Vlagvertoon met bijsmaak Ombudsman snapt reden klacht bomen Provincie waakt over voortgezet onderwijs Loops *1 li 2 VLAGVERTOON VERGADERZALEN De Nederlandse vlag komt in de Tweede Kamer te hangen op voorstel van SGP en PVV. Wat betekent dat voorde vergaderzalen van gemeenten en provincie? Commentaar Het gebruik van de Nederlandse vlag heeft op eigen bodem niet veel betekenis. We weten waar we zijn, wie we zijn en met wie we zijn. Daar hoeft die vlag ons niet steeds aan te herinneren. Binnenkort hangt de vlag ook in de Tweede Kamer. Was die er dan nog niet? Als toeschouwer van een politiek debat zoek je niet meteen naar de driekleur. De Kamer is behoorlijk saai ingericht. Dat is helemaal niet erg. Het politieke debat trekt de aan dacht gemakkelijk weg van de grote muurvlakken en het eentonige meubilair. De vlag zal dat beeld nauwelijks veranderen. Maar goed, het zou vreemd als het Nederlandse parlement de nationale vlag zou weren. Of niet? Het vlagvoorstel van SGP-leider Kees van der Staaij en Geert Wil- ders van de PW is door vrijwel de hele Kamer omarmd. Als elk voor stel er zo gemakkelijk doorkomt, wordt Rutte-III een eitje. Maar in hetzelfde debat fulmineert Geert Wilders tegen de dubbele nationa liteit van vice-premier Kajsa Ollongren. Zoals altijd koppelt Wilders zijn bezwaar tegen het Zweedse paspoort van Ollongren naadloos aan zijn weerzin tegen Turken en Marokkanen. Wilders hult zijn schandelijke politiek handig in het rood-wit-blauw. Die smet is er voorlopig niet uit te krijgen. Lokale en regionale bestuurders laten zich gelukkig niet gek maken. De Veerse burgemeester Rob van der Zwaag, voorzitter van de Ver eniging Zeeuwse Gemeenten, merkt fijntjes op dat hij belangrijker zaken aan zijn hoofd heeft. Commissaris van de Koning Han Polman is tevreden met de prominente rol van de Zeeuwse vlag. Zelfs Peter van Dijk, de PW-voorman in Provinciale Staten, gaat voor het dun doek vol blauw-witte golven. Zo geven de Zeeuwse bestuurders en politici duidelijk aan dat deze kwestie maar beter onder de Haagse kaasstolp kan blijven. Geert Wilders geeft het rood-wit-blauw in de Kamer een vuile lading Aanleiding is een klacht die een Terneuzenaar bij de Zeeuwse Om budsman indiende. Hij meldde overlast te hebben van een rij bo men in zijn straat. Ze nemen licht weg in zijn woning. De bewoner vroeg de gemeente de bomen te kappen of flink terug te snoeien. Het verzoek is bekeken en afge wezen. De bomen zijn te gezond om te kappen en de soort leent zich niet voor een flinke snoeibeurt, al dus de gemeente. Ook wordt ver wezen naar het gemeentelijke bo- menbeleidsplan, waarin staat dat de gemeente bij elke klacht een af weging mag maken tussen het be lang van burgers en het gemeen schappelijke belang bij het behoud van groen. Volgens de Terneuzenaar is er sprake van willekeur. Elders wor den wel bomen gekapt. De gemeente heeft volgens de Ombudsman redelijk gehandeld, maar het is naar zijn oordeel niet Het is niet duidelijk waarom de ene boom wel en de andere niet gekapt mag worden duidelijk genoeg waarom de ge meente het éne verzoek wel inwil ligt en het andere niet. Daarvoor moet Terneuzen duidelijker richt lijnen maken, vindt Van der Brugge. ALMANAK Sinds kort heeft één van onze collega's een hond, een manne tje. Veel is daar niet van te mer ken. Hij is opgegroeid in een nest met alleen dames. Plassen doet hij dan ook op z'n vrouwtjes en niet door bij een boom of paaltje een poot op te lichten. Ach, wat maakt het ook uit. Tot afgelopen week bij onze collega de deurbel ging. Zijn anders vrij stille hond begon opeens hard te blaffen. Stond er een controleur van de hondenbelasting voor de deur met een hond aan zijn zijde, een loops vrouwtje, vermoedde onze collega. Hij had de taks net be taald. Parelroute door centrum Hulst Tiny Legs Tim speelt in kerk Requiem Mozart in Het Podium BRESKENS Viswedstrijd voor jong en oud In het Poolse parlement hangt de rood-witte nationale vlag vanaf het plafond