Onderdak voor gebruikers De Statie Hulst wemelt van de illegale textielinzamelcontainers Kaartverkoop Buut Hulst is start Elfde van d'n Elfde 7 Berekeningen moeten uitwijzen of betonnen vloeren sterk genoeg zijn Er zijn nog drie weken nodig om te bepalen of Mulitifunctioneel Centrum De Statie veilig is. PUZZEL De vanwege mogelijke construc tieproblemen tijdelijk gesloten De Statie is geen rechttoe rechtaan ge bouw. Daarom kost het tijd alles goed uit te pluizen. Woningcorpo ratie Woongoed, eigenaar van het centrum in Sas van Gent, schat nog zo'n drie weken nodig te heb ben. Tal van berekeningen moeten uitgevoerd worden om te bepalen of de betonnen verdiepingsvloe ren sterk genoeg zijn. Zo nodig vinden daarna nog proefbelastin- gen plaats. De betonvloeren op de etages in De Statie zijn vergelijk baar met die van de in mei bij Ik heb er geen slecht gevoel bij, maar we mogen niks uitsluiten Eindhoven Airport ingestorte par keergarage. Geprefabriceerde pla ten met een gladde bovenkant zijn gebruikt, waarop vervolgens een laag beton is gestort. Uit onder zoek met geluidsgolven in De Sta tie is gebleken dat die lagen goed aan elkaar hechten, zegt Peter Seen, manager klant en markt bij Woongoed. Dat is een goed teken. Ook is geen scheurvorming ge zien. Niks aan de hand, zou je zeg gen, maar één berekening gaf wel een verontrustend resultaat. De spanning in de betonvloer bleek op één plek in De Statie bijna o,6 Newton per vierkante millimeter, terwijl die hooguit 0,4 Newton mag zijn. Seen: „Voor alle vloervelden worden die berekeningen nu ge maakt. Dat kost tijd. In De Statie is praktisch niet één vloer gelijk." Woongoed werkt volgens een stappenplan van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Als de berekeningen meer overschrijdin gen aantonen, zullen op 'zwakke' plekken proefbelastingen plaats vinden, bijvoorbeeld met betonte- gels. Vallen die negatief uit, dan is het mogelijk de vloeren te verster ken met trekankers of stalen strip pen. Het festival, waarbij grappenma kers in een ton het reilen en zeilen in de gemeente Hulst bespreken, is volgend jaar toe aan de 35ste editie. Traditioneel begint de kaartver koop op de site op 11 november, klokslag middernacht. Per persoon liggen er maximaal vier klaar. Zodra op de website verschijnt dat de tickets zijn uitverkocht, kun nen belangstellenden om 11.00 uur in de rij gaan staan voor de verkoop in cultureel centrum Den Dullaert. De organisatie van de Buut wil na melijk dat mensen die geen inter net hebben, ook kans maken. Den Dullaert opent om 09.00 uur. De uitvoeringen zijn op vrijdag avond 2 februari (20.00 uur), zater dag 3 februari (14.00 en 20.00 uur) en zondag 4 februari (14.00 en 20.00 uur). Kaarten a 13,50 euro zijn te koop op hulsterbuut.nl. Wie graag zelf een keer in de ton wil staan, kan zich daar ook aanmelden als nieuwe spreker. De Buutreed- ners zijn namelijk dringend op zoek naar nieuwe talenten. Hulst heeft een vijfjarig contract afgesloten met Sympany. Deze or ganisatie mag textielcontainers neerzetten in de gemeente. Dat zijn er nu vijftien. De ingezamelde oude kleding wordt elders in het land gesorteerd door langdurig werklozen. De kleding wordt ver kocht, weggegeven of gerecycled. De opbrengst gaat naar projecten in India en Afrika. Het was Hulst opgevallen dat er een wildgroei aan illegale kleding- containers was ontstaan. Negen van de achttien containers zijn al weggehaald. Drie van het Leger Gemeente Hulst pakt wildgroei aan van illegale inzamelcontainers des Heils in Kapellebrug, bij basis school Moerschans en de Emté in Hulst; twee containers van stich ting Melkkan in Kapellebrug en bij Emté Hulst en twee bij de Albert Heijn. De eigenaar van deze con tainers is onbekend. Ook van de negen nog niet ver wijderde containers is niet bekend van welke organisatie ze zijn. Ze staan bij de Lidl, de Spar en aan de Minderbroedersstraat in Hulst en in Clinge en in Vogelwaarde. „Ze worden door ons opgehaald en op het terrein van gemeentewerken gezet. De eigenaar kan ze daar ko men ophalen", zegt gemeente woordvoerster Micaëla Boone." zaterdag 4 november 2017 Zekerheid voor alles bij De Statie Harmen van der Werf Sas van Gent - Peter Seen, Woongoed SAS VAN GENT De puzzel is langzamerhand compleet. Zo goed als alle gebruikers van De Statie hebben elders onderdak gevonden. Leerlingen van basis school De Statie gaan vanaf maandag naar drie scholen: naar De Kreeke in Westdorpe, De Twijn in Terneuzen en de Antonius- school in Axel. Ze worden met bussen vervoerd vanaf het Sasse Suikerplein, waar overdag een parkeerverbod voor vrachtwagens is ingesteld. Stan van Alphen van scholengroep Perspecto citeert één van de scholieren om aan te geven hoe zij het ervaren: „Het is geen schoolreis, maar een reis naar school." Goed voor het on derwijs is de spreiding over drie scholen niet, vindt Van Alphen. „We gaan al kijken naar een an dere oplossing, mocht De Statie langer dicht blijven." Sportclubs als gymvereniging THOR en vol leybalclub Savok zijn ook groten deels uit de brand. In de vroegere Vlaanderenhal, nu de Leutfabriek, kunnen ze terecht voor veel trai ningen. De grote zaal is voor hen ontruimd door vrijwilligers van Rock around the Bridge. Het Sasse zorgcentrum De Redoute biedt ruimte voor een uitleenpunt van de bibliotheek en het consul tatiebureau van de GGD. Bennie Vermandei van THOR blijft er nuchter onder. „We moeten er doorheen." D'n Elfde van d'n Elfde komt er weer aan. Dat betekent in Hulst de start van de kaartverkoop voor het Buutreednersfestival. Bob Maes Hulst Achttien illegaal geplaatste in zamelcontainers voor oude kle ding zijn er in de gemeente Hulst. Vaak is niet bekend welke organisatie achter de containers zit. Hulst laat de containers nu verwijderen. Sheila van Doorsselaer Hulst De laatste verhuisbewegingen voor de school bij De Statie in Sas van Gent. foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 158