2-2 valt ineens goed bij ongenaakbaar PSV Nieuwe blessures voor Jorgensen en Nieuwkoop 3 Maar hoe zat het dan met vrijwel de volledige tweede helft, waarin ADO Den Haag op 2-1 kwam en ei genlijk vrij simpel overeind leek te blijven? De juiste vorm van de spelers? Het is en blijft de hoofd taak van de trainer om daar een positieve invloed op uit te oefe nen. Als een elftal draait en de spe lers laten zien wat ze kunnen, ont vangt de trainer daar de credits voor. Is dat niet zo, dan mag je dat natuurlijk ook voor een fors deel bij de trainer neerleggen. Geen verklaring Maar bij Feyenoord is de lijst met spelers die minder brengen dan van ze mag worden verwacht in middels wel erg fors. Ja, Karim El Ahmadi leek gisteren wel op de onvermoeibare middenvelder uit het kampioensseizoen. Dat kan onmogelijk worden gezegd van keeper Brad Jones, Tonny Vilhena en Jens Toornstra. En in Den Haag voegde ook Steven Berghuis zich ongewild bij dat laatste rijtje. „Dit seizoen vlogen ze er juist lekker in, nu was dat niet het geval", zegt Berghuis, die daar aan toevoegde dat niet overal een verklaring voor valt te vinden. „Verleden week miste Toornstra een grote kans, nu had ik Feyenoord aan de overwinning moeten helpen. Zeg het maar. We doen het niet ex pres." Van een regerend landskampi oen die zelf een zomer lang riep dat de lat hoger en hoger moest worden gelegd, mag meer wor den verwacht. Geblesseerde spe lers? Ja, in de as van de defensie. Maar als de vervangers zijn een international van Peru en de aan voerder van Jong Oranje, door technisch directeur Martin van Geel voor miljoenen weggeplukt bij Heerenveen. Van Bronckhorst zei het zelfbij de start van het sei zoen: „Als wij er in april niet meer bij zijn in de titelrace, is er iets niet goed gegaan." Het is nog maar net november en die conclusie kan al bijna wor den getrokken. Dat verklaren met redenen als pech of blessures, dat is allesbehalve de lat hoger en ho- ger leggen. Dat is eerder het tegen overgestelde. Cocu wat, als het zelfs wedstrijden als die van gistermiddag tegen FC Twente blijft winnen? De zege te gen elf bewonderenswaardig knok kende Tukkers was niet onver diend, dat zeker niet. Tegengoals werden door PSV weggegeven alsof het om kleingeld voor een collec tant aan de deur ging, maar toch viel er voorin weer genoeg binnen. Cadeau Scheidsrechter Dennis Higler had daarbij zijn dag niet en gaf een pe nalty cadeau. FC Twente hielp via Stefan Thesker in extremis ook een handje mee. Het was precies ge noeg: de laatste treffer viel exact op tijd om weer een driepunter te no teren. PSV had ook nog de nodige pech, omdat Higler voor de 1-1 van FC Twente als enige een achterbal voor een corner aanzag en Marco van Ginkel paal en lat raakte. Wat een wedstrijd, verzuchtte Luuk de Jong. Hij kopte na al die maanden van twijfels en frustratie eindelijk weer een bal binnen. Het publiek vierde de goal, zijn eerste sinds 1.342 wedstrijdminuten, als een grote overwinning. De Jong was eindelijk weer eens beslissend in plaats van alleen belangrijk voor het team. De treffer moet voor hem gevoeld hebben als de winst van Parijs-Roubaix of de Ronde van Vlaanderen voor een wielrenner. De ontlading was enorm. „Na tuurlijk vrat het aan me en ben ik opgelucht. Elke spits wordt uitein delijk afgerekend op zijn goals. Dat ik niet speelde, stelde me ook te leur, maar dat voelt voor iedereen zo. Je moet je toch opladen voor een invalbeurt, omdat de ploeg je nodig kan hebben." Dat bleek inderdaad het geval. De keuze voor Steven Bergwijn in plaats van De Jong be taalde zich voor PSV uit in de vorm van een assist op Jürgen Locadia en een (onterecht) gegeven penalty. De Jong forceerde daarna als in valler voor Bergwijn de 3-2 en kon ook in barre tijden op zijn grootste kracht terugvallen. Het hoofd was door de reserverol niet op hol ge bracht en bleek sinds lange tijd van enorme waarde voor PSV. maandag 6 november 2017 GO kop in het zand na tegenslag Nicolai Jorgensen verliet giste ren het stadion van ADO Den Haag met een - naar later bleek - gebroken pols. De spits, die met Denemarken in de play offs wil strijden voor een WK- ticket, liep de blessure op in een wedstrijd waarin hij voor het eerst scoorde op kunstgras. „Ook Bart Nieuwkoop gaf aan niet verder te kunnen", zei trai ner Giovanni van Bronckhorst. De verdediger, die een goede eerste helft speelde, zal hoogst waarschijnlijk wegens spier- klachten moeten afzeggen voor Jong Oranje. Renato Tapia is fit genoeg om naar Auckland te vliegen, waar hij met Peru tegen Nieuw-Zeeland speelt voor een WK-ticket. Sofyan Amrabat en Karim El Ahmadi moeten zich kwalificeren door minimaal gelijk te spelen met Marokko in en tegen Ivoorkust. „Over de titel moeten we maar helemaal niet meer praten", zuchtte El Ahmadi. „Het is tel kens hetzelfde liedje. We missen te veel kansen en geven de kan sen wel erg makkelijk weg. Meer kan ik er niet van maken." I ADO DEN HAAG - FEYENOORD 0-1 4. Jörgensen 44. Meijers 1-1 55. Kanon 2-1 2-2 86. El Ahmadi Opstellingen Zwinkels Jones Ebuehi Nieuwkoop Meissner 59. Amrabat Kanon St. Juste Meijers Tapia Immers 83. Kramer El Khayati Haps 89. Gorter El Ahmadi Bakker Toornstra Becker 62. Boëtius Falkenburg Vilhena 74. Johnsen Berghuis Lorenzen Jorgensen 85. Hooi Larsson 12 Doelpogingen 16 40% Balbezit 60% 6 Overtredingen 8 11 Hoekschoppen 2 2 Buitenspel 3 5 Reddingen keeper 1 Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 13.870 Met een rake kopstoot maakte spits Luuk de Jong een einde aan zijn doelpuntendroogte. FOTO JOEP LEENEN/PRO SHOTS Steven Berghuis beleefde een ongelukkige middag in Den Haag en miste drie dot ten van kansen, foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47