<b Alec Baldwin: Ik was een seksist 24 M Quote van de dag THOMAS ACDA^ DEBUUT ALS MUSICALACTEUR EN FILMREGISSEUR IN ÉÉN WEEK Thomas Acda (50) debuteert morgen als musicalacteur in de klassieker Fiddler on the Roof. Hij speelt de hoofdrol die Lex Goudsmit 50 jaar geleden legendarisch maakte. „Lex is sowieso niet te overtreffen. Dus daar maak ik me niet druk om." ANGELA KIJKT TV Vroeger wilde ik altijd de Oprah Winfrey van Nederland worden u de schietgrage kliek van Penoza óf dood is óf de drugslijn voorlopig aan de wilgen heeft gehangen en dit weekend seizoen twee van Hollands Hoop en het nieuwe Voetbalmaffia beginnen, is het tijd om hier eens een lans te breken voor al het vaderlandse drama op tv. Nee, over kijkcijfers hebben de meeste se ries geen klagen. Maar luister eens om je heen op een verjaardag, in de kroeg of op het werk: daar wordt nog steeds door veel men sen met dédain over series van eigen bodem gesproken. En dat ergert me mateloos. Hele maal als ze dan een reeks die wél hun goed keuring kan wegdragen omschrijven als 'on Nederlands goed'. Dat is de grootste kolder die ik ooit heb ge hoord. Alsof alles wat uit Amerika, Engeland en Scandinavië komt of op Netflix is te zien, even briljant is. Dat geldt voor ons binnen lands product ook, maar het meeste van nu is van hoog niveau, zeker als je de beperkte budgetten en poule aan acteurs meerekent. Iedereen die tijdens een vakantie in buur land de tv heeft aangezet, moet dat beamen. En dat geldt heus niet alleen voor het zogenaamde kwaliteitsdrama als Hollands Hoop, Penoza en De Zaak Menten. Neem nou Flikken Rotterdam, daar kijk ik elke vrijdag met plezier naar. Natuurlijk, het is in de basis een formule als Baantjer, maar het is met zorg gemaakt en heeft een bepaald soort grimmigheid en rauwheid die de serie boven de rest uit tilt. Danni Lowinski van SBS 6 idem dito: vederlicht, maar veel meer dan een soap, door de hartveroverende hoofdrolspelers. Dat brengt me op een ander punt: het is niet alleen de publieke omroep die een breed aanbod heeft, de commerciëlen blazen ook aardig mee. Meisje van Plezier van RTL 4 was echt goed. Het was weer eens een ander thema (brave huismoeder pakt haar callgirl- bestaan op) dan de rebellerende oudjes of de huisarts die de sores van heel Vlieland op haar nek heeft. Er is maar één serie die ik momenteel niet kan aanzien, en dat is De Spa, de latenight- soap van eerst Net 5 en nu SBS 6. Het over dreven geacteer, de verhaallijnen, het bord kartonnen decor - alsof er twintig jaar niks is gebeurd sinds Goudkust. Ik heb er maar één woord voor: drama. Twilight Zone terug Noah naar Ziggo Dome Op de binnenkant van de deur van Thomas Acda's kleedkamer hangt een wit papiertje. Op de achterkant van een tankstation bonnetje staan in potlood drie aanwijzingen. 1: Niet Amster dams praten; 2: Pas reageren als het gezegd wordt. En 3: Je benteen lieve man met grote problemen. De krabbeltjes vormen Acda's eigen instapcur- sus voor beginnende musicalacteurs. Hij debu teert morgen in het DeLaMar Theater in Amster dam in de nieuwste versie van Fiddler on the Roof (ook wel Anatevka). De afgelopen week herhaalde hij de vingerwijzingen van regisseur Ruut Weiss- man voor elke repetitie. „Als je 25 jaar met dezelfde persoon op het podium hebt gestaan zoals ik met Alec Baldwin geeft toe dat ook hij vrouwen niet altijd met res pect heeft behandeld. Tijdens een lunch ter ere van zijn car rière en inspanningen voor goed onderwijs ging hij in op de stroom verhalen over seksu eel grensoverschrijdend gedrag in de film- en entertainment- wereld. „Ik heb vrouwen zeer seksis tisch behandeld", zei hij. „Ik heb vrouwen gepest. Ik heb vrouwen genegeerd. Ik heb vrouwen onderschat. Niet stel selmatig, maar ik deed wat veel mannen doen. Namelijk, vrou wen niet zo behandelen zoals je mannen behandelt. Ik ben van een generatie die dat doet en ik wil dat dit verandert. Ik wil heel graag dat dit veran dert", stak de acteur de hand in eigen boezem. Baldwin, die de laatste tijd veel succes oogst als Donald Trump-imitator in Saturday Night Life, zei dat gelijkheid op de werkvloer nodig is in Holly wood en daarbuiten. De 59-ja- rige acteur kende wel verhalen van mensen die niet goed wer den behandeld in de filmindu strie, maar realiseerde zich niet hoe groot het probleem was totdat vrouwen en mannen hun verhaal gingen vertellen. „Het heeft mij de ogen ge opend", aldus Baldwin. „We moeten waakzaam zijn om er voor te zorgen dat iedereen vei lig is en we moeten dit samen voor elkaar zien te krijgen." Kolder Reageren? angela@persgroep.nl zaterdag 4 november 2017 GO TELEVISIE De legendari sche serie The Twilight Zone keert terug op tv. De Ameri kaanse zender CBS werkt aan een remake. In de serie wordt elke aflevering een losstaand verhaal verteld. Fantasy en horror voeren de boventoon. STAND-UP Trevor Noah geeft volgend jaar mei een show in Ziggo Dome. De Zuid- Afrikaanse ko miek is bekend als presentator van de Ameri kaanse talk show The Daily Show, bij ons te zien op Comedy Central. De kaartverkoop loopt al. 3 ■u 'Ik ben gestopt met denken over wat Ik spannender vind9 Stefan Raatgever —Presentatrice Hannelore Zwitserlood in Vriendin. Ze verruilde recent Radio 538 voor 5 Uur Live op RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24