Fletcher opent hotel met jachthaven aan Veerse Meer Spitten, onkruid trekken en bloemen plukken tijdens Natuurwerkdag EN 19 Debuurttuinvande Middelburgse Stromenwijk&'t Zand is tijdens de Natuurwerkdag behoorlijk gefatsoeneerd. Dames, die vaker in de tuin zijn te vinden, enkele he ren en een verdwaalde kleindochter van buurtbewoners fatsoeneerden de buurttuin zater dag. Als extra onderhoudskracht draafde wijkwethouder Chris Dekker op. Die kwam niet alleen kijken en aanwijzingen geven, maar verraste de dames door een aardig 'akkertje' om te spitten. „In dat perceeltje zaaien we straks weer een prachtig bloemperkje",laat Els Koole we ten. Volgens haar 'medewerksters' is Els één van de drijvende krach ten achter de Middelburgse buurt tuin. Zweet Dekker laat als boerenzoon weten wel gewend te zijn zich af en toe in het zweet te werken. En hij is blij dat de natuurtuin - waar naast sierbloemen ook allerlei bomen, planten, vruchten en groenten groeien - een ontmoetingsplek voor veel wijkbewoners is. De wethouder verhulde niet dat de tuin over een jaar of twee mis schien moet wijken voor het bouwplan Rittenburg III. „Maar ook in die nieuwe wijk komt een buurttuin terug. Misschien kan de tuin op deze plaats blijven. Mooi dicht bij de scholen. Maar als dat niet goed uitkomt,zoeken we een andere plek voor de buurttuin. Volgend jaar kan de tuin in elk ge- A Ineke van Pelt (rechts) laat Vera zien hoe je verwilderde takken verwijdert, foto lex de meester val hier nog blijven", zei Dekker tot opluchting en blijdschap van trouwe werkers en bezoekers van de natuurtuin. Want Dekker heeft helemaal ge lijk, weet Elisabet Satijn. Want het wennen aan en de 'inburgering' na Of het deze blijft, staat nog niet vast, maar Rittenburg III krijgt een buurttuin haar verhuizing van Maastricht naar Middelburg ging een stuk makkelijker door de buurttuin. „Ik woon hier vlakbij en ik vind tui nieren leuk. Door naar de buurt tuin te gaan, ontmoette ik op na tuurlijke wijze een hoop gelijkge stemden. De buurttuin moet dus ook absoluut blijven." Zekerheid De toezegging dat de buurttuin nog minstens tot eind volgend jaar in functie is, is ook een pak van het hart van Els Koole, Harriet Rade makers, Antoinet Aernouts en Ineke van Pelt. De zekerheid dat ze niet voor niets snoeien, spittten, onkruid trekken en dood hout weghalen, geeft toch net wat extra werkplezier. Els laat wet houder Dekker dan ook blijmoe dig weten dat het perceeltje wat hij omspitte waarschijnlijk vol- We hebben nog een voorraadje tulpenbollen, die zouden prima passen - Els Koole, vrijwilligster gend voorjaar in een tulpenveldje verandert. „We hebben nog een voorraadje tulpenbollen. Die zou den prima in dat stukje tuin pas sen." Boeketjes Dat er mooie boeketjes in de buurttuin zijn te plukken, bewijst de 4-jarige Vera. Het meisje is meegenomen door haar grootou ders, die komen kijken of ze een handje moeten toesteken. Het zwaardere werk komt wat te vroeg voor Vera, maar een mooi veldboeketje uit de tuin plukken gaat uitstekend. Dat leegstaande pand brandde bijna twee jaar geleden, 8 novem ber 2015, volledig uit. Hoogstwaar schijnlijk door brandstichting. De restanten van het verwoeste hotel werden gesloopt en de Fletcher- groep kreeg de kans om op de idyl lische plek aan het Veerse Meer een nieuw hotel neer te zetten. Mindervaliden Het hotel telt 51 kamers waarvan drie voor mindervaliden. Een do zijn kamers heeft een verbindings deur, zodat gezinnen en families makkelijk in elkaar kamers kunnen. Ook zijn er vergaderzalen, twee terrassen, een fitnessruimte, een restaurant en een eigen jachthaven. Het hotel is ook officiële trouwlo catie. Zo'n '600 tot 700 bezoekers', schat hotelmanager Richard de Jong namen zaterdagmiddag de ge legenheid te baat om het nieuwe 4 sterrenhotel te bezichtigen. Van rondvaren in een sloep over het Veerse Meer kwam het niet echt door de regen, maar van genieten van bubbels, muziek van een dj of schminken (de jongste bezoekers) des te meer. Tevreden Myrna Goossen was als ambassa drice van Fletcher Hotels present. Ze las kinderen voor uit haar boek 'Het Fletcher Feesthotel'. Ook voerde ze met De Jong het woord bij de opening. De manager meldde dat hij de gasten zo tevreden wil krijgen dat ze vaak terugkeren naar het nieuwe hotel aan de rand van het Veerse Meer. A Patrick Bos, Myrna Goossen, hotelmanager Richard de Jong en Elisa Cornelisse brengen een toost uit. foto lex de meester maandag 6 november 2017 WA Ontmoetingstuin netjes opgeknapt René Hoonhorst Middelburg mMwk Ï1 h I - - Chris Dekker, wijkwethouder Fletcher Hotel-Restaurant Het Veerse Meer is zaterdag ge opend door burgemeester Ha- rald Bergmann van Middelburg. Het nieuwe hotel staat op de plaats waar tot twee jaar gele den Badhotel Veerse Meer stond. René Hoonhorst Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19