14 CONTACTAo Zeker op ieder moment DE ZEEUWSE ALLIANTIE Ondernemen, daar weet u alles van. U weet als geen ander wat uw bedrijf nodig heeft om te groeien. Naast ondernemen is het belangrijk om ook de juridische zaken goed te regelen. Niet alleen voor uw bedrijf maar ook voor uw privézaken. Ondernemen in voor- en tegenspoed Een onderneming nalaten Goed voorbereid op ziekte en afwezigheid mr. Jan Gmelich Meijling Notaris Zeeland kent veel familiebedrijven. Juist daarvoor is een goede juridische vorm van belang. mr. Annelies Wooldrik Notaris mr. Mark van der Weide Notaris mr. Anida de Fretes-van Liere Notaris mr. Henriëtte Visser Toegevoegd Notaris De Zeeuwse Alliantie Bij de start van de onderneming wordt vaak goed gekeken naar de juridische mogelijk heden. Maar ook in alle latere fasen van het bedrijf, zoals groei of overname, mag een juridische basis niet ontbreken. Continue bouwen aan een juridisch solide structuur en juridisch onderhoud blijft nodig. Er kan u als ondernemer van alles gebeuren. Meevallers, maar ook tegenslagen. U kunt zich goed voorbereiden en uw bedrijf en familie beschermen voor tegenslagen als ziekte, echtscheiding, overlijden en faillis sement. Als notarissen van De Zeeuwse Alliantie helpen we u graag met ons persoonlijk juridisch advies. De helft van de Nederlandse ondernemers is in gemeenschap van goederen getrouwd. Hierdoor loopt de ondernemer risico met zijn privévermogen en dat van de partner. Een groot risico voor de continuïteit van de onderneming is een scheiding. Daarbij krijgt uw partner de helft van de waarde van het bedrijf. Als u trouwt zonder huwelijkse voorwaarden dan bent u, tot op heden, automatisch in gemeenschap van goederen getrouwd. Het ondernemersrisico is dan ook vaak de aanleiding om huwelijkse voorwaarden op te stellen. Dan blijft bij faillissement van de ondernemer het vermogen van de echtge noot buiten schot. Veel ondernemers hebben het idee dat, als ze eenmaal huwelijkse voorwaarden hebben, het voor 'altijd' goed geregeld is. Maar in werkelijkheid gebeurt er van alles wat de werking van de huwelijkse voorwaarden frustreert. Door het overlijden van een ondernemer kan een bedrijf in handen komen van erfge namen. Zij hebben niet altijd verstand van ondernemen en kennis van de bedrijfsvoering. Hierdoor kan het bedrijf in problemen komen. Met een goed testament en misschien wat aanvullende maatregelen, zoals de juridische vorm en structuur, kunt u veel problemen voorkomen. Als een ondernemer tijdelijk of langdurig uitvalt, is vervanging vaak niet geregeld. Wie de dagelijkse bedrijfsvoering overneemt en de beslissingen mag nemen is dan onduidelijk. U begrijpt dat dit gevolgen heeft voor de continuïteit van de onderneming. Daar is een oplossing voor: het levenstesta ment. Hierin legt u vast wie u in het bedrijf vervangt als u onverwacht uitvalt, bijvoorbeeld door ziekte of een verkeersongeluk. U kunt zo zelf iemand benoemen die tijdens een periode van afwezigheid het roer overneemt. In het levenstestament kunt u ook omschrijven hoe u de voortgang van het bedrijf voor ogen heeft. Als notarissen van De Zeeuwse Alliantie helpen we graag om alles tot in de puntjes te regelen. Zo kunt u met een gerust hart ondernemen en weet u zeker dat uw bedrijf en privézaken gebouwd zijn op een goed juridisch uitgangspunt. Neem vrijblijvend contact op met onze vestiging in Goes of Middelburg voor een afspraak met één van onze notarissen. Zeker bij een bedrijfsverandering moeten juridische zaken aansluiten bij de koers van de onderneming. DE ZEEUWSE ALLIANTIE Goes Frans den Flollanderlaan 10 4461 HN Goes 0113 23 25 20 Middelburg Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg 0118 65 96 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78