Strenge beveiliging bij Chemours na dreigen met geweld Riviercruise Open Dagen II 4 OUD-MARINIER LAATSTE RUSTPLAATS Het bedrijf ligt onder vuur vanwege de lozing van de stof GenX, die in het drinkwater is gekomen. Een 43-jarige inwoner van Dor drecht is daarover zo boos, dat hij een maand geleden op sociale me dia aankondigde geweld te gaan ge bruiken. Hij vroeg om suggesties om het bedrijf te stoppen, even tueel met geweld. „Als niemand iets doet, doe ik het wel. Iets met een bom of zo? Directeur omleg gen?" En later: „Ik maak geen gein tjes. Iedereen die het terrein verlaat, moet vanaf nu toch echt even over zijn schouder kijken." De man maakte ook nog een ver gelijking met de aanslag in Las Ve gas begin oktober, waarbij 59 men sen om het leven kwamen. „Zoiets als in Las Vegas heeft me op een idee gebracht." Hij verwijderde de berichten na een gesprek met de politie. Che mours deed direct aangifte. Het Openbaar Ministerie heeft besloten de man te vervolgen voor bedrei ging, bevestigt een woordvoerder. De verdachte moet in december voor de rechter komen. Veiligheid Het Dordtse chemiebedrijf is ge schrokken van de dreigementen. „De veiligheid van onze mensen is een belangrijke prioriteit van ons bedrijf en we hebben de beveiliging op en rond ons terrein aange scherpt", zegt woordvoerder Jeroen Bruning. „We zijn ons bewust van de zorgen van mensen in de omge ving en werken er hard aan daarop antwoorden te vinden, maar onze medewerkers dreigen met geweld is onacceptabel." Drinkwater Deze krant bracht eerder dit jaar naar buiten dat de stof GenX door lozingen van Chemours op diverse plaatsen in het drinkwater is te rechtgekomen, en dat waterbedrij ven zich daar zorgen om maken. Hoewel de huidige hoeveelheden volgens het RIVM op geen enkele manier een gevaar vormen voor de volksgezondheid, heeft de provin cie Zuid-Holland de vergunning voor de lozing aangescherpt. Waterbedrijf Oasen is zelfs naar de rechter gestapt om de lozing nog verder terug te dringen. Chemours zelf zegt er inmiddels alles aan te doen om de lozing zo ver mogelijk terug te brengen. De bedreiger maakte ook nog een vergelijking met de aanslag in Las Vegas De afgelopen maanden hebben de monstranten meermaals geprotes teerd bij de fabriekspoorten, voor zien van spandoeken ('geen giflo zingen in ons drinkwater') en zelf gemaakte gasmaskers. Tijdens een hoorzitting over de kwestie op het provinciehuis stapte een demonstrant vorige maand op Chemours-directeur Erik Meijer af, om hem een 'GenX-appeltje' aan te bieden. Meijer zette er direct zijn tanden in. De actiegroep achter de demon straties benadrukt niets met de be dreiging te maken te hebben, en die te veroordelen. Kras.nl/91230 of bel 088-0885 886 Op de plek waar hij 77 jaar geleden Rotterdam verdedigde tegen oprukkende Duitse soldaten, is zaterdag de as van oud-marinier Abraham Meerman verstrooid. Als vader dit had geweten, dan zou hij apetrots zijn geweest Zijn portemonnee is zo dik als zijn naam lang is. Prins Al-Wa leed bin Talal bin Abdulaziz Al Saud investeert miljarden in on der meer luxehotels, Disneyland, Citigroup, Apple en Twitter. En omdat er nog genoeg geld over is, bouwt hij een wolkenkrabber in Jeddah, die met een lengte van één kilometer het hoogste gebouw ter wereld zal worden. De 62-jarige Al-Waleed leeft het leven waar Lil' Kleine over rapt. Hij bezit 300 auto's en het grootste super jacht ter wereld, de 300 miljoen euro kostende New Kingdom 5KR van 171 meter lang. De Saoediër vliegt de wereld over met een eigen Boeing 747, waarin geen stoel maar een troon voor hem is geïnstalleerd. Zijn paleis telt 420 kamers vol goud en mar mer en zijn resort verderop be staat uit vijfhuizen, kunstmatige meren en een mini Grand Canyon. Al-Waleed vergaart zijn fortuin met de Saoedische investerings maatschappij Kingdom Holding Company. Met een geschat ver mogen van rond de 18 miljard euro behoort de prins tot de rijk- maandag 6 november 2017 GO Het OM vervolgt een man uit Dordrecht die personeel van chemiebedrijf Chemours ernstig heeft bedreigd. Het bedrijf, dat al geruime tijd onder vuur ligt, heeft de beveiliging rond het fa brieksterrein inmiddels opge schroefd. Ingrid de Groot Peter Groenendijk Dordrecht De 'Zwarte Duivel' Voor slechts 2,50 kunt u, op 10 11 november, 3 van onze prachtige schepen bezoeken én staan er verschillende cruisespecialisten klaar om u alles te vertellen over ons riviercruise aanbod. MS Alemannia****, MS Carissima**** MS Rhine Princess**** rjjj Locatie: Nieuwe Kade in Arnhem, busvervoer mogelijk IV Tijd: van 10.00 tot 16.00 uur, inclusief koffie gebak ligt nu in de Maas —Bramen Rob Meerman Bram Meerman verstrooit de as van zijn vader in de Maas. foto'ssanne donders Prins Al-Waleed van het paleis naar de cel Het geld klotst tegen de plinten bij prins Al-Waleed. Hij heeft jachten, dure auto's, zelfs een eigen jumbojet. Maar nu is de Saoediër gearresteerd, op ver denking van corruptie. Gerben van 't Hof Rotterdam/Riyad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4