K 5 Drugsdealer opgepakt Gewonde bij botsing lijnbus Buizen van zes meter gestolen parkeren. Leren doorvragen is een kunst die je in het onderwijs hebt geleerd." De Kunder: „Veiligheid creëren is ook van belang. Als een kind iets niet weet in de klas, moet hij dat ook durven zeggen, zodat hij een basis heeft om zich verder te ontwikkelen. Ik maakte vroeger nog wel eens mee dat jonge leer krachten het lastig vonden om kritiek te krijgen van ouders, ze voelden zich in hun autoriteit aangetast. Ik zei dan: accepteer dat ouders ook hun visie hebben. Zo werkt het hier op het gemeente huis ook. Ik heb niet alle wijsheid in pacht en maak ook fouten. Mensen moeten kritiek durven leveren." Sinke: „Een groot verschil is dat je zelf verantwoordelijk was voor je klasje. Nu werken er heel veel mensen voor je voor wie je poli tiek verantwoordelijk bent. Dat is wel wennen hoor." Vogelaar: „Als afdelingsleider had ik 6o tot 8o man personeel en 8oo leerlingen aan te sturen. Maar in de politiek moet je er rekening mee houden dat je een tussen schakel bent, je bent alleen een uitvoerder van beleid. De ge meenteraad is uiteindelijk de baas." Sinke: „Als ik taalfouten in ambtelijke stukken zie, corrigeer ik die. Dat doe ik ook met artike len of boeken die ik lees. Uit een boek heb ik wel eens 400 fouten gehaald, maar die uitgeverij be staat nu niet meer!" De Kunder: „Het zit je in je sys teem. Ik vind het ook heel moei lijk als er 'het gebeurd' met een d staat." Van Egmond: „Ik heb het ook nog steeds hoor, vooral met brie ven. Hen of hun laat ik staan, dat heeft half Nederland niet door, maar dt-fouten haal ik er uit." 112 NIEUWS zaterdag 4 november 2017 PC <Zs <Z> Hans de Kunder begon in 1976 als meester op de inmiddels opgeheven openbare basisschool van Waarde. In Yerseke werd hij directeur van de Prinses Beatrixschool, tot 1998 stond hij ook nog voor de klas. Totdat hij in 2015 wethouder werd na mens het CDA combineerde hij het directeurschap met een functie bij de Federatie Openbaar Onderwijs Reimerswaal. VVD-wethouder Izak Vogelaar was eigenlijk voor bestemd om de familiezaak in te gaan. Op het laatste moment besloot hij een studie aan Ney- enrode te laten schieten voor de Sportacademie. Hij werkte twintig jaar als gymleraar bij het Christelijk Ly ceum, later het Buys Ballot College. Vogelaar combi neerde het lesgeven met de functie van conrector en sloot zijn carrière af als afdelingsleider. TERNEUZEN Een 37-jarige man uit Terneuzen is don derdag opgepakt op ver denking van handel in drugs. Hij had heroïne, co caïne en amfetamine op zak toen agenten hem om 20.20 uur in de kraag vat ten op de Donze Visser straat in Terneuzen. De verdachte is aangehouden. Hij is gefouilleerd en daar bij kwamen verschillende zakjes met poeder tevoor schijn. Vermoedelijk gaat het om heroïne, cocaïne en amfetamine bestemd voor de verkoop. MIDDELBURG Een passa- giere van een lijnbus is gis teren gewond geraakt bij een kopstaartaanrijding in Middelburg. Het ongeval gebeurde rond 13.30 uur op de Rotterdamsekaai. Omdat er ter plaatse aan de weg gewerkt wordt, had de bestuurder van een per sonenauto zijn auto stilge zet voor een busje van de wegwerkers. De buschauf feur had dit te laat in de gaten en botste met zijn busje achterop de stil staande personenauto. Door de aanrijding kwam een vrouw in de bus ten val. De vrouw is met onbe kende verwondingen per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. WISSENKERKE Een be hoorlijke hoeveelheid roestvrijstalen buizen is woensdagavond of in de nacht van woensdag op donderdag gestolen bij het bedrijventerrein Cruijckel- creke in Wissenkerke. De buizen waren per stuk zes meter lang. De politie hoopt dat men sen iets gezien hebben of iets is opgevallen rond het bedrijventerrein. 'Het is niet iets wat je zomaar mee neemt', aldus de politie. Wie meer kan vertellen over de diefstal, kan bellen met de politie op nummer 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41