5 weken later... 'Hij was zelfs even dood' M TOP 100 Om nooit te vergeten ZIEKENHUIS Zo jong nog en dan al een hartinfarct; hij kermde van de pijn RINUSVADER Nick." Papa fotografeert intussen hoe zijn dochter heel even haar oogjes opent en haar allereerste niesje produceert. Rode bal Met een dikke deken erover is nauwelijks te bevatten dat een uur geleden Miranda's buik nog openlag. „Kijk, dit is nou je baarmoeder", zei de gynaecoloog toen, terwijl hij de rode bal in zijn handen droeg. „En dit de eileiders", wijzend naar de uitstulpingen aan weerszijden. „Nou, dat was wel bijzonder om te zien", zeggen Miranda en Elco nu in koor. Schrickx: „Ik vind het mooi om ouders te tonen wat ik doe. Maar het belangrijkste is dat zij een zo goed mogelijk gevoel overhouden aan een geboorte, ook al is het een keizersnede. Je kunt zo'n ingrijpende gebeurtenis maar één keer meemaken." FOTO BOAZ TIMMERMANS Terwijl broer Nick (3) door de kamer zoeft, ligt de zes weken oude Sanne rustig op mama's arm. Soms vallen haar oogjes even dicht, om vervolgens weer helder de wereld in te kijken. „Sanne is een tevreden meisje", zegt Miranda. Met plezier kijkt ze terug op de bevalling en de tijd erna. „Klinkt misschien raar, maar ik vond het een fijne ervaring. Het was mooi om de keizersnede van a tot z te kunnen volgen, meteen de baby bij ons te hebben en het hele traject door één ver pleegkundige te worden begeleid. Natuurlijk heb ik aan de wond wat pijn gehad, maar het is me enorm meegevallen." Ze houdt zich nog gedeisd, niet makkelijk voor een moe der die gek is op sporten. „Ik wandel nu lekker, ik doe het dit keer rustig aan." Broer Nick is al gewend aan zijn zusje en man Elco regelt het huishou den, inclusief de klussen die Miranda (nog) niet mag doen. pz vrijdag 3 november 2017 Rinus Vader (58), cardiologisch interventie-laborant in zieken huis ZorgSaam in Terneuzen: „Ik weet nog dat een man van 40 jaar met gillende spoed het dottercen trum werd binnengebracht. Ik zie op de cardiogram direct wat er aan de hand is. Een hartinfarct, zo jong al. Hij ziet er slecht uit, kermt van de pijn en kijkt angstig om zich heen. Natuurlijk zie ik dat vaker. Maar telkens als iemand zo binnenkomt, sta ik er even bij stil: hoe erg dit is, hoe tragisch. Heel even, er is weinig tijd. Ik moet de cardioloog assisteren en de pa tiënt geruststellen. Ik leg de man uit waar we zijn, dat er een bloed vat dichtzit en dat we hem gaan helpen. Maar tijdens de operatie dreigt het mis te gaan. We zitten met katheters in zijn kransslaga- ders en ineens krijgt hij een ritme stoornis. Het bloed stroomt niet meer. Ik grijp snel de pads van de defibrillator en reset hem. De man komt bij, maar weet van toeten noch blazen. Ik weet uit ervaring dat iemand in die situatie onrustig zal zijn. Dus leg ik mijn arm alvast zo dat ik daarop kan inspelen. On dertussen denk ik: gelukkig, hij doet het weer. Na een half uur is de operatie geslaagd: het bloed vat is weer open. Ik zie hem kleur krijgen. Dan ben ik zo blij. Het is aangrijpend en mooi tegelijk. De man balanceerde op het randje van leven en dood. Onder mijn handen was hij zelfs even dood, maar we hebben hem weer tot leven gewekt." Jeffrey Kutterink Bij de 'gentle sectio' staat contact tussen moeder en kind centraal, merken moeder Miranda Nederlof en vader Elco ook in de praktijk. FOTO'S SHODY CAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55