Veenstra is ook zelfkritisch 22 ZEELANI VOETBAL RBC ROOSENDAAL Als jonge jongen besluit Lars de Voogd Zaamslag te verruilen voor RBC Roosendaal, dan nog een betaald voetbalclub. Zijn droom om profvoetballer te worden komt niet uit. Na wat omzwervingen is hij nu aanvoerder van de club in het amateurvoetbal. ZVV Hulst blijft ongehavend in eerste klasse m Er zijn nog wat mensen uit de prof tijd, maar het is bijna een nieuw club Als jonge jongen droomde Lars de Voogd er van om ooit in het eerste elftal van RBC Roosendaal te spelen. Het is hem gelukt. Zij het op een andere manier dan hij des tijds voor ogen had. Toen was de Roosen- daalse vereniging nog een betaaldvoet- balclub, maar inmiddels komt de ploeg uit in de derde klasse A van het zon dagvoetbal. De in Terneuzen geboren De Voogd speelde tot zijn twaalfde jaar in de jeugd van Terneuzen en Zaamslag. „Op den duur klopte RBC aan. Ondanks het vooruit zicht van iedere dag heen en weer te moeten reizen, heb ik geen seconde getwijfeld. Ik ben er begonnen in de Dl en heb in totaal zesen halfjaar bij RBC ge speeld. Het was echt een geweldige tijd, waarin ik veel meegemaakt en geleerd heb." Op zich zag ik dat wel zitten. Met RBC Ai waren we net gedegradeerd en ik had wei nig zin om een niveau lager te gaan spelen. Ik legde de interesse voor aan mijn toen malige trainer. Hij overtuigde me toch bij RBC te blijven, door onder meer toe te zeggen dat ik met de eerste selectie mee zou mogen trainen. Toen dit een valse be lofte bleek, ben ik in de winterstop weg gegaan. Achterafheb ik daar best wel spijt van. In datzelfde jaar hield RBC op te be staan. Als ik was gebleven, had ik vrij makkelijk kunnen overstappen naar een andere profclub. Maar ja, achterafis het al tijd makkelijk praten." In het seizoen erna besloot De Voogd zich weer aan te sluiten bij Zaamslag. Een overstap die meer moeite kostte dan ge dacht. „Met name dat eerste jaar bij de amateurs vond ik erg zwaar. Al die jaren heb ik ervan gedroomd profvoetballer te worden. Om na al die tijd een stapje terug te doen, was pittiger dan gedacht. Bij Zaamslag heb ik maar een jaartje gespeeld. Daarna heb ik in Zeeland nog bij Terneu zen en Vlissingen gespeeld. Vooral bij die laatste club had ik het erg naar mijn zin. We hadden een ontzettend goed team toen ik er speelde. Door onenigheid bin nen de club gingen er een hoop jongens weg, onder wie ikzelf." Hij belandde uiteindelijk in België, bij Kemzeke. Op dat moment was De Voogd alweer vier jaar samen met zijn vriendin uit Roosendaal. Via haar hoorde hij over de herstart die RBC had gemaakt. „Eigen lijk wist ik toen meteen dat ik naar RBC wilde. Ook al was ik er vervelend wegge gaan, was het toch echt mijn club gewor den. Mijn vriendin en ik zijn gaan samen wonen in Roosendaal en ik sloot me aan bij RBC. Ik ben in het seizoen 2014/15 te ruggekomen bij de club. Na drie jaar in de vierde klasse, zijn we vorig jaar eindelijk gepromoveerd naar de derde klasse. Er zijn nog wel wat mensen overgebleven uit de profperiode, maar eigenlijk is het gewoon een nieuwe club. Wel spelen we nog altijd in dezelfde shirts en in het stadion. Het speciale van spelen in een stadion is er wel af, maar de faciliteiten zijn geweldig." Vooral in de regio Roosendaal merkt De Voogd, tegenwoordig aanvoerder van zijn team, dat RBC nog op een speciale manier wordt benaderd door andere clubs. „Je merkt dat de teams uit de buurt toch net een stapje meer doen als ze tegen ons spe len. Ze zien RBC nog altijd als die prof club, die ze wat zullen laten zien. Nu we in de derde klasse spelen, is dat minder ge worden. Zeker in Zeeuws-Vlaanderen." „Voor mij persoonlijk is het erg leuk om tegen vijf Zeeuws-Vlaamse clubs te spe len. We zitten nu in een reeks van vier wedstrijden tegen clubs uit die regio. We hebben