9 elregels bij de Next Gen ATP Finales in Milaan van deze week Bij de eerste editie van de Next Gen ATP Finales wordt deze week een aantal nieuwe tennisregels getest. Richard Krajicek, de toernooidirecteur van het ABN-toernooi, gaat zelf kijken in Milaan, maar heeft nu al zijn ideeën. Verbied witte kleding bij toeschouwers wissels. Dat specifieke van tennis neem je hiermee weg. De vraag is ook of coaches alles zeggen als het voor de kijker te horen Publiek komt en gaat Aan de lange zijden van de baan mag je als toeschouwer deze week middenin een punt opstappen om een hamburger te ha len. „Prima. Het is hooguit even wennen voor de spelers, maar in grote stadions mag het al in de bovenste ringen", weet Kraji cek. „De tijd dat Ivan Lendl eindeloos wachtte met serveren omdat hij ergens iets hoorde of zag, is voorbij." Tennis is conservatief, ikvindWimbl nog steeds het gaafste toernoo Maar ik ben ook voor verandering. Het is een andere tijd Geen lijnrechters Met 'hawk eye live' wordt elke bal elek tronisch beoordeeld, er komt geen lijn rechter meer aan te pas. Uit de speakers klinkt 'out' of'fault'. Krajicek: „Hoewel het wel eerlijker wordt, ben ik hier niet voor. Je haalt de menselijke factor weg. Als een speler nu een challenge aan vraagt, is dat een moment, het publiek klapt en kijkt mee. Je kunt hem als spe ler ook tactisch gebruiken. Echt genaaid worden door een foute call, zoals ikzelf ooit tegen Michael Stich op matchpoint tegen, kan door hawk eye niet meer. Dus de gevolgen van een fout zijn klein. Ten nis moet niet te klinisch worden." maandag 6 november 2017 GO „Veel storender dan iemand die aan de zijkant van de baan beweegt, is publiek dat in witte kleding achter de base line zit. Daar kan de gele bal helemaal in verdwijnen, qua zicht. De boarding moet overal groen, grijs of blauw zijn. Verbied dan ook de witte trui." Richard Krajicek (45) Rafael Nadal, knokkend als altijd, op Roland Garros. Richard Krajicek noemt de Spanjaard als argument voor behoud van voordeel of nadeel op deuce. „Zo'n direct beslissend punt op deuce vind ik he-le-maal niks. Nadal had nooit zo'n mooie carrière gehad met dat systeem."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53