Nog meer moordenaars Over seriemoordenaars zijn opvallend veel films gemaakt. Ab noemt vijf van zijn favorieten. Lambs, Red Dragon en Manhunter. De gesprekken met de veroordeelden in Mindhunter zijn soms gruwelijk, soms emotioneel, maar vooral zakelijk. De rechercheurs passen psychologische trucs toe om de gevangenen aan het pra ten te krijgen. Kemper praat honderduit, maar een andere seriemoordenaar, Jerry Burdos, die bekend stond als The Shoe Fetish Slayer, is minder toeschietelijk. Hij moet worden overgehaald met een damesschoen met naaldhak, maat 44, voordat hij openheid van zaken geeft. Mindhunter komt langzaam op gang, maar daarna is het een verslavende dramaproductie. Vooral de acteurs die de seriemoordenaars spelen, met name Cameron Britton als Kemper, kunnen zich heerlijk uitleven in hun rollen. <1 magazine 31 AB ZAG 'T ^t@abzagt The Big Sick The Big Sick is een ongewoon liefdesverhaal. Kumail, een stand-upcomedian van Pakistaanse afkomst, weet zich geen raad met zijn relatie met de blanke Amerikaanse studente Emily. Het is huilen en lachen tegelijk. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Mono Mind - Save Me a Place Het is een volkomen onwerkelijke combinatie: dj David Guetta, producer Giorgio Tuinfort, Roxette-routinier Per Gessle en zangeres Helena Josefsson samen op één song. Save Me a Place is al een dancehit in de VS. 2 Hannibal Lecter in The Silence of the Lambs (1991) Nog steeds zeer bezienswaardig. Vooral de intieme relatie tussen Dr. Lecter (de meesterlijke Anthony Hopkins) die de jonge FBI-agent Clarice (de ongemakkelijke Jodie Foster) als een speelbal gebruikt. Aileen in Monster (2003) Films over vrouwelijke seriemoorde naars zijn op één hand te tellen. Charlize Theron is formidabel als de prostituee die aan het moorden slaat. Waar- gebeurd verhaal. Norman Bates in Psycho (1960) ledereen kent de douchescène, maar wat de film van Alfred Hitchcock vooral onvergetelijk maakt, is de vertolking van Anthony Perkins als de hoteleigenaar met een ingewikkeld moedercomplex. Mindhunter is te zien op Netflix. Henry in Henry, Portrait of a Serial Killer (1986) Misschien wel de kilste speelfilm over een seriemoordenaar. Michael Rooker is zeer overtuigend als de zwerver die maar van geen ophouden weet. John Doe in Se7en (1995) Twee rechercheurs (veteraan Morgan Freeman en groentje Brad Pitt) jagen op een moordenaar die zich door de zeven doodzonden iaat inspireren. De scène met de doos aan het slot met een gruwelijke vondst hakt er nog steeds in. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 111