C9 Vlagvertoon met bijsmaak POLO Luchtverhitters olie - gas - elektro Loops ll li T 2 Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl OUTLET TOPMERKEN Ralph Lauren 2E ARTIKEL 50% KORTING De Fruitkraam wj# Buttinge |gg VLAGVERTOON VERGADERZALEN De Nederlandse vlag komt in de Tweede Kamer te hangen op voorstel van SGP en PVV. Wat betekent dat voorde vergaderzalen van gemeenten en provincie? '40* versluis willeboer J Commentaar Het gebruik van de Nederlandse vlag heeft op eigen bodem niet veel betekenis. We weten waar we zijn, wie we zijn en met wie we zijn. Daar hoeft die vlag ons niet steeds aan te herinneren. Binnenkort hangt de vlag ook in de Tweede Kamer. Was die er dan nog niet? Als toeschouwer van een politiek debat zoek je niet meteen naar de driekleur. De Kamer is behoorlijk saai ingericht. Dat is helemaal niet erg. Het politieke debat trekt de aan dacht gemakkelijk weg van de grote muurvlakken en het eentonige meubilair. De vlag zal dat beeld nauwelijks veranderen. Maar goed, het zou vreemd als het Nederlandse parlement de nationale vlag zou weren. Of niet? Het vlagvoorstel van SGP-leider Kees van der Staaij en Geert Wil- ders van de PW is door vrijwel de hele Kamer omarmd. Als elk voor stel er zo gemakkelijk doorkomt, wordt Rutte-III een eitje. Maar in hetzelfde debat fulmineert Geert Wilders tegen de dubbele nationa liteit van vice-premier Kajsa Ollongren. Zoals altijd koppelt Wilders zijn bezwaar tegen het Zweedse paspoort van Ollongren naadloos aan zijn weerzin tegen Turken en Marokkanen. Wilders hult zijn schandelijke politiek handig in het rood-wit-blauw. Die smet is er voorlopig niet uit te krijgen. Lokale en regionale bestuurders laten zich gelukkig niet gek maken. De Veerse burgemeester Rob van der Zwaag, voorzitter van de Ver eniging Zeeuwse Gemeenten, merkt fijntjes op dat hij belangrijker zaken aan zijn hoofd heeft. Commissaris van de Koning Han Polman is tevreden met de prominente rol van de Zeeuwse vlag. Zelfs Peter van Dijk, de PW-voorman in Provinciale Staten, gaat voor het dun doek vol blauw-witte golven. Zo geven de Zeeuwse bestuurders en politici duidelijk aan dat deze kwestie maar beter onder de Haagse kaasstolp kan blijven. Geert Wilders geeft het rood-wit-blauw in de Kamer een vuile lading 5 NOVEMBER KOOPZONDAG 12:00-17:00 UUR Middelburgseweg 38a, 0ÏÏS5 4364 TC Grijpskerke, T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Bildtstar aardappeleniokg€ 4,00 Bintje aardappeleniokg€ 4,00 Uien5kg€ 1,25 Winterpeenkg 0,60 Spruitjessoogr€ 0,99 Perssinaasappels20 st. 2,25 Golden delicious appels 2 kg 2,50 Rode linzen500 gr 0,99 Butternut flespompoenp st. 1,00 www.fruitkraambuttinge.nl Gratis bezorging in heel Walcheren ALMANAK Sinds kort heeft één van onze collega's een hond, een manne tje. Veel is daar niet van te mer ken. Hij is opgegroeid in een nest met alleen dames. Plassen doet hij dan ook op z'n vrouwtjes en niet door bij een boom of paaltje een poot op te lichten. Ach, wat maakt het ook uit. Tot afgelopen week bij onze collega de deurbel ging. Zijn anders vrij stille hond begon opeens hard te blaffen. Stond er een controleur van de hondenbelasting voor de deur met een hond aan zijn zijde, een loops vrouwtje, vermoedde onze collega. Hij had de taks net be taald. Johan Aalberts CDA-lijsttrekker Geen protest tegen buskaartje Kerk opent Koffiestop MIDDELBURG Vijftien dichters op poëziemanifestatie In het Poolse parlement hangt de rood-witte nationale vlag vanaf het plafond tot aan de grond, in Brussel en Parijs staan de nationale vlag en de Europese bij het spreekgestoelte van de volksvertegenwoordiging. De Duitsers hebben het schwarz- rot-gold en de blauwe vlag met de gele sterren van de Europese Unie een plaats in de Bondsdag gegeven. In het Amerikaanse congres hangt de star-spangled banner achter het spreekgestoelte. Eigenlijk hebben alleen Scandinavische, Neder landse en Britse parlementariërs geen nationale vlag in hun verga derzaal. Maar met het aannemen van het voorstel van SGP'er Kees van der Staaij en PVV'er Geert Wilders V J, y i ife '-v - v.;- .fe m ük Wij zijn het Zeeuwse parlement, dus zou het de Zeeuwse vlag moeten zijn voegt de Tweede Kamer zich bij de meeste andere nationale parlemen ten. Beide Kamerleden wijzen erop dat 'het in verreweg de meeste lan den allang een heel goed gebruik is om de vlag op te hangen'. Het rood- wit-blauw hoort ook in de lande lijke vergaderzaal omdat de natio nale vlag 'een mooie en duidelijke functie heeft als symbool van de natie', is in de motie te lezen. Daar kun je als Kamerlid met goed fatsoen niet tegen zijn, dus kreeg voorzitter Khadija Arib don derdag van de voltallige Tweede Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 4 november 2017 SS Wilhelminastraat 26 Breda Pinnen kan ook bij ons. Aanbiedingen gelden van wo. 1 t/m di. 7 nou. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 -18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Johan Aalberts (Arne- muiden) is door zijn partij aangewezen als lijsttrek ker voor het CDA bij de raadsverkiezingen van maart 2018. De Middel burgse wethouder was dat vier jaar geleden ook. Op de tweede plaats staat de fractievoorzitter Wim Kant (Middelburg). Hij wordt gevolgd door Ella Poppe (Middelburg), Jan Zwemer (Nieuw- en Sint Joosland) en nieuw komer Bert Kollen (Sint Laurens). MIDDELBURG Busreizigers moeten vooral de ov-chipkaart gebruiken en geen losse kaartjes kopen bij de chauffeur. Dat is volgens B en W van Middelburg de beste manier om zo goedkoop mogelijk te rei zen. De SP beklaagde zich over de enorme prijsstijging van losse kaartjes op sommige stadsritten. Dat contant betalen wordt ontmoe digd vanwege de veilig heid van chauffeurs, be grijpen B en W wel. VLISSINGEN Evangeliegemeente De Blinkende Morgenster opende gisterochtend de Koffiestop aan de Pape gaaienburg in Vlissingen. ledereen is daar elke eer ste vrijdag van de maand welkom om een kop kof fie of thee te drinken en een praatje te maken. De kerk hoopt hiermee een zaamheid tegen te gaan. ledereen is welkom en de kerk wil op die manier een brug slaan tussen jongeren en ouderen. Tijdens de kunst- en cul tuurroute in Middelburg dragen vijftien (stads)dichters voor uit eigen werk. Deze poë ziemanifestatie vindt morgen plaats. Ze zijn van 13.30 tot 15.00 uur te zien aan Koepoort straat 6 en van 15.30 tot 17.00 uur aan Lange Noordstraat 48 in The Common House Elliot. Zeeuwse Theo Giele en Ernst Jan Rozendaal Middelburg I 1 1 -Goos Roeland, SGP De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38