheid en openheid. Van Veldhuizen is maar wat trots op haar club. „Naast alle activiteiten zijn er vriendschap pen ontstaan, ruzies geweest, er zijn ladies getrouwd en geschei den, kinderen zijn geboren, lief en leed hebben we met elkaar ge deeld. En hoe mooi is dat, dat je dat kunt doen met een groep vrouwen die je wellicht in het dagelijks le ven niet had ontmoet." Tot laat wordt verder gedanst in Brogum, want daar zijn ze ook heel goed in. Uitkijkend naar het volgende feest in december. Dan staat weer een jubileum op de planning; de man nen van de Tafelronde 39 vieren op 2 december hun 65-jarig bestaan in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. „Zwiep jij het best over rechts of over links?" vraagt een van de vrij willigers aan degene naast haar. „Rechts gaat het makkelijkst", is het antwoord. Ze hebben het over de manier waarop ze de enorme tak ken op een grote hoop richting het pad krijgen. Overal om hen heen wordt druk gezaagd, geknipt en ge sleept. Mensen van Stichting Open Duinen, Stichting Landschapsbe heer Zeeland en Staatsbosbeheer werken hier samen om Ameri kaanse vogelkers en elzen weg te halen. Verscheidenheid Deze zorgen ervoor dat het duin landschap dichtgroeit en de ver scheidenheid van planten en die ren vermindert. Voorzitter van Stichting Open Duinen, Clemens Vehmeijer, geniet zichtbaar van al die harde werkers en steekt zelf ook flink de handen uit de mouwen. „Je hebt echt wel eer van je werk, je ziet dat het landschap weer ope ner wordt en er komt weer ruimte voor andere planten en dieren. Zo zie je het duinviooltje terugko men." Voor Ewoud Voogd van SLZ blijft het een dilemma. „De een vindt dat je de natuur zijn gang moet laten gaan. De ander dat je moet ingrij pen. Maar het belangrijkste vind ik eigenlijk dat er hier vandaag alle maal mensen samen in de natuur aan het werk zijn." Ook de scouting is van de partij. Demian Vonk (13) doet dit jaar voor het eerst mee tijdens natuurwerk dag. „Het is leuk om lekker bezig te zijn. We wisselen het zagen en knippen af, het is best zwaar werk." Maar Demian weet daar dan weer het voordeel van te noemen: „Je slaapt er vanavond ongetwijfeld goed van." maandag 6 november 2017 SD Ladies delen al 20 jaar lief en leed Mariska den Hartog Zierikzee A Ingeborg Geluk, Miriam van 't Veer, Saskia van Veldhuizen, Krista van Belle en Sarah Latuer (vlnr) vieren feest, foto dirk jan gjeltema - Saskia van Velhuizen, Ladies' Circle Schouwen-Duiveland - Saskia van Veldhuizen De animo voor de natuurwerk dag was zaterdag niet overal even groot. Zo werden de werk zaamheden op de Vroongron- den bij Renesse geannuleerd, maar in de duinen aan het Mid denpad in Nieuw-Haamstede werd enthousiast gewerkt door zo'n vijftig mensen. Mariska den Hartog Nieuw-Haamstede A Bas de Glopper en Demian Vonk (r). foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62