'Niemand kan meer praatjes hebben' 'Leren van kwestie Amrabat' 30 Dick Advocaat belde deze week met Wesley Sneijder. De bonds coach kreeg een getergde, maar ook gemotiveerde international aan de lijn. Dat-ie er de laatste keer niet bij was in Oranje en pak 'm beet Virgil van Dijk na één club wedstrijdje in drie maanden wel, dat ergerde Sneijder als man van 132 interlands en zes eindtoer- nooien. Maar tegelijkertijd was hij dus ook gemotiveerd om maandag 'ge woon' weer naar Huis ter Duin te rijden. Voor een weekje Oranje. Voor twee oefeninterlands die fei telijk nergens om gaan. Advocaat: „Sneijder heeft de laatste vier wedstrijden bij Nice weer gespeeld. Hij is een icoon van Oranje, dus ja... Ik ga niet voor hem beslissen hoe of waar het eens voor hem zal eindigen als in ternational. Dat is aan hemzelf." Er zijn nu al een paar momenten geweest de laatste tijd waarop Sneijder had kunnen zeggen: dit was het na 14 jaar Oranje. Ik stop. Momenten waarop hij met alle egards en min of meer nog door de voordeur het toneel had kunnen verlaten. Maar hij laat ze voorals nog allemaal voorbij gaan. Recordinterland Het eerste moment was op de avond van zijn recordinterland af gelopen juni. Een volle Kuip en hijzelf fraai scorend tegen Luxem burg. Maar daar kon je van zeggen dat het moment nog middenin een lopende kwalificatiereeks viel. Daarna kwam Bulgarije-thuis in september, aan het einde van een week met ook de veegpartij in Frankrijk. In Parijs was Sneijder, SELECTIE Achter hem ligt de ontgoocheling van de nederlaag tegen Zulte Ware- gem in de Europa League (0-2). Aan de horizon wacht de botsing met PEC Zwolle, de revelatie van de ere divisie. Trainer Henk Fraser heeft na vijf uur slaap de kater op inter nationaal terrein verwerkt. De bit tere nasmaak blijft, maar zijn team moet in rap tempo schakelen. „Dit is een periode waarin mentale fit heid bepalend is." Over de staat van Vitesse oordeelt Fraser nuchter. „Wij hebben in de beker en de Europa League niet ge noeg gebracht. Het bekertoernooi (uitschakeling in eerste ronde door hoofdklasser Swift, red.) is een dikke onvoldoende. In Europa is het anders. Lazio en Olympique Nice zijn van een andere orde. Daar kun nen wij niet tegenop. Maar tegen Zulte Waregem hebben we gefaald. Dat hadden vier punten moeten zijn, het is er één geworden. Nie mand kan meer praatjes hebben." In dat opzicht is de irritatiefactor een belangrijk punt op de agenda. Op het trainingsveld en in het sta dion valt hier en daar oververhit ge drag op. „Er is geen onderliggend probleem", vertelt Fraser. „Bij te genvallende resultaten en spanning is er nu eenmaal eerder wat erger nis. Dat past ook bij deze generatie. Ik zie die gasten nog weieens de verkeerde zaken accepteren. Zo zijn ze makkelijk bij een slechte bal. Maar een correctie accepteren is moeilijker." Fysiek staat de selectie van Vi tesse er momenteel nog goed voor, stelt Fraser. „Het is vooral zaak ook geestelijk fit te zijn. Daar gaan we met de groep mee aan de slag. En rap, want we moeten snel schake len naar de competitie. Daarin zijn de belangen enorm. Vitesse moet aanhaken bij de top van de eredivi sie. Dit is voor ons een fase van bik kelen." duidelijk niet fit, in de rust gewis seld en tegen de Bulgaren hield Advocaat hem daarna 90 minuten aan de kant. Maar oké, verplaats je in hem en een sportman wil niet eindigen zonder speeltijd. Maar dan nu: Arjen Robben is na de uitschakeling voor het WK ge stopt. Hij voelt geen aansluiting meer met jongere generaties bij Oranje en gaat alle energie die hij nog heeft aan zijn club geven. Daarmee is er gevoelsmatig een einde gekomen aan een heel tijd perk bij Oranje. Maar ook bij het voorbeeld van zijn vriend en gene ratiegenoot pikt Sneijder niet aan. Advocaat hoorde deze week al leen dat Sneijder 'er nog voor wil gaan' bij Oranje. Zijn zaakwaarne mer hoort hem zelfs praten over juni volgend jaar. Oranje heeft dan wellicht ergens een zomerstage en daar wil hij bij zijn. Doorgaan tot het bittere eind. Het heeft ook wel een zekere charme. Alleen: het zou zonde zijn als Sneijder ergens in 2019, met een paar caps meer op zak, tot de conclusie komt dat hij toch eerder had moeten stoppen. Of erger: dat de volgende bondscoach hem niet eens meer selecteert, omdat-ie gaat verjongen. ZEIST Bondscoach Dick Advo caat vindt dat de KNVB in de toe komst eerder actie moet onder nemen bij potentiële internatio nals met een dubbele nationali teit. Hij hoopt dat de bond 'lessen trekt' uit de mislukte pogingen om Hakim Ziyech en Sofyan Amrabat voor Oranje te laten kiezen. „We zullen eerder met deze mensen en hun familieleden in contact moeten komen", zei Ad vocaat. De zeventigjarige Hage naar voerde twee weken geleden een lang gesprek met Amrabat. „We hebben er alles aan gedaan om hem te overtuigen voor Oranje te kiezen. We hebben an derhalf uur met hem aan tafel ge zeten. Ik vond het een goed ge sprek en had het gevoel dat hij twijfelde. Maar uiteindelijk moet hij de keuze maken, niet ik." zaterdag 4 november 2017 GO Sneijder wil zo niet eindigen Wesley Sneijder is voorlopig niet van zins te stoppen bij Oranje, zoals Arjen Robben onlangs deed. Hij loopt daarmee wel een risico. Maarten Wijffels Zeist Wesley Sneijder, hier in de thuis wedstrijd tegen Luxemburg, is nog niet klaar bij Oranje, foto pim ras In rap tempo moet Vitesse uit de puinhopen van Europa herrijzen. Een zege op PEC Zwolle is noodzaak voor aansluiting in de top van de eredivisie. Lex Lammers Arnhem r «"i - Henk Fraser druipt af na de pijnlijke 0-2 nederlaag tegen Zulte Waregem in de Europa League, foto pro shots De selectie van Oranje voor de oefen duels met Schotland en Roemenië: Doel: Jasper Cillessen, Michel Vorm, Jeroen Zoet. Verdediging: Nathan Aké, Virgil van Dijk, Wesley Hoedt, Matthijs de Ligt, Karim Rekik, Kenny Tete, Joël Veltman. Middenveld: Donny van de Beek, Daley Blind, Marco van Ginkel, Davy Pröpper, Wesley Sneijder, Kevin Strootman, Tonny Vilhena, Georginio Wijnaldum. Aanval: Ryan Babel, Steven Berghuis, Memphis Depay, Bas Dost, Vincent Jans sen, Jürgen Locadia, Quincy Promes. Oefenwedstrijden Donderdag 9 november: Schotland - Ne derland, aanvang 20.45 uur. Dinsdag 14 november: Roemenië - Ne derland, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30