Interview Hij verdiende miljoenen mei liet afsluiten uan transfers uan voetballers als BergkampKuijt, Cocu en Overmars. Rob Jansen is de hoofdpersoon in 'Deal', het nieuwe boek van Miehei van Eg mond. Ruim 220 miljoen euro. Voetbal club Paris Saint Germain be taalde het deze zomer voor spits Neymar. Met afstand de duurste voetbaltransfer ooit. Niet alleen de voetbalwereld, de hele globe trilde van verbazing. Hoe kon een voetballer net zoveel waard zijn als een compleet stadion? Achter zijn bureau, op de eerste verdie ping van het Haagse Hilton Hotel, schuift Rob Jansen driftig heen en weer op zijn stoel. „Het is veel geld, ja. Maar te veel? Waarom dan? Als iemand het betaalt, is Neymar het blijkbaar waard voor die per soon. Hiervoor was Gareth Bale de duur ste, met 100 miljoen. En vergis je niet, dat bedrag is gewoon terugverdiend. Onder meer door merchandise, sponsorinkom sten en promotie-activiteiten." Praat met Rob Jansen - met een car rière van zo'n veertig jaar de meest erva ren voetbalmakelaar van ons land - over de miljoenenbusiness op planeet voetbal en je raakt verzeild in een vurig debat waarbij ogenschijnlijke logica en voetbal realiteit dwars door elkaar heenlopen. Eerder in het gesprek heeft hij zijn leven gesitueerd in twee werelden: de voetbal wereld én de echte wereld. Hij vertelde over zijn schoondochter Annemijn - in middels zwanger van Jansens eerste twee kleinkinderen. Zij werkt in de gehandi captenzorg. „Heb ik groot respect voor", zegt hij plechtig. „Prachtig werk. Een enorm contrast met onze business, die vol zit met opportunisme, hypocrisie en ego. Ik kan geëmotioneerd raken als ik bedenk hoe bijzonder het is dat mijn zoon, die ik als mijn opvolger zie, en zij elkaar hebben gevonden." Jansens andere wereld is die van de voetbaldeal. Het salaris van de speler, de ontslagvergoeding van de coach of- en die springt doorgaans het meest in het oog - de transfer van die ene topspeler. Tekst STEFAN RAATGEVER Foto's PIM RAS Viess/ is voor veel mensen belangrijker dan Van Gogh' Geboren beller Een computer heeft Jansen niet, een mail heeft hij nog nooit verstuurd. 381 zaterdag 4 november 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 118