Reizen Sofie Cerutti heeft MS en sinds een jaar of vijf een rolstoel. Wandelen op een Canarisch eilandje of kamperen is er sindsdien niet meer bij. Een cruise had ze nog nooit gemaakt, dus toen haar werd gevraagd mee te varen op de Majestic Princess leek haar dat wel wat. en van de dingen die ik heb geleerd sinds ik in een rolstoel rondrij, is dat ik op va kantie de tijd moet nemen en niet te veel moet willen. Ter plekke vaak een plan B maken en het niet erg vinden af en toe een middeleeuwse toren over te slaan. Vaak taxi's nemen. Wat meestal goed te doen is, zijn steden. Natuurlijk is dat per stad verschillend en elke keer een avon tuur om uit te vinden hoe het er rollend het best werkt. Oude steden als Brugge, Jeruzalem of Venetië hebben vaak kas seien, trappen of lastige bruggetjes. En de steden die vooropliepen bij de aanleg van een metro, hebben bij de haltes zelden een lift: Parijs en Londen zijn daardoor veel moeilijker dan Barcelona en Rotter dam. Meestal kun je de stratenlange rijen voor populaire bezienswaardigheden wel omzeilen. De Eiffeltoren, daar kon ik zó op. Da's dan weer een voordeel. Maidentrip Cruisen is een manier van reizen die ik nog nooit heb geprobeerd. Alle vooroor delen zitten natuurlijk ook in mijn hoofd. Iedereen die nog nooit op een cruise is geweest, heeft toch een beeld van iets te dikke Amerikanen in nier- vormige zwembaden? Maar misschien is dit wel de ultieme manier van reizen op wielen: ergens komen zonder dat je iets hoeft te doen, kijken naar de zee, een paar nieuwe steden ontdekken. Als ik het schip zie liggen in de haven van Civitavecchia, een kilometer of 60 boven Rome, ben ik stevig onder de indruk. Wat een gevaarte. De Majestic Princess is een paar dagen daarvoor in de buurt van Triëst van de werf gerold en maakt nu zijn maidentrip. We zullen om de laars van Italië varen, aanleggen in het havenstadje Kotor in Montenegro, daarna een dag op het noor delijkste Griekse eiland Korfoe doorbren gen, en dan weer terugvaren. Het duurt een dag of twee voor ik de weg een beetje weet, van de hut naar het zwembad (met veel fantasie of weinig anatomische kennis inderdaad niervormig te noemen), de cocktailbars, het zonnedek, de winkels en de restau- Cruisen op vier wielen I oio's SHUTTERSTOCK 461 zaterdag 4 november 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 126