'Ook al ben ik niet soms voel ik me wel zo' 'SOMS HEB IK GEEN ZIN OM OVER POLITIEK TE PRATEN' Die van mij Kira (25) heeft sinds een paar maanden een relatie met Rick (28). Ze bewondert zijn intelligentie, maar die maakt haar ook onzeker. De eerste keer dat ik Rick zag, vond ik hem meteen interes sant. Ik ging met mijn beste vriendin en wat vrienden van haar naar een feestje. Een van die vrienden was Rick. Een vrij rustige jongen, maar op de een of andere manier intrigeerde hij me. Hij kwam heel wijs en zelfverzekerd over. 'Die Rick is wel leuk', fluisterde ik tegen m'n vriendin. Blijk baar vond hij dat ook van mij, want we hadden constant oogcontact. Nadat ik hem een drankje aanbood, raakten we aan de praat. Na een gezellige avond en wat whats- appjes over en weer volgde de eerste date. Toen merkte ik hoe ontzettend slim Rick is. Onder het genot van zijn zelfgekookte zesgangendiner en bijpassende wijnen passeerden veel onderwerpen de revue. Ik ben totaal niet dom, maar naast hem voel ik me soms wel zo. Ook al haalde ik altijd hoge cijfers en heb ik een hbo-op- leiding achter de rug. Over alles weet hij wel wat te vertellen: politiek, eten, economie, nieuws, geogra fie, geschiedenis, literatuur. Ik niet. Laatst kwam er een vriendin langs die tand heelkunde studeert. Kon hij ook al mee praten over ingewikkelde fracturen en bruggen! Wat moet hij eigenlijk met mij, dacht ik toen, zelfs m'n vriendin kan beter met hem praten over universitair beugelgedoe. Ik heb me toen maar gefo cust op het inschenken van drankjes. Als ik geen idee heb waar hij het over heeft, google ik soms stiekem tijdens het gesprek over het onderwerp. En dan maar hopen dat hij niet doorvraagt. Z'n vrienden zijn precies hetzelfde. Als we een biertje gaan doen, gaat het vaak over ingewikkelde zaken. Terwijl ik liever over gezellige dingen praat als ik wat ga drinken. Daarom hou ik me tijdens dit soort gesprekken vaak afzijdig en hoop ik dat niemand naar zoiets als mijn politieke voorkeuren vraagt. Rick heeft ook het geheugen van een olifant. Drie maanden nadat we een documentaire hebben gekeken, kan hij nog steeds alle feiten en cijfers opnoe men. Ik ben het dan alweer grotendeels vergeten. Gelukkig vindt Rick me niet dom en stelt hij me vaak gerust. Ik blink weer uit op sociaal gebied, zegt hij dan. Hij vindt het leuk als ik hem in gesprekken betrek met onbekenden of als ik zijn vrienden aan het lachen maak. We zien er de humor er wel van in. Ik noem hem een decadente pief, hoewel dat ironisch genoeg iets anders blijkt te betekenen dat ik dacht, en hij mij een dom blondje. En ook al voel ik me soms een domme troela, ik vind het schattig om te zien hoe passievol Rick over din gen praat. Ik bewonder zijn kennis en vind het fijn dat hij me dingen leert. Ik hoef geen vent die me niks kan bij brengen. Toch snak ik soms wel naar wat luch tigheid. Dan zijn we gezellig uit eten en dan komt Rick met een of ander moeilijk onderwerp aanzetten, de bestuurscrisis in Catalonië of zo. Gelukkig vindt hij het niet erg als ik dan aangeef dat ik daar geen zin in heb. De relatie met Rick stimuleert me ook om meer het nieuws te volgen en docu mentaires te kijken. Hoewel ik stiekem ook intens kan genieten van een hersen loos avondje Temptation Island, tot afgrij zen van Rick. Zijn slimheid zou nooit een reden zijn om het uit te maken. Hij kijkt juist weer tegen mijn sociale vaardigheden op. Zo vullen we elkaar perfect aan." 41 magazine 17 dom Tekst KIRSTEN BLOEMEN E2 Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 97