'Het promotietraject is geen weggegooide tijd geweest' „Psychologie is zo'n studie voor mensen die niet weten wat ze willen, maar voor mij was het een heel bewuste keuze. Ik heb uiteindelijk cum laude twee masters afgerond, in neuropsychologie en klini sche psychologie. Tijdens die laatste master werkte ik in het UMC Utrecht als onderzoeksassistente bij een grote stu die naar bipolaire stoornissen. Na twee jaar kon ik doorrollen in een promotie traject. Weer twee jaar later was mijn proefschrift nog lang niet af, maar het geld wel op. Ik had inmiddels al geconcludeerd dat ik niet verder wilde in de wetenschap. Een goede promovendus leeft enkel voor zijn onderzoek, maar ik voelde die toewijding niet. Ik ergerde me boven dien steeds meer aan dat hiërarchische, starre en vooral trage wereldje in het ziekenhuis. Als promovenda bungel je onderaan de voedselketen. Als ik een afspraak wilde maken met een professor, kon ik pas vier weken later terecht. Je kunt je afvragen waarom ik me zo druk maakte om die kleine dingen, maar voor mij was het een teken dat ik het plezier kwijt was. De snelheid van het bedrijfsleven sprak me daarentegen enorm aan. Ik vond een baan in de on line advertising: een wereld waarvan ik niets wist, maar waarin ik heel snel stap pen kon maken. Nee, inhoudelijk doe ik helemaal niets meer met mijn studie psychologie. Dat betekent zeker niet dat het weggegooide tijd is geweest. In mijn ogen is je studierichting minder belang rijk dan de vaardigheden die je opdoet. Mijn sociale skills, organisatietalent, zelf standigheid, financiële blik en doorzet tingsvermogen zijn allemaal zaken die ik tijdens mijn promotietraject heb ont wikkeld. Daarom heb ik gedurende mijn nieuwe loopbaan de laatste jaren ook heel hard gewerkt om alsnog mijn promotieonderzoek af te ronden. Voor mijzelf, mijn begeleiders en de deelne mers aan het onderzoek. Ook al ga ik nooit meer terug naar de psychologie." De trage academische wereld ging neuropsychologe Sanne Kemner (32) als promovenda tegenstaan. Vandaar de overstap naar een snelle carrière in de online advertising. 261 zaterdag 4 november 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 106