1-2 4 Dolberg is op de weg terug, met twee goals tegen Feyenoord Invaller Nijland breekt record Misser Bruins maakt niet uit Faber ziet nog lichtpuntjes Tijdens de wedstrijd kiest de regisseur logi scherwijs voor een paar shots van Ajax' reservebank. De ge zichtsuitdrukking van Klaas-Jan Huntelaar zegt alles. Je hoeft niet over paranormale gaven te be schikken om zijn gedachten te le zen. De inmiddels nationale dis cussie over de spitspositie bij Ajax (Huntelaar of Dolberg) valt dit weekeinde in zijn nadeel uit. En vooral in dat van trainer Marcel Keizer. Met Huntelaar als diepe spits won Ajax de laatste vier competi tiewedstrijden op rij (doelsaldo 15-2). Tóch koos Keizer voor Dol berg. Ook op een andere belang rijke positie wijzigde de trainer zijn winnende formatie. Siem de Jong, uitstekend ingevallen de laatste weken, kreeg de kans. Donny van de Beek was het slacht offer. Na de dramatische seizoensstart worstelde Keizer zich naar een min of meer vaste formatie. En precies op het moment dat hij daarvan afwijkt, gaat het gruwelijk mis. Het verlies tegen Utrecht zorgt ervoor dat Ajax al elf verlies- punten heeft na evenzoveel wed strijden. Tel het op bij de eerdere Europese afgang, en Ajax is na een relatief kalme periode weer terug bij af. Niets veranderen aan een win nend elftal is een goed gebruik in topsport. Waarom Keizer het toch deed? „Omdat ik vind dat we nog steeds in ontwikkeling zijn als team. Dan moet je ook andere keu zes durven maken. Siem de Jong is laat bij ons gekomen en heeft het als invaller goed gedaan. En Dol berg is op de weg terug, onder meer met twee goals tegen Feyen- oord. Dan moet je zo'n jonge jon gen ook weer de kans geven." Dat weegt dus zwaarder dan een win nend elftal in stand houden? Kei zer, kortaf: „Ja." Schipperen Garanties zijn er vanzelfsprekend nooit. Ook met precies hetzelfde elftal van de laatste periode had Ajax van Utrecht kunnen verlie zen. En het moet gezegd: Hunte laar miste de laatste wedstrijden voor zijn doen veel kansen. Maar zijn aanwezigheid zorgde in zware periode juist voor houvast. En: was het toeval dat David Neres een van zijn minste wedstrijden van de laatste periode speelde? De uitkomst had voor Keizer niet slechter kunnen zijn. Want nu zal hij weer moeten schipperen in zijn elftal. Dolberg gold bij aan vang van dit seizoen als de eerste spits. Dat hield Keizer, in woor den, lang vol. Maar nu spreekt hij zich niet meer uit in termen als 'eerste' en 'tweede' spits. Met het gevolg dat de Deen en de Neder lander zich nu allebei eerste keus voelen. Hoe gaat Huntelaar, die gisteren vanwege sponsorverplichtingen niet beschikbaar was voor de pers, hierop reageren? Hij mocht niet eens invallen. Iedereen kent de re putatie van Huntelaar, die een bij rol moeilijk kan accepteren - al ge looft Keizer dat het geen item zal worden. Wat merkte hij aan de spits toen die doorkreeg dat hij re serve zou staan? Keizer: „Klaas is een uitstekende prof. Hij is 34 jaar. Hij staat er als het elftal hem nodig heeft. Baalt als een stekker dat hij niet speelt. Ook op die leeftijd wil hij alles spelen." maandag 6 november 2017 Ajax-trainer Marcel Keizer deed er weken over om een winnend elftal te formeren. Tegen FC Utrecht week hij gisteren op cruciale posities af van dat team. Ajax verloor uiterst pijnlijk met 1-2. Daniël Dwarswaard Amsterdam AJAX-FC UTRECHT 0-1 6. Labyad 41. Viergever 1-1 1-2 84. Labyad Opstellingen Onana Jensen Veltman Klaiber De Ligt 86. Troupée Wöber Van der Maarel 63. Sinkgraven Janssen Viergever Leeuwin S. de Jong Emanuelson 77. Van de Beek Strieder Schone Van de Streek 63. F. de Jong Ayoub Ziyech Kerk Neres 88. Willock Dolberg Labyad Younes 18 Doelpogingen 8 66% Balbezit 34% 22 Overtredingen 11 10 Hoekschoppen 2 2 Buitenspel 4 3 Reddingen keeper 4 Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 51.758 In de laatste vier competitie wedstrijden won Ajax met Hun telaar in de basis vier keer op rij en scoorde de ploeg 15 keer. —Marcel Keizer, trainer Ajax EREDIVISIE Stef Nijland heeft na Vitesse en PEC Zwolle (0-0) een record te pakken. De aanvaller kwam in de 84ste minuut in het veld voor Erik Israelsson. Dat was zijn 98ste inval beurt in de eredivisie: een record. „Het is duidelijk dat je positievere records op je naam wil hebben staan", sprak Nijland na afloop bij FOX Sports. Hij evenaarde onlangs al de 97 invalbeur ten van Regillio Simons, maar hield zich deson danks nauwelijks bezig met het feit dat hij in zijn eentje het record kon pakken. „Nu kunnen we het laten rusten en weer gaan voetballen." EREDIVISIE Voor het eerst in zijn carrière miste Luigi Bruins (foto) in competitie verband een strafschop. Toch stond hij na afloop van Excelsior - Roda JC (1-0) met een brede glim lach de media te woord. „We hebben gewonnen. Ik heb gescoord. Als je dan toch moet missen, dan nu maar. Nadat ik tegen AZ twee strafschoppen maakte, zei ik al: het mo ment dat je een keer niet scoort, komt met elke pe nalty dichterbij." Natuurlijk baalde Bruins dat Roda- doelman Hidde Jurjus zijn inzet van elf meter stopte. Shit happens. Het was ook gewoon een slecht genomen strafschop." EREDIVISIE FC Groningen heeft de vrije val in de ere divisie niet kunnen breken. De ploeg van trainer Ernest Faber zag ook de uitwed strijd tegen Heracles Al melo verloren gaan (2-1). FC Groningen heeft aan de laatste vijf competitieduels slechts één puntje overge houden en werd onlangs ook al door Roda JC uitge schakeld in het bekertoer nooi. Toch gelooft Faber dat hij nog succes kan heb ben met FC Groningen. „Ik zag vandaag weer strijdlust en energie, maar we heb ben de kansen niet benut." Brandley Kuwas was weer eens de grote man bij He racles. Hij bereidde de ope ningstreffer voor en kreeg een strafschop mee. Kasper Dolberg, hier vastgehouden door Ramon Leeu win, speelde als diepe spits bij Ajax. FOTO ERIK PASMAN/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48