Open Dag Scheldehof Komt u ook? Ouderen worden wegwijs gemaakt in de digitale wereld 7 Dertig Middelburgse ouderen leren hoe ze smartphones en laptops moeten gebruiken en wat er allemaal mogelijk is op het internet. Heel veel 75- plussers weten niet hoe ze die moeten gebruiken. UTïïPTPÏ PTl tTTÏÏ FTTT iïj TPlRPIlPl E E 1r Er 1 El EL EE li El Katrien Allewijnse kan WhatsAppen. De Middel burgse (75) hoopt dat ze binnenkort ook foto's kan maken met haar smartphone. „En ze doorsturen. Dat zou toch geweldig zijn." Sinds enkele weken komt een student van Scalda bij haar thuis om haar wegwijs te maken in de digitale wereld. Ze leert van hem wat ze allemaal kan met een smartphone, een tablet en een laptop. Tot voor kort waren dat ap paraten waar ze nauwelijks ge bruik van maakte omdat ze niet wist hoe ze dat moest doen. Zij is niet de enige oudere die moeite heeft om in te voegen op Dit zorgt ervoor dat mensen zichzelf kunnen redden en minder eenzaam zijn de digitale snelweg. De helft van de 75-plussers laat smartphones, laptops en tabiets links liggen om dat ze er nauwelijks mee kunnen omgaan, zegt Christine Clement van CINOP. Zij onderzoekt hoe ouderen digivaardiger kunnen worden. In Middelburg. Tilburg en Amsterdam zijn pilotprojecten gestart om daar verandering in te brengen. Allewijnse volgde jaren geleden wel een computercursus, maar die ging te snel voor haar. „Daar leerde ik niets." Als ze digitaal dingen moest re gelen, schakelde ze een vriendin in of vroeg hulp aan familieleden. Maar zelfstandig kunnen mailen, bankzaken doen, skypen en WhatsAppen is veel handiger en leuker, vindt de bewoonster van seniorencomplex De Haagbeuk. Negen medebewoners van het complex en twintig andere Mid delburgers krijgen ook les van stu denten in het digiwijzer worden. Allewijnse vertelt dat zij, in verge lijking tot sommige andere bewo ners van De Haagbeuk, nog rede lijk onderlegd is op het gebied van het gebruik van internet. „Voor enkele is het echt nieuw en is dit de eerste keer dat ze internetten." Clement zegt dat het heel be langrijk is dat ook ouderen digi wijs worden, omdat de samenle ving heel snel aan het digitalise ren is. „Die vaardigheden zijn te genwoordig cruciaal. Je hebt ze nodig voor de AOW-aanvraag, het regelen van bankzaken of maken van afspraken. Ook om sociale contacten te onderhouden. Ze zorgen ervoor dat mensen zichzelf kunnen redden en minder een zaam." Open Dag Scheldehof (in voormalig Zware Plaatwerkerij) Na drie jaar bouwen en renoveren is het zover: de verhuizing van de bewoners naar het nieuwe Scheldehof op het Vlissingse Scheldekwartier. Maar voordat de verhuizing van start gaat, kunt u een kijkje nemen in de voormalige Zware Plaatwerkerij. Scheldehof opent haar deuren op zaterdag 11 november 2017. Tussen 10.00 en 15.00 uur bent u van harte welkom om de WVO ZU i y nieuwe locatie van WVO Zorg te bezoeken. Samen voelt beter zaterdag 4 november 2017 WA 'Straks kan ook ik foto's appen' Emile Calon -Christine Clement, onderzoeker Katrien Allewijnse kan sinds kort appen met vrienden en familiele den. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43