Paul de Leeuw L Topfitte' Berlusconi (81) klaar voor comeback 19 A CheckCheck AutoTi rac< 19 Heeft iemand me moedwillig in de afwas machine geduwd? Chats Roos y Sta langs de kant met een lege tank! Wat fijn schat! Eindelijk! Kunnen we een nieuwe autooo zoeken! Ik kijk naar een reportage op het Journaal over vallende ouderen. Echt een herfst- onderwerp. Je hebt val lende bladeren en vallende ouderen. Dat vallen kost ons veel geld, dus is er een cursus in het leven geroepen om steviger op je steunkousen te staan. Ik moet erom lachen. Totdat ik zelf val. Het is tijdens een avond met drie vrienden thuis. Vroeger wa ren we ober bij Van der Valk en om de zoveel tijd komen we bij elkaar om bij te praten en te kla verjassen. Klaas, gezagvoerder bij de KLM, is net die ochtend ge land uit China. Peter, bedrijfslei der bij Van der Valk Vianen, heeft net met zijn vrouw een ver schrikkelijke all-inclusivevakan- tie op Curasao achter de rug. Had-ie geboekt bij Air Berlin, die net failliet was gegaan. Vriend Paul verwijt me dat ik nog steeds niet weet wat voor werk hij doet. „Ik zit in de compressoren, lui! Zeg maar buizen, en niet in hy draulische apparatuur." net zoals vroeger te doen. Als we op zondag late dienst oftewel 'sluif hadden bij Van der Valk Hillegersberg, dan mochten we van de baas zelf de keuken in om nog wat te bakken. Net als toen heeft iedereen deze avond bij mij thuis ook een taak. Klaas bakt de patat af, Paul maakt de saus van paprika, uien, champignons, tabasco, sambal en knoflook. Peter bakt de entreco- tes en ik schenk nog meer wijn in. We eten en praten over onze kinderen. En we hebben het over de overleden Hans Kraay senior, die we goed gekend hebben. Ik heb hem altijd een aimabele man gevonden en Peter vertelt dat Kraay met zijn vrouw vaak kwam eten in Vianen. staat in de bijkeuken. Ik loop met wat groen afval naar buiten om het weg te gooien. Als ik terug het huis in ga, struikel ik over de drempel. Ik probeer de val te breken, maar mijn hand raakt de afwasma chine die openstaat en daardoor naar voren dondert met heel de vuile vaat erin. Alles wat op de af wasmachine staat, van beer tender tot gebakschaal, flikkert ook over mij heen. Mijn vrienden roepen: „Paul! Pas op!" Er zitten wat sneeën in mijn han den, de beertender rust op mijn been en om mij heen liggen scherven van borden en glazen. Er breekt lichte paniek uit, want ik blijf op pathetische wijze even liggen. En denk: wat een zieligheid, man van 55 ligt beetje dommig in de bijkeuken en zijn drie even oude vrienden probe ren hem te helpen. „Heb ik een van jullie ooit mis bruikt?" vraag ik ze. Laten we dit maar meteen erin gooien, ik lig er nu toch slachtofferig bij. „Heeft iemand me daarom moedwillig in de afwasmachine geduwd?" Lachend helpen ze me over eind, en ik word bepleisterd en gepamperd. Scherven worden bijeengeraapt en we proosten op onze lange vriendschap. We le zen later op een nieuwsapp dat diezelfde avond Marga Bult ook vreselijk is gevallen. Misschien samen een cursusje 'Vallende ou deren' doen? Ter afscheid bij de voordeur zingen we Rechtop in de wind. "Silviooooo! Silvio!!" Het publiek in het congrescentrum in Catania (Si cilië) begroet oud-premier Berlus coni alsof het een oude vriend is. Zijn leeftijd is moeilijk in te schat ten, omdat Berlusconi met kunst grepen aan zijn lichaam de tijd pro beert stil te zetten. Afgelopen sep tember werd hij 81. Na een open hartoperatie vorig jaar voelt hij zich naar eigen zeggen nu 'topfit'. Mariagrazia Anzalone (39) is sa men met haar moeder uit Salerno gekomen. Ze zijn die morgen nog naar de kapper gegaan om goed voor de dag te komen. Mariagrazia: „Het is een echte gentleman. Hij houdt van mooie vrouwen." Haar moeder knikt driftig. Ze hoopt dat ze hem even kan aanraken. „Of misschien wel even omhelzen!" Silvio Berlusconi was vier keer premier van Italië. In 20tt moest hij aftreden na een reeks seksschanda len. In 2013 moest hij ook zijn Se naatszetel opgeven na een veroor deling voor belastingontduiking. Berlusconi heeft zijn hoop geves tigd op het Europese Hof voor de Rechten van de Mens in Straats- t Oud-premier trapt campagne af met beloftes voor forse belastingverlaging burg om zich weer verkiesbaar te kunnen stellen. In zijn toespraak richt Berlusconi zijn pijlen vooral op de Vijfsterren- beweging van komiek Beppe Grillo en zijn kompanen. „We willen dit prachtige eiland toch niet aan dat stelletje onverlaten overleveren??" Een luid „NO" galmt door de zaal. Daarnaast belooft hij forse belas tingverlagingen voor huizenbezit ters, autorijders en jonge onderne mers. Morgen gaan de Sicilianen naar de stembus. De verkiezingen wor den gezien als een belangrijke graadmeter voor de landelijke ver houdingen. De strijd gaat tussen Giancarlo Cancelleri, de kandidaat van de Vijfsterrenbeweging, en Nello Musumeci, de gezamenlijke kandidaat van drie rechtse partijen. Berlusconi pleit ervoor om ook op nationaal niveau met deze partijen een blok te vormen. IJzersterk In de peilingen schommelt Berlus coni's Forza Italia rond de 15 pro cent, maar dat zegt weinig. Hij heeft in het verleden meermaals bewe zen ijzersterk in campagnes te zijn. Bij de laatste landelijke verkiezin gen in Italië wist hij zijn partij in een campagne van een paar weken van ro procent naar 22 procent te tillen. Voor een beter resultaat wil hij deze keer langer campagne voe ren, te beginnen in Sicilië. Zijn ge zondheid zit hem naar eigen zeg gen niet in de weg, zo benadrukt hij ook vanavond in Catania: „Mijn arts heeft me verzekerd dat ik 120 kan worden! En ik doe er alles aan om dat te overtreffen." Aan het einde van zijn toespraak stormen uitzinnige fans naar de rand van het podium en probeert Berlusconi, na een rede van 45 mi nuten zichtbaar vermoeid, zoveel mogelijk handen te schudden. Ma riagrazia laat na afloop trots de sel- fie zien die ze heeft gemaakt met Berlusconi op een meter afstand. „Hij houdt echt van ons. Dat voel je aan alles." 13:41 online 62% MD I zaterdag 4 november 2017 GO Gevallen Ik kook, en heb besloten om het We ruimen af. De afwasmachine Maar het kwaad is al geschied. ■fv Silvio Berlusconi probeert op Sicilië zijn partij bij de regionale verkiezingen aan de overwin ning te helpen. De oud-premier loopt zo warm voor de cam pagne voor de landelijke verkiezingen volgend jaar. Eveline Rethmeier Catania Berlusconi tijdens een verkie zingsbijeenkomst in Catania op Sicilië, foto ap N/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19