Bezoekers onder de indruk van strijkers Cugnon Project 18 WALC Bouw begint volgend jaar na de zomer De bouw van de eerste woningen in de nieuwe Vlissingse stadswijk Claverveld, tussen West-Souburg en Vrijburg, begint volgend jaar na de zomer. De plannen voor de in richting van de wijk zijn zo goed als rond en twee projectontwikkelaars ontwikkelden een aantal woning types. Vele belangstellenden, er meld den zich al ruim 220 geïnteresseer den voor de 150 te bouwen huizen, kwamen vrijdagnamiddag of vrij dagavond naar het gemeentehuis. Onder hen mensen die wilden zien of er geschikte woningtypes bij za ten én mensen die al met bouwers in de slag wilden over een extra aanbouw of een andere indeling van het uitverkoren woontype. De geïnteresseerden kregen een globale indruk van hoe de wijk er uit komt te zien. Claverveld krijgt één brede ontsluitingsweg tussen de kruising Weijevlietweg/Jacoba van Beierenweg en de Vrijburg straat ter hoogte van de Tuinderij. De rijbanen van de licht kronke lende weg worden gescheiden door een middenberm met bomen. „Op die manier ontstaat een laan met al lure", verklaarde wethouder John de Jonge. Wie de grootste kavel koopt, moet het boerderijbosin stand houden Rust en ruimte blijven voorop staan in de wijk, benadrukte de wethouder. „We hebben veel aan dacht voor groen. De mensen die een vrije kavel aan de kant van de Vrijburgstraat kopen, kijken straks de open polders in. Degene die de grootste kavel koopt, moet het hui dige boerderijbos in stand houden." Ook degenen die aan de kant van West-Souburg komen wonen, houden een behoorlijk vrij uitzicht, mede door de brede waterloop tus sen de twee woonwijken, bena drukte de wethouder. Grote percelen De Jonge herhaalde dat de Middel burgse bouwplannen voor Ritten- burg en Essenvelt de ontwikkeling van Claverveld niet in de weg zit ten. Belangstellenden kiezen vaak voor grotere percelen in Claverveld. „Er zijn veel mensen die binnen de gemeente Vlissingen willen ver huizen naar een groter huis in Cla verveld. Daarom komen er meer huizen met vier of vijf slaapkamers. Daarnaast willen veel ouderen een levensloopbestendige seniorenwo ning betrekken. Alles gelijkvloers, maar nog wel met een tuin." De wijziging van het bestem mingsplan gaat eind deze maand in procedure, meldde gemeentelijk projectleider Jeffrey Beenhouwer. Begin volgend jaar kunnen de hui zen voor de eerste fase in de ver koop, waarna de bouw september volgend jaar moet beginnen. Initiatiefnemer, projectleider, do cent én violist Chris Duindam van de Cugnonconcerten laat direct na afloop weten dat de musici geen last van arrogantie of onwil hadden. „Maar je kunt niet zomaar even een nummertje voor acht strijkers uit de mouw schudden. We waren echt superblij met de reactie van het publiek." Duindam was net zo tevreden over de de 'fantastische akoestiek' en de ruim zeventig toe hoorders. Dat die na afloop zelf mochten weten of en hoeveel ze voor het concert betaalden, is nog wel een weeffoutje. „Het Cugnon Project is in de eerste plaats bedoeld om kamermuziek onder de mensen te brengen. Ook willen we jonge musici, student of net afgestudeerd, de kans geven op te treden en met zoveel mogelijk gerenommeerde musici samen te spelen. De twee cellisten van vandaag zijn bijvoor beeld solist bij het Nederlands Phil- harmonisch en het Rotterdams Philharmonisch Orkest." Eén van de jonge musici die in Ritthem met het Cugnonconcert meedeed, was Marie-Claire Boel uit Middelburg. De 25-jarige violiste imponeerde de 10-jarige Pacey uit Oost-Souburg. „Ze kon echt prach tig spelen. En ik vind het prachtig hoe de musici met hun hoofden be wegen." Pacey was met zijn eve- We willen klassieke kamermuziek bij meer mensen bekend maken neens 10-jarige vriend Sunny ('ik vond het mooi om naar de cellospe lers te kijken en te luisteren') en beider moeders naar Ritthem geko men. Niet