1 1 Dolberg niet weer aan de linkerkant Feyenoord schadevrij uit Charkov 27 ook op schrift gesteld, een biografie vol uitspattingen dure horloge was een Cartier van 5000 euro, toen was er geen social media. Bij die lichting van nu rond 20 jaar zie je een heel andere be weging. Moet het eerste wat ze ko pen een Rolex zijn en meteen een goede. 25 K, 30 K. We gaan gelijk grof. Ik denk nu: waarom pakte die saaie Cartier mij?" „Stel dat ik nu 10.000 euro in mijn zak heb en nog drie weken door moet komen. Als ik dan een Rolex van 8000 euro koop, zou ik mezelf in de vingers snijden. Ik denk er wel tien keer over na voordat ik iets doe. Dat is nu je lifestyle. Heeft met leeftijd te maken, denk ik." „Vroeger had ik pasjes, maar die liet ik thuis. Ik liep altijd met cash op zak. Ik merkte dat het sneller opging. Ik nam toentertijd 1000 euro mee in mijn zak, maakte niet uit wat ik ging doen. Nu neem ik 250 a 500 euro mee en desnoods een pasje. Ik zweer het, je gaat au tomatisch denken als je bij de pin automaat staat: hè, die 500 is weg. Vroeger telde ik thuis pas, had ik 100 over en dacht ik: hè?" Sinds kort volgt Drenthe een op leiding tot jeugdtrainer bij de KNVB. Elke woensdag cursus, donderdag meldt hij zich bij Fey- enoord als stagiair. Zelf voetbalt hij in een vriendenteam in de vierde klasse. „Joh, weet ik veel welke klasse. Gewoon rustig." „Elf tegen één ken je toch niet bal len, schat? Hoe goed ik ook zou zijn, zo werkt het niet." Pasjes liet ik vroeger thuis. Ik nam 1000 euro mee, maakte niet uit wat ik ging doen „Tuurlijk. 'Ben je echt Royston Drenthe?', vragen ze dan. Maar het is voor mij gewoon lekker ballen. Na de wedstrijd een biertje of ba- cootje in de kleedkamer. De liefde voor de sport heb ik altijd gehad. Ik ben een winnaar, maar ik wil niet drie keer per week trainen." „Daar moet je beginnen. Je kunt niet zeggen: ik wil nu profcoach worden." „Het zou mooi zijn. Maar ik vind het leuk om te werken met die jo chies. Als dat het eindstation is, prima." Drenthe heeft vijf kinderen, onder wie een zoon van zes. Hij voetbalt. „Het consultatiebureau zei dat hij 191 centimeter wordt", aldus Drenthe, zelf 167 centimeter. Laatst kwamen scouts van Feyen- oord bij een voetbaltraining kij ken. „Misschien dat hij volgend jaar naar de club komt." In zijn boek hekelt Drenthe de rol van zaakwaarnemers. Hij zou voor miljoenen aan gages missen. „Hij heeft geen zaakwaarnemer nodig. Hij heeft mij toch?" „Ik gun hem geen saai leven. Je weet toch? Ik gun dat ventje een bom vol." „Tuurlijk, ik ben 30. Maar ik ben overal overheen gekomen. Dus ja, wat voor spijt was het? Mensen denken dat geld je maakt. Maar bij mij gaat het nooit het geval zijn dat zonder geld mijn zelfvertrou wen weg is. Ik weet waar ik van daan kom: uit Rotterdam West. Uit de goot. Je weet toch." „Voetbalpensioen en wat spaar geld." Hij grinnikt. „In welke zin? Jouw vragen zijn moeilijk man..." „Ik wilde nooit prof worden. Ik mis het nu niet, anders zou ik er moeite voor doen. Ik kan berich ten laten zien uit Turkije, de tweede league." „Je weet toch. Maar ik heb hele maal geen meer zin in die mensen, het zijn allemaal tussenpersonen, zij krijgen ook wat." „Discipline heb ik altijd gehad, maar bepaalde dingen gebeuren. Iedereen is anders en heeft een an dere aanpak nodig. Ik zou streng zijn, maar met mate." Zijn telefoon gaat, tot drie keer toe. „Sorry, weet niet wie dit is, moet even opnemen." „Wie is dit? Ben even in gesprek met de krant. Bel je zo terug, gap. Ja? Rustig." „Ik ben gewoon mezelf." Zijn moeder: „Hij is gewoon lek ker zichzelf." AMSTERDAM Het experiment met Kasper Dolberg als linksbui ten gaat volgens Ajax-trainer Marcel Keizer niet definitief de prullenbak in, maar morgen te gen FC Utrecht zal de Deen niet op de linkerflank spelen. „Die kans is niet groot", zegt Keizer. „We hebben het tegen Willem II geprobeerd omdat zij met vijf verdedigers speelden. Het liep niet zoals we hadden gehoopt, maar dat wil niet zeggen dat het in de toekomst niet meer zal ge beuren." Vaste linksbuiten Amin You- nes is bovendien na knieklach ten (als hij vandaag de laatste training doorstaat) weer fit ge noeg om in de basis te starten. Keizer sprak dit seizoen steeds uit dat Dolberg zijn eerste spits is, maar van die stelligheid ziet hij nu af. „Het is op dit moment lastig te zeggen wie de eerste man is. Klaas-Jan Huntelaar doet het goed, maar iedereen weet dat Dolberg ook een geweldige spe ler is. Ze zullen continu de strijd moeten aangaan dit seizoen. Dat is toch alleen maar goed?" ROTTERDAM Feyenoord is in fysiek opzicht zonder schade te ruggekeerd uit Charkov, waar het afgelopen woensdag in de Champions League verloor van Sjachtar Donetsk (3-1). Coach Giovanni van Bronckhorst kan daardoor morgen tegen ADO Den Haag over dezelfde spelers beschikken als in Oekraïne. Renato Tapia was er midweeks weer bij en heeft zijn rentree goed doorstaan. Hij is in Den Haag inzetbaar. Eric Botteghin, Jan-Arie van der Heijden en Sven van Beek staan nog langs de kant met blessures. „Met Sven gaat het beter, alleen niet dusda nig dat hij dit weekeinde al kan spelen", zei Van Bronckhorst. zaterdag 4 november 2017 GO r Maar dat kopen doe jij dus niet? Er staan dus voetballers uit de vierde klasse tegenover Roy- ston Drenthe? - Royston Drenthe Krijg je reacties? Waarom jeugdtrainer? Wil je dat wel? Denk je niet: liever geen voetbal wereld voor mijn zoon? Maar bij voetbal word je ook blootgesteld aan andere verlei dingen: geld, feesten. Had je ooit spijt? Waar haal je nu je inkomsten uit? Ben je bang voor een leven zon der succes? Dat ze jou willen hebben? Je wilt trainer worden, wat als jouw spelers ooit dronken op de training komen, zoals jij deed? Ik kan me voorstellen dat jouw leefstijl niet altijd makkelijk was voor jouw moeder en tantes. Je bent vrijgevig, maar over jouw verjaardag in Abu Dhabi zat een passage in het boek dat tante Hellen benedendeks alles aan het organiseren was en jij lag stomdronken boven. Renato Tapia kan morgen spelen voor Feyenoord tegen ADO Den Haag. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27