Breskens (1-0-winst) en Philip pine (1-1) achter de rug. Komend weekend wacht HVV'24 en de week erop spelen we in Terneuzen. Sommige mensen denken dat we zomaar gelijk even in de top gaan spelen van deze klasse. We zijn zeker am bitieus, maar vergeten niet waar we van daan komen. Dat is de vijfde klasse, niet de Jupiler League." De voetballers van promovendus Goes beleefden een furieuze start in de hoofdklasse. De eerste drie duels leverden een zege op. Inmid dels zit Goes in een 'mindere fase'. De équipe won slechts één van haar laatste vijf wedstrijden. Het duel met Nuenen legde de pijnpunten zondag duidelijk bloot. In de voorbije trainingsweek stond verdedigen centraal. „Aan het eind van de voorbereiding en in de eerste wedstrijden van de competi tie stonden we goed als team. De te genstander kreeg weinig kansen. In de afgelopen wedstrijden waren we te veel bezig met aanvallen. We moeten erop vertrouwen dat drie kansen creëren genoeg is." Effectiever En groupe rijkte Veenstra elke speler verbeterpunten aan. „Niet om diegene voor gek te zetten, maar zodat ook anderen ervan kunnen Ik wil dat een elftal zelf oplossingen bedenkt in het veld leren. Dat deed ik op een rustige manier. Bij jonge spelers is inhoud effectiever dan stemverheffing." De oefenmeester stelde zich zelf ook kwetsbaar op. „Ik wil dat een elftal zelf oplossingen bedenkt in het veld. Nuenen speelde met twee spitsen. Een deel van de ploeg koos voor drie man achterin en een aan tal jongens voor vier man. Mis schien is het team nog niet zo ver om de juiste keuze te maken en was ik daarin te vrijblijvend." Achteraf gezien vond de Middel burger zijn benadering richting zijn spelers te rooskleurig. „Mis schien heb ik de groep te veel in de watten gelegd. In de media be noemde ik vooral het goede spel. Maar ik had ook kunnen zeggen dat onze fouten werden afgestraft. Door de ruime nederlaag staan we weer met beide benen op de grond. Niemand zweeft meer over het sportpark met z'n gedachten." Goes kan morgen tegen BVC'12 weer een beroep doen op een 'top- fïtte' Raymond Wolff. Ook Rick de Punder maakt waarschijnlijk zijn rentree in de wedstrijdselectie. Francis Kabwe Manengela is nog een vraagteken. De snelle aanvaller was de hele week ziek. TERNEUZEN De zaalvoetbal lers van ZW Hulst blijven na de 8-2-zege tegen Lauret Roose zonder puntenverlies in de eer ste klasse van het Zeeuws- Vlaamse zaalvoetbal. Jordi Maas scoorde vijf keer voor de koploper. De tegenstan der uit Terneuzen was qua spel niet zoveel minder, maar stuitte op een voortreffelijke doelman Eduard van de Wiele. Het is dringen aan de top. Smit Sportprijzen bezorgde via tref fers van André Siereveld (2), De- rek de Booij (2), Roy van Ham, Benno Pladdet en Jarno Wae- beke met 7-6 De Molenhoek zijn eerste nederlaag. Daardoor heb ben beide ploegen na vijf duels twaalf punten. Evenveel als ZVV Hulst, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. zaterdag 4 november 2017 Lars de Voogd terug «V waar profdroom begon -Lars de Voogd Bas Dingenouts Roosendaal „In de Ai werd ik benaderd door AA Gent. M Lars de Voogd in het shirt van RBC Roosendaal tijdens het duel met Phi lippine afgelopen zondag. Met zijn Brabantse club speelt de uit Terneu zen afkomstige voetballer dit seizoen tegen vijf Zeeuws-Vlaamse ploegen. FOTO PETER NICOLAI Goes werd vorig weekend flink met de neus op de feiten ge drukt. Laagvlieger Nuenen stuurde de Goesenaren met een 5-1-nederlaag naar huis. Zondag bezoekt hekkensluiter BVC'12 sportpark Het Schenge. „Ik speel nu liever tegen zo'n ploeg, dan tegen een elftal in vorm", bekende trainer Rogier Veenstra in de aanloop naar het duel. Len Wolters Goes - Rogier Veenstra Het meespelen van Francis Kabwe Manengela is onzeker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58