'Economie ging me steeds meer tegenstaan' „Toen ik 18 was, wist ik niet wat ik wilde. Ik was goed in economie en kwam zo bij een studie internationale bedrijfskunde uit. De studie vond ik interessant. Al kon ik me ergens toch altijd moeilijk voorstellen dat ik later ook in zo'n stropdassenwereldje vol consultants zou rondlopen. Na mijn afstuderen ben ik aan de economische faculteit gepromo veerd op de sociale netwerken van on dernemers. Tijdens dat traject bracht mijn promotor me onbedoeld op een ander pad. Lees veel en breed, adviseerde hij me. En zo kwam ik ook uit bij zaken als filosofie, psychologie, bewustzijn. Ik had bovendien hevige rugklachten, waardoor ik op aanraden van een vriend yoga probeerde. Dat beviel zo goed dat ik er steeds meer tijd aan besteedde. Ik werkte na mijn promotie kort als beleidsadviseur bij Economische Zaken, maar besteedde tegelijkertijd dagelijks vier tot zes uur aan yoga en meditatie. Ik ging zelfs in lege vergaderruimtes yoga- les geven aan collega's. Ondertussen ging het economische wereldje me steeds meer tegenstaan. De financiële crisis was gaande, dus iedereen streste enorm over de waan van de dag. Terwijl ik zei: 'Jongens, adem in, adem uit'. Die spagaat werd zo groot dat ik mijn baan opzegde om voortaan al mijn energie in yoga te steken. In de economie bestaat het fenomeen 'verzonken kosten': hoe meer geld iemand ergens in heeft geïnvesteerd, hoe meer weerstand hij voelt om een switch te maken. Onzin, zeg ik nu, dit is de beste keus die ik ooit gemaakt heb. Bovendien is mijn studie zeker geen ver loren tijd geweest. Ik geef als zelfstandig yogaleraar trainingen en retraites, en weet dankzij mijn studie heel goed hoe ik mijn bedrijfje run. Veel klanten komen bovendien uit het bedrijfsleven. Zij vinden het heel prettig dat ik dezelfde achtergrond deel. Die denken nu toch minder snel: jemig, wat is dat voor zwe verige gozer?" Aan het eind van zijn promotie ontdekte econoom Jasper Kok (40) yoga. Het betekende het begin van een nieuw bestaan. 221 zaterdag 4 november 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102