Vernieuwde quiz van Kiwanis schot in roos Verkoop kavels Zoutedijk II komt eindelijk op stoom 3 Bergmann heeft naar aanleiding van het besluit van de Tweede Ka mer vrijdag geen vlag laten be stellen. Dat kan altijd nog, mocht de gemeenteraad behoefte hebben aan het rood-wit-blauw in hun vergaderzaal, laat Bergmann we ten. Vooralsnog zijn gemeenten vrij in het aankleden van hun raadzaal. Zelfs een afbeel ding van koning Willem-Alexan- der is niet verplicht, het is slechts een aanbeveling van de Rijksvoor lichtingsdienst. Wapenschildjes Van alle Zeeuwse bestuurders zit commissaris van de Koning Han Polman nog het dichtst bij het Haagse vuur. Zijn Statenzaal, waar de Zeeuwse volksvertegenwoordi gers vergaderen, hangt vol met wa penschildjes van alle (voormalige) Zeeuwse gemeenten. „Dat vind ik zelf wel heel erg mooi. Daarnaast wappert de Zeeuwse vlag al overal. Niet alleen op het Adbijplein, maar gelukkig ook in heel veel straten in de provincie. Zeeland is dus overal aanwezig. Zeeuwser kan het niet." Goos Roeland, partijgenoot van Van der Staaij, ziet niets in 'een vlaggenparade. „We hebben het symbool van de nationale eenheid al in de Statenzaal hangen. Dat is het portret van de koning. Als er dan al een vlag zou worden opge hangen, moet het de Zeeuwse vlag zijn. We zijn ook het Zeeuwse par lement." De Zeeuwse PVV-voor- man Peter van Dijk is het roerend met hem eens: „Niet de Neder landse vlag, maar de Zeeuwse vlag." de inrichting van de raadzalen? „Of er in de raadzaal in Domburg een Nederlandse vlag moet komen te hangen? We hebben al een mooi portret van de koning, gemaakt bij de Oosterscheldekering. Maar wat betreft de vlag, ik heb er mijn ge dachten nog niet over laten gaan. Ik heb nogal wat vergaderingen van daag. Eerlijk gezegd zijn er wel be langrijker dossiers waarmee we ons bezig zouden moeten houden." Van der Zwaag wacht wel af of er instructies uit Den Haag komen. Zijn Middelburgse collega Harald Kamer de opdracht 'stappen te on dernemen die ertoe leiden dat ook in de plenaire vergaderzaal van het Nederlandse parlement de natio nale vlag zichtbaar wordt gemaakt'. De Nederlandse vlag komt in de Tweede Kamer. Moeten dan ook in de vergaderzalen van provincies en gemeenten van een rood-wit- blauw dundoek voorzien worden? Toen Beatrix nog koningin was hadden veel gemeenten haar door Marte Röling gemaakte portret aan de muur van de raadzaal hangen. Door de rode hoed en de blauwe jas en de witte achtergrond kwam met de majesteit ook de nationale drie kleur binnen. Maar door het aftre den van Beatrix in 2023 verdween ook deze verwijzing naar de vlag. Er zijn bijna geen gemeenten die aan vlagvertoon in de raadzaal doen. Een van de weinige uitzonderingen is Tilburg waarin een boeketje van de Tilburgse, Brabantse, Neder landse en Europese vlaggen in de hoek van de raadzaal staat. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere is voorzitter van de Ver eniging van Zeeuwse Gemeenten. Heeft hij al een idee of het Haagse vlaggenbesluit gevolgen heeft voor Na tien edities was dé quiz van Zeeuws-Vlaanderen aan vernieu wing toe, vond de organiserende serviceclub Kiwanis, met minder (lastige) vragen over Zeeuws- Vlaamse actualiteiten en meer amusement. Onder anderen advo caat-cabaretier Maikel Harte en de nieuwe burgemeester van Sluis, Marga Vermue, stonden voor het laatste garant. Zij mochten ter af wisseling een serie vragen stellen. Frans van den Hemel van de Ki wanis Zeeuws-Vlaanderen ging dik tevreden naar huis. „Het winnende team onder leiding van Danny van de Berge deed het met 40 van de 50 vragen echt heel goed. De op brengst voor het goede doel, Stich ting KidsvaKANSIE, was met ruim 15.000 euro ook fantastisch." KidsvaKANSIE biedt met de Oostappen Groep jaarlijks 52 gezin nen met kinderen die zelf niet in staat zijn een vakantie te betalen, een week vakantie aan op Marina Beach bij Hoek. Dat werd de tijd, want de verkoop lag jarenlang op z'n gat. De kavels staan sinds 2011 in de etalage, maar eind vorig jaar waren slechts 6 van 28 vrije bouwkavels en 5 van de 13 kavels voor twee-onder-een-kap- woningen verkocht. Raadsleden in de gemeente Hulst wilden daarom actie. Het voorstel om de grond prijs per vierkante meter voor Zoutedijk II te verlagen van 130 euro, exclusief btw, naar 110 euro In Nieuw Namen wachten drie kavels op terrein voormalige Junora-fabriek al sinds 2014 op kopers haalde het niet. In plaats daarvan kwam er een onderscheid tussen bouw- en tuingrond. De bouw grond bleef staan op 130 euro, tuingrond werd 50 euro waard. Dat lijkt nu zijn vruchten af te werpen. Nog 15 kavels staan te koop. De oppervlakte varieert van 238 tot 952 vierkante meter. Opvallend is dat de kavelver koop aan de Veerstraat in Nieuw Namen nog altijd niet van de grond komt. Op de plek van de voormalige klompenfabriek Ju- nora liggen sinds 2024 drie kavels te wachten op een eigenaar. Ze zijn tussen de 425 en 492 vierkante me ter groot. Om de verkoop te stimu leren is de grondprijs vorig jaar verlaagd van 160 euro exclusief btw naar 240. zaterdag 4 november 2017 vlag, anders maa «W De Kiwanis Quiz is succesvol herboren. Een recordaantal teams deed er donderdagavond mee in het Scheldetheater in Terneuzen, in totaal 84. Het team van Montis Metals BV won afgetekend. Harmen van der Werf Terneuzen Na een flinke tijd zit er eindelijk schot in de verkoop van bouw- kavels in woonwijk Zoutedijk II in Kloosterzande. Van de 41 ka vels moeten er nog 15 aan de man gebracht worden. Bob Maes Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 156