tot aan de grond, in Brussel en Parijs staan de nationale vlag en de Europese bij het spreekgestoelte van de volksvertegenwoordiging. De Duitsers hebben het schwarz- rot-gold en de blauwe vlag met de gele sterren van de Europese Unie een plaats in de Bondsdag gegeven. In het Amerikaanse congres hangt de star-spangled banner achter het spreekgestoelte. Eigenlijk hebben alleen Scandinavische, Neder landse en Britse parlementariërs geen nationale vlag in hun verga derzaal. Maar met het aannemen van het voorstel van SGP'er Kees van der Staaij en PVV'er Geert Wilders Wij zijn het Zeeuwse parlement, dus zou het de Zeeuwse vlag moeten zijn voegt de Tweede Kamer zich bij de meeste andere nationale parlemen ten. Beide Kamerleden wijzen erop dat 'het in verreweg de meeste lan den allang een heel goed gebruik is om de vlag op te hangen'. Het rood- wit-blauw hoort ook in de lande lijke vergaderzaal omdat de natio nale vlag 'een mooie en duidelijke functie heeft als symbool van de natie', is in de motie te lezen. Daar kun je als Kamerlid met goed fatsoen niet tegen zijn, dus kreeg voorzitter Khadija Arib don derdag van de voltallige Tweede Hij reageerde op een vraag van PvdA-Statenlid Bayram Erbisim over het advies van de Taskforce Voortgezet Onderwijs Zeeuws- Vlaanderen dat afgelopen week is gepresenteerd. Daarin staat dat de enige openbare middelbare scho lengemeenschap in de regio, De Rede in Terneuzen, gaat fuseren met het christelijke Zeldenrust- Steelantcollege. De fusieschool zou een rooms-katholieke/protestants- christelijke grondslag moeten krij gen. Formeel blijft er inderdaad alleen een school op christelijke grondslag over, bevestigde Van der Maas. „Maar materieel blijft de huidige identiteit overeind. De provincie moet er zorg voor dragen dat wordt voorzien in de behoefte aan open baar onderwijs. Daar zullen wij ook dit plan aan toetsen." Later deze maand, voor de 24ste, wijden Provinciale Staten nog een aparte vergadering aan het rapport van de werkgroep. zaterdag 4 november 2017 ii De Zeeuwse Ombudsman Gert- jan van der Brugge heeft de ge meente Terneuzen een tikje op de vingers gegeven over het bo- menbeleid. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl HULST VVV Zeeland heeft een nieuwe wandelroute door Hulst uitgestippeld. De plattegrond van de zoge noemde Parelroute is te vinden op de app van het VVV. De interactieve wandeling gaat door het centrum en over de wal len van Hulst. Via de app zijn verhalen over be paalde plaatsen te lezen. Deelnemers verzamelen ook letters die een woord vormen. Na afloop krijgen wandelaars een parel. HULST Tiny Legs Tim (foto) en Van Talud treden van avond, zaterdag, op in de protestantse kerk in Hulst. Tiny Legs Tim, of tewel Tim de Graeve uit België, speelt bluesmu ziek en treedt op door heel Europa. Ook speelde hij in het voor programma van groothe den als Pete Doherty en John Mayall. Om 20.30 uur trapt Van Talud, voor heen bekend als Krapuul, af. Een kaart aan de deur kost 13,50 euro. ZAAMSLAG Het Podium van Zaam- slag speelt zondag in op de dodenherdenkingen Allerzielen en Allerheili gen met een uitvoering van het Requiem van Mo zart. De dodenmis wordt door dertig Belgische musici en vocale solisten vertolkt, onder leiding van dirigent Karei De Wilde. Het Requiem is bij een groot publiek bekend door de film Amadeus. De aanvang is 15.00 uur. Zeehengelsportvereni- ging De Zeekrab uit Breskens houdt van daag, zaterdag de jaar lijkse internationale vis wedstrijd voor jong en oud. Van 12.15 tot 15.15 uur wordt er gevist aan het 'Duivelshoekje' tus sen Breskens en Num mer Een, ter hoogte van de rioolwaterzuiverings installatie. Zeeuwse Theo Giele en Ernst Jan Rozendaal Middelburg 11 -Goos Roeland, SGP In Terneuzen moet voortgezet openbaar onderwijs overeind blijven. De provincie zal daarop toezien. Dat heeft gedeputeerde Harry van der Maas gisteren meegedeeld aan Provinciale Staten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 155