Provincie waakt over voortgezet onderwijs LUXURY MAAND 3 KOOPZONDAG SHOPPING Groenten Fruithandel A. Trimpe nam de inrichting van de raadzalen? „Of er in de raadzaal in Domburg een Nederlandse vlag moet komen te hangen? We hebben al een mooi portret van de koning, gemaakt bij de Oosterscheldekering. Maar wat betreft de vlag, ik heb er mijn ge dachten nog niet over laten gaan. Ik heb nogal wat vergaderingen van daag. Eerlijk gezegd zijn er wel be langrijker dossiers waarmee we ons bezig zouden moeten houden." Van der Zwaag wacht wel af of er instructies uit Den Haag komen. Zijn Middelburgse collega Harald Bergmann heeft naar aanleiding van het besluit van de Tweede Ka mer vrijdag geen vlag laten be stellen. Dat kan altijd nog, mocht de gemeenteraad behoefte hebben aan het rood-wit-blauw in hun vergaderzaal, laat Bergmann we ten. Vooralsnog zijn gemeenten vrij in het aankleden van hun raadzaal. Zelfs een afbeel ding van koning Willem-Alexan- der is niet verplicht, het is slechts een aanbeveling van de Rijksvoor lichtingsdienst. Wapenschildjes Van alle Zeeuwse bestuurders zit commissaris van de Koning Han Polman nog het dichtst bij het Haagse vuur. Zijn Statenzaal, waar de Zeeuwse volksvertegenwoordi gers vergaderen, hangt vol met wa penschildjes van alle (voormalige) Zeeuwse gemeenten. „Dat vind ik zelf wel heel erg mooi. Daarnaast wappert de Zeeuwse vlag al overal. Niet alleen op het Adbijplein, maar gelukkig ook in heel veel straten in de provincie. Zeeland is dus overal aanwezig. Zeeuwser kan het niet." Goos Roeland, partijgenoot van Van der Staaij, ziet niets in 'een vlaggenparade. „We hebben het symbool van de nationale eenheid al in de Statenzaal hangen. Dat is het portret van de koning. Als er dan al een vlag zou worden opge hangen, moet het de Zeeuwse vlag zijn. We zijn ook het Zeeuwse par lement." De Zeeuwse PVV-voor- man Peter van Dijk is het roerend met hem eens: „Niet de Neder landse vlag, maar de Zeeuwse vlag." Moet de Nederlandse driekleur gaan 'wapperen' in de Statenzaal? foto lex de meester Kamer de opdracht 'stappen te on dernemen die ertoe leiden dat ook in de plenaire vergaderzaal van het Nederlandse parlement de natio nale vlag zichtbaar wordt gemaakt'. De Nederlandse vlag komt in de Tweede Kamer. Moeten dan ook in de vergaderzalen van provincies en gemeenten van een rood-wit- blauw dundoek voorzien worden? Toen Beatrix nog koningin was hadden veel gemeenten haar door Marte Röling gemaakte portret aan de muur van de raadzaal hangen. Door de rode hoed en de blauwe jas en de witte achtergrond kwam met de majesteit ook de nationale drie kleur binnen. Maar door het aftre den van Beatrix in 2013 verdween ook deze verwijzing naar de vlag. Er zijn bijna geen gemeenten die aan vlagvertoon in de raadzaal doen. Een van de weinige uitzonderingen is Tilburg waarin een boeketje van de Tilburgse, Brabantse, Neder landse en Europese vlaggen in de hoek van de raadzaal staat. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere is voorzitter van de Ver eniging van Zeeuwse Gemeenten. Heeft hij al een idee of het Haagse vlaggenbesluit gevolgen heeft voor Hij reageerde op een vraag van PvdA-Statenlid Bayram Erbisim over het advies van de Taskforce Voortgezet Onderwijs Zeeuws- Vlaanderen dat afgelopen week is gepresenteerd. Daarin staat dat de enige openbare middelbare scho lengemeenschap in de regio, De Rede in Terneuzen, gaat fuseren met het christelijke Zeldenrust- Steelantcollege. De fusieschool zou eenrooms-katholieke/protestants- christelijke grondslag moeten krij gen. Formeel blijft er inderdaad alleen een school op christelijke grondslag over, bevestigde Van der Maas „Maar materieel blijft de huidige identiteit overeind. De provincie moet er zorg voor dragen dat wordt: voorzien in de behoefte aan open baar onderwijs. Daar zullen wij ook dit plan aan toetsen." Later deze maand, voor de 24ste wijden Provinciale Staten nog een aparte vergadering aan het rapport van de werkgroep. 5 NOVEMBER 12:00 TOT 17:00 UUR zaterdag 4 november 2017 vlag, anders maa In Terneuzen moet voortgezet openbaar onderwijs overeind blijven. De provincie zal daarop toezien. Dat heeft gedeputeerde Harry van der Maas gisteren meegedeeld aan Provinciale Staten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg VAN LANGE MODE BREDA Een fles champagne cadeau bij besteding vanaf €500,- Driegangenlunch of diner bij Brasserie Bardot te Breda voor twee personen bij besteding vanaf €900,- Wilhelminastraat 5-7 Breda Na 67 jaar hard en vol goede moed te hebben gewerkt is het moment gekomen om te stoppen. Met enorm veel plezier en prachtige herinneringen kunnen we terugblikken op de mooie jaren waarin we onze groenten- en fruithandel mochten uitbaten aan het Groenewoud in het oude centrum van Vlissingen. Wij danken alle klanten en bedrijven voor het jarenlange in ons gestelde vertrouwen. Groenten Fruithandel A. Trimpe Adrie en Francien Trimpe Groenewoud 16 4381 HE VLISSINGEN Correspondentieadres: A.C. Trimpe Boulevard de Ruyter 66 4381 KB VLISSINGEN Telefoon: 0118-413976

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39