T FTET NIEUWE DfSspMASERIE ELKE ZONDAG 21:30 NATIONAL GEOGRAPHIC 16 Meer dan ooit is Maxima momenteel een vrouw van de wereld. Als koningin, VN-gezant en privépersoon vliegt ze in vijf maanden tijd zeker vier keer de wereld rond. „Dit geeft me energie", zegt ze zelf. REISSCHEMA ALTIJD OP PAD e is Hare Majesteit Ko ningin Maxima. Ze is speciaal gezant van de Verenigde Na ties, op het gebied van inclusieve financiering. Ze is de dochter van Maria del Carmen Cerruti uit Buenos Aires, nu bijna drie maanden de weduwe van Jorge Zorreguieta. En ze is bijna nooit thuis. Sinds Maxima eind vorige eeuw verliefd werd op (toen nog) prins Willem-Alexander speelt een flink deel van haar leven zich toch al afin vliegtuigcabines, maar deze maanden is haar reisschema bizar. Namens de Nederlandse konink lijke familie woonde ze vorige week in Bangkok de crematie plechtigheid van de Thaise koning Bhumibol bij. De afgelopen dagen werd ze in Nigeria van hot naar her gereden als speciaal gezant van de Verenigde Naties. In diezelfde rol vliegt ze over anderhalve week naar Singapore voor een toespraak en een optreden als gespreksleider op een grote conferentie over Fin- tech - de technologische toepas singen in de verbetering van toe gang tot financiële diensten. Pre cies het doel waar Maxima zich al acht jaar hard voor maakt. Broekpak Zo'n reis naar Singapore voor een relatief kort optreden is uitzonder lijk, klinkt het in de omgeving van koningin Maxima. Maar dit is zo'n belangrijke bijeenkomst, met een potentieel publiek van 13.000 deel nemers uit 60 landen, dat ze niet kan ontbreken. Datzelfde gold voor de jaarvergadering van de VN in New York, in september. Zo'n beetje direct na de balkonscène op Paleis Noordeinde op Prinsjesdag verruilde de koningin haar japon van het Belgische modehuis Natan voor een comfortabel broekpak en werd ze naar Schiphol vervoerd voor de vlucht naar New York. Mooi detail: premier Rutte vloog met hetzelfde KLM-vliegtuig naar de jaarvergadering van de Ver enigde Naties. Omdat hij daar als regeringsleider opereerde en Maxima 'slechts' als speciaal ge zant van de VN, kreeg de minister president wel een politie-escorte vanaf het vliegveld naar Manhat tan en Maxima niet. Haar auto kon wel aanpikken bij de motorbege leiding van Rutte en zo schoof ze nog enigszins op tijd aan bij het eerste programma-onderdeel: een diner van de Bill and Melinda Ga tes Foundation. Gespreksonder werp: de duurzame ontwikke lingsdoelen van de VN, waarin goede toegang tot financiële dien sten een belangrijke rol speelt. Meer dan ooit is Maxima mo menteel een vrouw van de wereld. Rond de VN-vergadering postte first daughter Ivanka Trump een foto op haar instagram-account waarop ze met Maxima poseerde. De dochter van de Amerikaanse president zet zich in voor vrouwe lijk ondernemerschap en treft onze koningin in die rol vaker. „Ik ben dol op haar", vertelde ze een verslaggeefster van deze krant vo rige maand in de marge van de Wereldbank-jaarvergadering in Washington. Ha, daar ontbrak Maxima dus wel. In die dagen rondde ze met Willem-Alexander het staatsbe zoek aan Portugal af, ontving ze op F zaterdag 4 november 2017 GO Circus Maxima Jeroen Schmale Rotterdam MM In oktober brachten de koning en koningin een staatsbezoek aan Portugal, foto getty images ROAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16