'Bij armoedebeleid mensen actief op regelingen wijzen' Luchtverhitters olie - gas - elektro 7 Basisschool in Krabbendijke gaat als beloning weer op reis naar Duinrell Indy haalde het meeste op De Klimroos in Krabbendijke was voor de tiende keer op rij spekkoper bij de verkoop van kinderpostzegels. Hoe doen ze dat toch? tvw":;d v met Hannes minnaar Tien op een rij voor De Klimroos in Krabben dijke. De kinderen van groep 7/8 sleepten voor de tiende keer achter elkaar een schoolreisje naar Duinrell in de wacht met de kinderpostzegelac tie. Een unieke prestatie, want De Klimroos is de eerste school van Nederland die dat is gelukt. De Klimroos haalde dit jaar €7.475,50 op. Hoe het komt dat de school al een decennium zo suc cesvol is met het verkopen van postzegels, is voor Arnold Meijer, teamleider en leerkracht, ook niet helemaal duidelijk. „Ik vraag het me elk jaar weer af. Maar ik denk dat het komt door de eerste keer. Toen haalden we al een fors be drag op en ieder jaar wil de nieuwe groep daar weer overheen gaan. De kinderen zijn heel fanatiek en enthousiast." Meijer heeft zelf ook een geheim wapen om de kinde ren te stimuleren om postzegels te verkopen. „Degene met de hoog ste opbrengst van de klas mag op mijn kosten een taartje uitzoeken bij de bakker." De kinderpostzegelactie is een jaarlijks terugkerend gebeuren. Kinderen gaan langs de deuren om postzegels te verkopen. Hiermee halen ze geld op voor een goed doel. De Klimroos koos dit jaar voor 'Alle kinderen een veilig thuis.' „Die actie is gericht op kin deren die het niet zo goed hebben. Dat zijn kinderen die bijvoorbeeld INDYVAN DE GRIEK last hebben van huiselijk geweld of weeskinderen. Die actie spreekt de kinderen aan, omdat ze zelf ook in zo'n situatie terecht kunnen ko men. Ik denk dat ze daarom ook zo fanatiek zijn om postzegels te ver kopen," vertelt Meijer. Ik vind het heel belangrijk om geld op te halen voor kinderen die het moeilijk hebben „De nadruk moet liggen op goede voorlichting", zei Johan Verbrugge (OPA). „Zorg dat de regelingen te vinden zijn op de website", zei Astrid Marchant (D66). „Wijs mensen actief op regelingen", zei Ingrid Brilleman (PvdA). Het is onbegrijpelijk dat bijstandsge rechtigden niet op regelingen wor den gewezen." Uit onderzoek blijkt dat 33 pro cent van de doelgroep niet bekend is met schulddienstverlening en 75 procent geen gebruik maakt van de voedsel- en kledingbank. „Ik ben blij dat 75 procent de voedsel- bank niet kent, want dat betekent dat ze het ook niet nodig hadden" zei wethouder Conny Mierman. „Dat is erg kort door de bocht", reageerde Brilleman. „Dat 75 pro cent de voedselbank of kleding bank niet kent wil niet zeggen dat ze het daarom ook niet nodig heb ben." In de nieuwe nota armoedebe leid wordt uitgegaan van een inte grale aanpak. Op die manier wor den mensen die in de financiële problemen zitten eerder gevon den. Scholen kunnen daarin een rol spelen. Weinig kennis Gerard Verkuil (SGP/CU en direc teur van een basisschool) consta teert wel dat er bij scholen en sportclubs vaak weinig kennis is wat je kan doen. „Wij zijn be nieuwd wat u daar aan gaat doen." Volgens wethouder Conny Mier mans wordt er voldoende infor matie gegeven. - w - - HET ZEEUWS ORKEST 0118-62820'! I zeeuuisorkGSt.nl Donderdag 9 nouember De mi/the, Goes Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 4 november 2017 BE Tien op een rij voor Klimroos Jari Klapwijk Krabbendijke i11 éiiiiimiimiimimiim iiiDiniiiiiwii 11 immiiiiiiMftiiimngTTin™^ mi i imiiiii TrmrnTi«ii^«ir~TnrJt*ïT^m^^" Groep 7/8 van basisschool De Klimroos verkocht dit jaar voor het tiende jaar op rij genoeg postzegels om een schoolreisje te winnen. FOTO'S MECHTELD JANSEN -Indv van de Griek Indy van de Griek heeft het meeste geld opgehaald van De Klimroos. Zij haalde in haar een tje maar liefst 815 euro op. „Ik ben ook naar andere plekken geweest, niet alleen in Krabben dijke," vertelt ze. Indy wilde graag naar Duinrell, maar dat was voor haar niet het belangrijkste. „Ik vind het heel belangrijk om geld op te halen voor kinderen die het moeilijk hebben en daarom heb ik zo mijn best gedaan. Toen ik hoorde dat ik het meeste geld had opgehaald, was ik heel erg blij. Ik ben er super, super trots op!" Een goed armoedebeleid op papier is mooi, maar je moet er als vijf Bevelandse gemeenten vervolgens wel de boer mee op. Die boodschap kreeg wethou der Conny Miermans van de ge meenteraad van Borsele. Melita Lanting Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 152