Altijd sparen Geld geluk- 'QUA GROTE UITGAVEN OVERLEGGEN WE ALTIJD' Dennie en Pascal zijn ruim driejaar samen en wonen sinds afgelopen zomer in een twee-onder-een-kapwoning in Erp. wie zijn het? 0 -€2000 €2000-€3500 €3500 - €5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Pascal: „We hebben eigenlijk altijd wel iets waarvoor we sparen." Dennie: „Vorig jaar was dat een nieuwe auto." Pascal: „Het volgende doel was een nieuw huis. Maar met het spaargeld hebben we het weiland dat bij dit huis hoort betaald." Dennie: „Als zo'n stuk grond geen bestemming heeft, moet je het met je eigen middelen bekos tigen, het mag niet bij je hypo theek. Ze vroegen er bijna 21.000 euro voor." Pascal: „Het is nu in ons bezit, maar daar is uiteindelijk wel een constructie voor bedacht, zodat we een derde minder hoefden te betalen." Dennie: „Die 21.000 euro hadden we namelijk niet zo liggen." Pascal: „We willen ooit paarden op het weiland. Met een mooie rijbak. Dat komt ooit, dat kunnen we nu nog niet betalen." Dennie: „Eerst is het dak aan de beurt. Over een paar maanden wordt het asbest verwijderd en komen er nieuwe dakplaten en -pannen op. Dat loopt dus wel op in de kosten. De bovenverdie ping willen we ook nog ooit doen, die is al 35 jaar oud." Pascal: „Uiteindelijk willen we weer een vast bedrag per maand gaan sparen, maar we merken dat we daar onze draai nog in moeten vinden." Dennie: „We hebben ook nog niet echt de kans gehad om te sparen. Elke keer zijn er wel weer kosten met zo'n nieuw huis." Pascal: „Na het dak kunnen we in ieder geval weer even op adem komen. We maken nu al lebei elke maand 1100 euro over naar onze gezamenlijke reke ning. Daar moeten alle kosten vanaf: hypotheek, gas, water en licht, de boodschappen, dingen voor het huis en uitjes." Dennie: „Dat is krap, maar dat doen we expres. Je gaat namelijk leven naar wat je hebt. Heel af en toe moeten we er iets extra's op zetten." Pascal: „Aan het eind van de maand moeten we weieens creatief zijn." Dennie: „Boodschappen doen we eens per week bij de Aldi. We willen niet boven de 100 euro komen." Pascal: „Wekelijks bood schappen doen in plaats van dagelijks is voordeliger. We eten ook gezonder op die manier." Dennie: „Omdat we nu enigs zins achteraf wonen, moeten we een stukje fietsen om bij de supermarkt te komen. Dat verhoogt de drempel om 's avonds nog een zak chips te gaan halen, haha." Pascal: „We heb ben ook een niet- rokenrekening." Dennie: „Sinds we zijn gestopt met roken, storten we allebei maandelijks 26 euro op die reke ning; een symbolisch bedrag dat we anders zouden uitgeven aan roken." Pascal: „Daar betalen we de dierenartskosten van Joep van." Dennie: „We betalen er ook leuke dingen mee. Laatst konden we daar mooi de drank voor de housewarming van betalen." Pascal: „Qua grote uitgaven overleggen we altijd en hakken dan snel knopen door. Wat geld zaken betreft zijn we eigenlijk ook maar saai en verstandig, hè. Het kopen van een hond ging trouwens in een minuut." Dennie: „We keken bij een nestje van acht puppy's en zonder te overleggen wezen we allebei naar Joep: 'Die!'" <1 magazine 21 Tekst KIRSTEN BLOEMEN Foto KOEN VERHEI JDEN Dennie Bongers (35) Constructie- en metaalbewerker Pascal Aaldering (35) Verpleegkundige in de psychiatrie Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Dennie: tweejarig sportschoolabon nement - alleen het eerste half jaar geweest Pascal: zo'n elek trische buikspier trainer van Tel Sell - werkte voor geen meter Dennie: het huis - precies waar we van droomden Pascal: de hond - door Joep vormen we een gezin Dennie: „Dit huis is alles wat we wil den: ruim, op een fijne plek en veel vrijheid. We hebben het gekocht voor 375.812,50 euro, om precies te zijn. We hebben het afgelopen jaar veel gespaard. Als we sparen, zetten we echt alles opzij. Dan kopen we ook geen nieuwe kleren." E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101