6 CONTACTAc KENNISPARTNER drv accountants adviseurs En zoek verbindingen 4 aDRV Accountants Adviseurs Met een timmermansoog kunnen we ontwikkelingen signaleren, t Hoe beter je informatiesysteem, hoe beter je kunt bijsturen. Vorig jaar lanceerde DRV Accoun tants Adviseurs tijdens Contacta.nl DRV Pro: actuele management informatie gebaseerd op een zeer efficiënt gevoerde administratie. Als ondernemer kun je het verschil maken door slim om te gaan met data. Maar wat zijn nu de grootste valkuilen? Assistent Accountant Lars Goudswaard met Partner en Accountant Marco Utermark bij DRV Accountants Adviseurs in Goes. Relevante informatie Signaleren en analyseren Maak het verschil Marco Utermark Durf verder te kijken dan de eigen regio en markt Aan het woord zijn Marco Utermark en Lars Goudswaard van DRV. Lars: "Er ligt een schat aan data bij talloze bedrijven. zorgen ervoor dat deze facturen inclusief alle details automatisch beschikbaar komen in de boekhouding. Dit biedt veel kansen, maar het vergt ook aandacht voor de vraag welke informatie echt relevant is." Lars: "Bovendien gaat het niet alleen om kostprijs per product of het aantal verkochte producten per verkoopmedewerker, maar ook om niet financiële gegevens zoals cliënt tevredenheid. Bij iedere onderneming is het vaststellen van deze gegevens maatwerk." Marco: "Denk ook aan operationele gege vens, uit bijvoorbeeld voorraad-, logistieke of kassasystemen, die aan elkaar gekoppeld Niet alleen bij technologische giganten zoals Google, Windows of Apple, maar bij alle mkb-bedrijven in de echte economie. Deze data krijgt echter pas betekenis en meer waarde als het in de juiste vorm wordt verwerkt." Marco: "Daar schuilt al snel het gevaar. Zo sluiten we op dit moment steeds meer leveranciers van onze cliënten aan op de omgeving van E-factureren. Bijvoorbeeld de facturen van groothandelaren waarop enorm veel details staan. De nieuwe technieken kunnen worden. Hoe beter je informatie systeem, hoe beter je kunt bijsturen. Maar ook hier schuilt het gevaar van door de bomen het bos niet meer zien. Bepaal daarom goed de KPI's en focus hierop. De diepte ingaan kan altijd. Belangrijk is dat alle mogelijkheden worden ingezet om de ondernemer, de onderneming en de medewerkers verder te laten komen en een bijdrage te leveren aan de doelen die gesteld zijn. Het gebruik van data is geen doel op zich, maar een middel. Daarnaast is efficiency een belangrijk voordeel dat eenvoudig kan worden bereikt door het koppelen van systemen." Lars: "Door ook standaardwerkzaamheden te automatiseren, kunnen wij met een timmermansoog ontwikkelingen signaleren. Wat ik merk is dat het analyseren van gege vens vaak wordt onderschat, maar het maakt ons werk daarom nog waardevoller." Marco: "Iedere ondernemer kan voordeel halen uit het gebruik van data. Dat hoeft niet voor dagelijkse beslissingen te zijn, maar denk aan investeringsbeslissingen of financieringsvraagstukken waar veel infor matie voor moet worden verzameld. Hoe fijn zou het zijn als correcte informatie altijd beschikbaar is en je direct kunt zien wat de uitkomst zal zijn? Begin daarom klein, maar blijf innoveren en ontwikkelen. Zoek verbindingen en durf verder te kijken dan de eigen regio en markt. Omring uzelf met medewerkers die deze uit dagingen met u aan willen gaan. Die zichzelf willen ontwikkelen en u constant uitdagen en scherp houden." Tijdens Contacta.nl kunt u op onze stand DRV Pro live ervaren of deelnemen aan een 1 -op-1 demo over DRV Pro. Zo kunt u ontdekken welke inzichten u krijgt als u systemen slim koppelt en data digitaal verwerkt. Daarnaast geven we op woensdagavond 8 november om 19:00 uur in het Contacta College een DRV Uurtje Wijzer rondom 'Data Privacy'. In mei 2018 is de implementatietermijn van de privacywetgeving op het gebied van data voorbij. Veel ondernemers zijn hier nog niet op voorbereid. Wij delen graag onze kennis, zodat u goed van start kunt gaan in 2018 en het verschil kunt maken ten opzichte van uw concurrenten. Ik nodig u van harte uit om een bezoek te brengen aan onze stand in de Noordzeehal. Bezoek DRV Accountants Adviseurs op stand 108 tijdens Contacta.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70