New York Marathon II w 7 ook bij het bedwingen van balken op zijn fiets te blijven zitten Sanne Cant klopt Lucinda Brand in sprint Hogenkamp verliest finale Succes Oranje in Pruszkow Luiten niet bij de beste tien Ik wist vooraf al dat ik toe konslaan op de balken VROUWEN groter geworden. Het gewonnen WK in februari 2015 was zijn acht ste overwinning van dat seizoen. Deze jaargang staat de zegeteller al op dertien en is het seizoen nog niet eens halverwege. Nadat hij eerder in de week voor het eerst de Koppenbergcross won - zowaar wél spannend tot de laat ste ronde - dicht Van der Poel met zijn zege op het EK opnieuw een gat op zijn al imposante palmares. Dat zijn eeuwige rivaal Van Aert - in 2015 bij de WK tweede - nu niet van de partij was in Tabor, deerde Van der Poel weinig. Het tekent zijn winnaarmentali teit. Van der Poel heeft geen tegen stand nodig om het beste in zich zelf naar boven te halen. groepje. Acht marathons had But ter in zijn leven al gelopen. Maar New York was een verhaal apart. Omdat hij net als vele anderen voelt: de marathon door New York is de meest iconische. Het is de re den dat er gisteren 52.000 mensen zich aan het lopen van 42 kilome ter en 195 meter waagden. Butter bevindt zich in goed ge zelschap. Zomaar een aantal na men die gegrepen werden door de aantrekkingskracht van het lopen door The Big Apple: Haile Gebrse- lassie, Paula Radcliffe, Lance Arm strong, Pamela Anderson, Alicia Keys, Koning Willem-Alexander, René Froger. René Froger, ja. Juist ook al die ploeterende recreanten, mijlenver achter de afgetrainde toppers, ken merken de New York Marathon. De tijdslimiet is 8 uur en 30 minu ten, waardoor ook een wandel tempo volstaat. Het publiek, naar schatting zo'n twee miljoen man, staat erom bekend compleet uit zijn dak te gaan, voor de laatste lo pers net zo hard applaudisserend als voor de favorieten. Trainer Tien minuutjes na zijn finish had Butter zijn trainer Guido Hartens- veld gevonden. „Ik zei: dit is waar je als jochie van gedroomd hebt. Dit was 'm. Het is een gekkenhuis. We worden hier door alle interna tionale collega's gefeliciteerd. Mi chel had lef en durf. Hij verslaat hier mannen die op papier veel be ter zijn." manskunsten al bijna tot een natio nale discussie in België. Wat te doen met de balken op die om hooglopende strook? Springen of niet? Van der Poel had als enige het antwoord op de vraag die zijn te genstanders hoofdbrekens be zorgde. Drie jaar later blijkt de con currentie nog altijd niet bij machte soortgelijke stunts uit te halen. Oké, de Belg Michael Vanthou- renhout kan het. Net als de Italiaans Gioele Bertolini. Maar niet zo soe pel en met dien verstande dat ze na een rondje of drie al tegen een achterstand van ruim een mi nuut aankijken. Van der Poel werd in Tabor al wereldkampioen omdat hij dingen kan die voor anderen onmogelijk zijn. Hij dankt er ook zijn kersverse Euro pese titel aan. En in de tussentijd is zijn overmacht in de cross alleen maar fiets te moeten. „Ik wist vooraf al dat ik een groot voordeel had met de balken en dat ik daar kon toe slaan", vertelt hij voordat hij zijn witte trui als Europees kampioen krijgt omgehangen. Bij dat WK leidde zijn stuur- maandag 6 november 2017 TENNIS Richèl Hogenkamp is er niet in geslaagd het ITF-tennistoernooi van Nantes op haar naam te schrijven. De Nederlandse ging in de finale in twee sets onderuit tegen de als eerste geplaatste Kaia Ka- nepi: 6-3 6-4. Hogenkamp speelt deze week op het WTA-toernooi van Limo ges, waar ze in de eerste ronde Sabine Lisicki treft. Na dat toernooi hoopt ze bij de beste 104 speelsters van de wereld te staan, zodat ze een plaats heeft in het hoofdtoernooi van de Australian Open in januari. Hogenkamp is nu nog de nummer 108 van de wereld. GO M Mathieu van der Poel vliegt over de balken. Op de achter grond moet Lars van der Haar afstappen, foto cor vos Wereldkampioen Sanne Cant is in Tabor voor de derde keer Europees kampioen geworden. In de eindsprint klopte de Belgi sche Lucinda Brand, die - net als vorig jaar - tweede werd op de EK. Voor Cant was de Europese titel de eerste zege sinds een maand. Na de start was Brand als beste weg. Ze reed na twee ronden op kop met Cant, landgenote Anne- marie Worst en de Italiaanse Alice Arzuffi. Van het viertal bleken Brand en Cant de sterksten en in de finishstraat moesten de twee uitmaken wie Europees kampioen zou worden. Voor Brand, van origine wegrenster, voelde de zil veren medaille als verlies. „Dit was een grote am bitie, het was een realistisch doel om voor de winst te gaan. Tot de laatste bocht zat het er in", vertelde ze aan de NOS. eerste EK-titel A Michel Butter gaat brutaal aan de leiding op First Avenue. FOTO REUTERS BAANWIELRENNEN De Nederlandse baanploeg heeft de wereldbekerwed strijd in het Poolse Prusz kow met zes medailles verlaten. Drie daarvan waren goud. De meest bijzondere was voor Matthijs Büchli (foto) op keirin. Hij zorgde voor het eerste eremetaal voor de debuterende commerciële ploeg BEAT Cycling Club. Ook Kirsten Wild (omnium) en Nils van 't Hoenderdaal, Harrie Lavreysen en Jef frey Hoogland (teamsprint) wonnen. Zilver was er voor Kyra Lamberink en Hetty van de Wouw (teamsprint) en Annemiek van Vleuten (achtervolging) zilver. Roy Pieters pakte brons (scratch). GOLF Joost Luiten heeft in de vierde en laatste ronde van het Turkish Airlines Open de kans gemist op een plek in de top tien. De 31-jarige Rotterdammer, die na drie dagen der tiende stond, liep op de laatste dag een ronde in 70 slagen, 1 onder par. Daar mee eindigde Luiten op de gedeelde zestiende plaats. De Engelsman Justin Rose won het toernooi in Anta lya. De Nederlander ging na dag 1 nog aan de leiding in Turkije, maar zakte daarna weg. „Ik heb mezelf niet weten te belonen deze week", zei Luiten. „Het ging goed tot de green, maar de putter deed het twee dagen wel en twee dagen niet." - Mathieu van der Poel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51