gek, vonden Marlieke van Hecke (30) en Dina Verbrugge (38) uit Vlissingen. Dina: „Vooral na de pauze was het waanzinnig toen ze het Oktet van Mendelssohn speelden. Terwijl ik eigenlijk voor de zesde symfonie van Beethoven, de Pastorale, kwam, omdat ik vroe ger tig keer de animatiefilm Fanta sia heb gezien." Het volgende Cugnonconcert in het Ritthemse kerkje staat zondag 3 december op de agenda. Strijkers speelden de Pastorale van Beethoven, foto lex de meester IN DE REGIO Presentatie onderzeeërs Expositie hedendaagse kunst Cursus digitale overheid SS X- MIJN DORP, MIJN STAD maandag 6 november 2017 WA Wijk Claverveld blijft zeer in trek De belangstelling voor een wo ning in de nieuwe Vlissingse wijk Claverveld stijgt nog steeds. Tientallen mensen kwamen vrij dagmiddag en -avond naar in loopbijeenkomsten waar de bouwplannen werden gepresen teerd. René Hoonhorst Vlissingen -John de Jonge, wethouder De staande ovatie van het goed gevulde kerkje in Ritthem duurde zo lang dat de strijkers van het Cugnon Project gister middag terugkwamen voor nóg een buiging. Een toegift zat er echter niet in. René Hoonhorst Ritthem - Chris Duindam, initiatiefnemer VLISSINGEN Maritiem publicist Cor Heijkoop houdt vandaag om 14 uur in 't Speelhuis van Ter Reede in Vlis singen een presen tatie over de inzet van mini-onderzee bootjes aan het einde van de Tweede Wereldoor log. De presentatie wordt georgani seerd in het kader van de bevrijdings herdenking en de onthulling van het koopvaardijmonu- ment op de kop van Boulevard Evertsen in Vlissingen. De toegang is gratis. VLISSINGEN Ernst den Heijer uit Oost-Souburg ex poseert vanaf van daag zijn heden daagse kunst in de Leestafel van 't Spui in Vlissingen. De leestafel van Boekhandel 't Spui wordt gedurende die weken omge doopt tot ZERO-ga- lerie, met een knip oog naar de 0- groep die in de jaren zestig minima listische kunst heeft voortgebracht. Tot maandag 27 no vember is de expo sitie te bezichtigen. VLISSINGEN ZB| Bibliotheek Vlissingen begint vandaag de cursus 'Omgaan met de di gitale overheid'. De deelnemers leren onder meer hoe ze gebruik kun nen maken van di gitale (overheids-) diensten van de ge meente, het UWV en de Belasting dienst. De gratis cursus bestaat uit vier wekelijks les sen van 10.00 tot 12.00 uur. Aanmelden via bi- bliotheekvlissin- gen.nl. SCHENKING AAN KIKA OOST-SOUBURG Het twee maanden geleden gehouden Soe-Grubfestivai is bedoeld als ontmoetingsfeest voor Sou burgers en andere belangstellenden. „Soe-Grub is een kleinschalig en laagdrempelig festival voor iedereen", zegt initiatiefneemster Claudia Christiaansen-Elder (blauwe jas) Winst hoefde het feestje in speeltuin Souburgt niet op te le veren. De opbrengst is dan ook voor een goed doel: KiKa. De 1500 euro van Soe-Grub kom ten goede aan onderzoek naar preventie en behandeling van kanker bij kinderen, beloofde Jannie de Witte (oranje jas) van KiKa. foto lex de meester KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Gym nastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Brasserie Loskade 45,19.00 uur - In teractieve lezing 'Je klacht als kans'; ZB, Kousteensedijk 7, 19.45-22.00 uur- Informatieavond 'Aardgasvrij wonen?!' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur - Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans; Mae Uku, 19.45 uur- Workshop Line Dance VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- 'GALM': Gezond en actief leef model voor senioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters, samen met een (groot-) ouder; bibliotheek, 10.00- 12.00 uur - Start cursus Digi-sterker; Boekhandel 't Spui, 13.00-17.30 uur - Opening expositie Ernst den Heijer; Ter Reede, 14.00 uur - Presentatie Cor Heijkoop over 'Klein Venijn aan de Scheldemond'; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur- Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18