Onderons mijden - is een listig hellinkje gemaakt Zonnebaden en dat over de drempel valt als je de deur baantjes trekken: openschuift. sommige passa- En verder is er eigenlijk ook geen plek giers brengen er op het schip voor mij buiten bereik. Nou dagen mee door. ja, het bubbelbad heeft een onneembaar trappetje, maar ik had daar ook geen takelsysteem voor mindervaliden ver wacht. Misschien zijn de tapijten in de gangen wat érg hoogpolig: als je daar overheen wilt, moet je flink kracht zet ten. Maar dan kijk ik wel héél kritisch. Bij de uitstapjes moet je soms met een bootje van het schip, als het water te ondiep is om het cruiseschip te laten afmeren. Dat is natuurlijk enigszins bewerkelijk en afhankelijk van je mate van mobiliteit goed, lastig of niet te doen. Mij lukt het best, er staan trouwens zó veel personeelsleden klaar om te helpen dat het bijna vermoeiend wordt om steeds glimlachend te zeggen: 'Thank you, but no, thank you'. Donkere wolken Op dag drie staat Kotor op het program- ma, een havenstadje aan het eind van een lange baai. Aan bak- en stuurboord beboste oevers, hier en daar een huisje, een enkele vissersboot. Ik zie zelfs een dolfijn zwemmen. Kotor is een middeleeuws stadje met smalle straatjes, plaveisel van onregelma tige grote stenen en trappen. Om hier in een rolstoel je weg te vinden is nog best Uit thuis een uitdaging. Maar ja, zo'n stadje ver geef je graag dat het niet strak geasfal teerd is. Het fort boven op de berg laat ik voor wat het is; de steile zandpaden erheen lijken me voor een rolstoel niet erg be gaanbaar. Als we een uur later op een ter ras wat eten, bedekken donkere wolken de strakblauwe hemel en barst er een onwaarschijnlijke regenbui los die zeker een uur aanhoudt en de straatjes in snel- stromende beken verandert. Toeristen op slippers hebben alle moeite om heel huids beneden te komen. Ik ben heel blij dat ik niet met mijn rolstoel halverwege de berg sta, maar onder een enorme pa rasol op het terras zit. Een paar uur later breekt de hemel open en schijnt de zon weer stralend. Ook op Korfoe, een dag later, gaat het prima. De meeste bezienswaardigheden zijn goed toegankelijk, soms heeft een winkel of een restaurantje wat treden, maar er zijn altijd genoeg mensen die je willen helpen. Je moet zoals gezegd vooral niet te veel willen - dat is hoe dan ook een goed uitgangspunt op vakantie. Terug op het schip houd ik het vooral bij een boekje lezen in de zon, met de zee om me heen, af en toe een glimp land, in goed gezelschap en met een glas wijn binnen handbereik. Erg avontuurlijk is het maken van een cruise niet, maar op vier wielen is het een prima manier van vakantie vieren. (I De reis De Majestic Prin cess maakt vol gend jaar cruises vanuit China en Australië. Op de Middellandse Zee varen de vergelijk bare schepen Sapphire Princess (max. 2678 passa giers) en Crown Princess (3082). De vanafprijs voor een cruise van een week (Rome, Salerno, Kotor, Korfoe, Kreta, My- konos en Athene) in een binnenhut is €874 p.p. Hutten die toegankelijk zijn voor rolstoelen zijn er in verschillende categorieën, van een binnenhut tot een suite. princess.com 501 zaterdag 4 november 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 130