NYNKE DE JONG 'Kabinet neemt financiële risico's' Jij bent uniek, jouw Auping matras ook auping 6 voordeel Column De adviseur maakte een analyse van het regeerakkoord en de fi nanciële plannen. Het kabinet krijgt het dringende advies reke ning te houden met somberder scenario's. In het regeerakkoord staan extra investeringen van 7,9 miljard euro in 2021 en lastenver lichtingen van 6,6 miljard euro. Daarbij wordt gerekend met een groei van 2 procent per jaar, een percentage dat volgens het Cen traal Planbureau boven de struc turele groei van onze economie ligt. „Dit maakt de kans groter dat de daadwerkelijk groei de ko mende jaren lager uitkomt." Sterker, de adviseur schrijft: 'Nu er niet gekozen is voor een behoedzaam scenario als uit gangspositie bij het inschatten van de structurele groei, zouden alternatieven overwogen moeten worden om de gevolgen van te genvallers op te vangen.' Extra ruimte reserveren op de begro ting of investeringen voorwaar delijk maken, bieden verlichting. Daarnaast ziet de Raad interna tionale onzekerheden, zoals de Brexit en het beleid van de Euro pese Centrale Bank. Tel daar mo gelijk tegenvallers in de rentelas ten en eventuele mislukte pogin gen om de zorgkosten te dempen bij op. Dan is het de vraag of er 'voldoende marge is gehouden om tegenwind op te vangen'. Sowieso stelt de adviseur vast dat 'op enig moment in de toe komst' zo'n 3 miljard euro minder moet worden uitgegeven of meer moeten worden binnengehaald om de overheidsfinanciën gezond te houden. Dan moet er ook reke- t Raad van State: houd rekening met somberder scenario ning worden gehouden met de kosten van het ambitieuze kli maatbeleid. Het kabinet is niet van plan het roer om te gooien, laat het weten. Het wijst erop dat het afstevent op een begrotingsoverschot en dat de staatsschuld zal dalen naar 47 procent in 2021. Volgens minis ter Hoekstra van Financiën zal Rutte III het strenge beleid van zijn voorgangers voortzetten. Hij sprak over 'rust, reinheid en re gelmaat'. Jarenlang hing er een foto op mijn prikbord. Hij was zo'n tien jaar geleden genomen op een festival. Het was een koude avond, en om het warm te krijgen bietste ik een sigaret van een vriendin. Op de foto zie je me krampachtig een trek nemen. Sommige mensen zien er met een siga ret tussen de lippen ineens mysterieus en sexy uit. Het geeft ze echt dat 'je ne sais quoi' waar meer men sen naar op zoek zijn. Maar met een peuk tussen de lippen verander ik niet plotsklaps in een zwoele Pari- sienne, maar eerder in een soort Ma Flod der met een paniek aanval. Ze kunnen de sigarettenpakjes vol plakken met foto's van volgeteerde lon gen en enge gezwel- Met een peuk tussen de lippen verander ik in een soort Ma Flodder medisch specialist of een tandarts, zo meldde Trouw woensdag. Dit komt onder andere door extra praktijk-ondersteuners, waardoor artsen meer tijd en ruimte hebben om roken aan te kaarten, en om duidelijk te maken dat stoppen met roken vaak beter helpt dan nóg een extra medicijn erbij. Daarnaast pleitte longarts Pau line Dekker deze week voor extra vakantiedagen voor werknemers die niet roken. In Japan is er een bedrijf dat niet-rokers zes extra va kantiedagen geeft. Dekker vindt dat het in Nederland wel opge schroefd kan worden naar drie ex tra weken verlof. Een ambitieus plan. Maar wat als je extra vrij zou krijgen als je zou afkicken van de sigaretten, zou jij dan stoppen? Nog een paar jaar en roken wordt zó ontmoe digd, dat niemand meer een rook- foto op het prikbord hoeft te han gen. len, maar deze foto had bij mij eenzelfde effect. Ik heb na die avond geen sigaret meer aange raakt. Op naar een rookvrije generatie, roepen het Longfonds, KWF Kan kerbestrijding en de Hartstichting. Het tegenwerken van de rokers is inmiddels de modus operandi. Ro kers kunnen in de buitenlucht bijna nergens meer terecht. Een peuk rook je alleen nog onder je eigen afzuigkap. weer progressie geboekt. Zo blij ken mensen steeds beter te luisteren naar artsen die hen het roken afraden. Van alle serieuze stop pogingen van het af gelopen jaar, werd driekwart van de stoppers overge haald door een huisarts, een De vernieuwde matrassen van Auping passen perfect bij zowel jouw lichaam als je persoonlijke voorkeur. Kiezen voor Auping is kiezen voor: v/ optimale ventilatie perfecte ondersteuning wasbare tijk Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 4 november 2017 GO @Nynke Roken Het nieuwe kabinet Rutte lil schat de toekomstige econo mische groei wel erg rooskleu rig in. Daarvoor waarschuwt de Raad van State. Edwin van der Aa Den Haag En de afgelopen week bleek er op alle Auping matrassen* Kom proefliggen in een van onze Auping Plaza's: Kijk voor de actievoorwaarden en de openingstijden op auping.nl/plaza plaza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6