Eindhoven De comeback van Times Square De rare reisgids f MIJNNOVEMBERMOMENT De wereld van Hans Avontuur 1 i A et als je denkt dat de videoreclame op Times Square niet duizeling wekkender meer kan, doen ze er nog een schepje bovenop. Deze maand wordt op het plein in New York een videomuur aangezet van 1700 vierkante meter, met een record aantal van ruim 26 miljoen pixels. Het beves tigt de comeback van Times Square als hotspot in de wereld van entertainment. Het scherm hangt aan de gevel van een nieuw Marriott Edition Hotel. Dat is na LUMA, Moxy en DoubleTree, het vierde trendy hotel dat hier in korte tijd de deuren opent. Samen met de be roemde Broadway-theaters in de buurt zorgen de luxe hotels ervoor dat Midtown, het toeristische hart van New York, weer klopt als in de glorietijd, de jaren 60. De sanering van Times Square werd in de jaren 90 ingezet door burgemeester Rudy Giuliani. Hij wilde een eind maken aan de criminali teit die er in het kielzog van de porno-industrie was neer gestreken. Met succes. Door de pornobedrijven met nieuwe regelgeving te verdrij ven, daalde het misdaadcijfer en verdween de wat groeze lige sfeer. Het enorme aantal peep shows en seksshops van toen is op een enkele na vervangen door familiebioscopen, kanto ren, keurige elektronicazaken en hotels. McDonald's, Star bucks en Disney in plaats van adults only cinema. Progres sieve New Yorkers vinden deze Disneyfication overigens helemaal geen vooruitgang. Het wordt hen allemaal wat al te netjes en te braaf. Ze kunnen gerust zijn. De nieuwste initiatieven rekenen ook daarmee af. Geen door snee vermaak voor het grote publiek, maar innovatie en vernieuwing. Op het gebied van hotellerie - google LUMA en Moxy maar eens - en zeker ook op het gebied van de ver lichte billboards die Times Square ooit beroemd hebben gemaakt. Met het reusachtige ledscherm van het Marriott Edition Hotel als absolute blikvanger. <1 magaxinc 45 reizen 3 Ochtendmist boven de Ardennen. Mystieker wordt de herfst nergens. ES hans.avontuur@persgroep.nl Vliegen vanaf een regionale luchthaven is altijd fijn. Dichtbij, kleinschalig, vriendelijk en vaak wat voordeliger. Om die reden houd ik van Eindhoven en Rotterdam-The Hague Airport. Een paar jaar geleden mocht je je auto in Eindhoven boven dien nog gewoon op straat parkeren, wat een paar tientjes bespaarde. Nu kun je de auto enkel nog tegen betaling parkeren. Nou ja, ook goed, dan staat hij in elk geval wat beter beschermd. Zeker als je hem op een van de officie- Ie parkeerplaatsen zet en niet bij een parkeercowboy in de buurt. Toch? Bij Eindhoven Airport ligt dat toch wat genuanceerder. Laatst trof ik mijn auto na terugkomst aan onder een laag aangekoekt gras. Voorkant, zijkant en zelfs de bovenkant. Gelukkig geen steenslag, zodat de schade beperkt bleef tot ergernis en een uur wasstraat. Ik stuurde wel een klacht, want als je dik geld betaalt voor een parkeerplaats mogen ze op z'n minst een beetje net jes met je auto omgaan. Het antwoord was zorgelijk: 'Het terrein naast P5 is van Defensie. Wij hebben geen con trole over de maaiwerkzaamheden op dat terrein. Zoals op onze website staat beschreven, is parkeren op onze parkeerterreinen op eigen risico.' Kortom: parkeren, betalen en mond houden. Eindhoven de gekste! Hè, hè, eindelijk weer eens een reisgids die de trend van hip, hot happening doorbreekt. De rare reisgids, Nederland in 99 schandalen is een kostelijke verzameling van bekende en minder bekende plaatsen met een opmerkelijk verhaal. Denk aan: een ziekenhuis dat heroïne produceert, nep-neanderthalers en de nazibunker van Arnhem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 125