'Keeno' blikvanger in Axel O O) CD O 10 ZE Ben Sellam ligt eruit met Oranje onder 18 De Bruijn stoot door naar achtste finale Plaatselijke favoriet Boer gaat voor zege GROENE STER KLAAR VOOR VOLGENDE TOPPER Groene Ster speelt vanavond tegen Hovocubo (21.30 uur) de tweede topper in een week tijd. Achraf Laabich (22) kijkt er naar uit. „Hovocubo heeft een topploeg, maar wij ook." Youssef Ben Sellam kan deelname aan de Jeugd Olympische Spelen, volgend jaar in Ar gentinië, vergeten. De jonge doelman van Groene Ster Vlissingen en JVOZ ging gister avond in het tweede kwalificatieduel met Oranje onder 18 onderuit tegen Slowakije: 3-0. Het eerste kwalificatieduel, een dag eerder, ging al met 7-2 verloren tegen Rusland. Daardoor maken Ben Sellam en Oranje onder 18 geen kans meer op een plekje op de Jeugd Olympische Spelen. Alleen de nummers één van iedere kwalificatiepoule mogen komend jaar namelijk afreizen naar Argentinië. Ben Sellam komt nog één keer in actie. Zater dag is Azerbeidzjan de tegenstander. In de laatste Grand Prix driebanden van het kalenderjaar is Jean Paul de Bruijn doorge drongen tot de achtste finales. De Hulstenaar won zijn eerste partij in het hoofdtoernooi met 40-11 van Herman van Daalen, in 23 beur ten. Daarna ging het mis tegen Sander Jonen. De Amsterdammer greep, mede dankzij een serie van 9, de winst: 24-40 in 32 beurten. Tegen Harrie van der Ven had De Bruijn een punt of een hoog moyenne nodig om naar de achtste finale te gaan. Dat lukte. Het werd 40- 26 voor de Zeeuws-Vlaming. Dat deed hij in 26 beurten. In Wolphaartsdijk staat zaterdag de derde wedstrijd in de ATB Wintercompetitie op het programma. Thijmen van de Vrede uit Goes is nog altijd de leider in het algemeen klasse ment. Hij won de eerste wedstrijd in Wemel- dinge en behield zin eerste plaats afgelopen zaterdag tijdens de wedstrijd in Zelzate. Die werd gewonnen door de Belg Vincent Meyvis. Als Van de Vrede morgen na de derde koers ook nog de leider in het klassement wil zijn, zal hij moeten afrekenen met Erik Boer. Hij is de plaatselijke favoriet. De derde wedstrijd be gint om 12.30 uur met de jeugdreeksen, terwijl de senioren en de vrouwen om 15.15 uur aan hun race beginnen. Vink De Nooijer Toertocht ij heeft misschien wel het hardste schot van de eredivisie", klonk het afgelopen zater dag na het duel van de zaalvoetballers van Groene Ster met regerend landskampioen 't Knooppunt (6-6) uit de mond van Saïd Bouzambou. „Waarom schiet hij dan niet vaker?" De speler over wie het gaat lacht hartelijk doch verlegen om het als verwijt klin kende compliment van zijn ploeg genoot. „Dat hoor ik wel vaker", zegt Achraf Laabich (22). „Ik zeg het ook vaak tegen mezelf, maar ik denk ook vaak: ik kan deze bal beter afleggen." Laabich is een van de talenten van de eredivisionist, niet opgevist uit de Vlissingse vijver maar over gekomen van Troy/IDEAL uit zijn woonplaats Bergen op Zoom. „Hi cham Benhammou, de vorige trai ner, heeft mij bijna twee jaar gele den gevraagd", blikt Laabich aan de vooravond van het duel met Hovocubo terug. „Hij kende mij van Troy en ik had hem al vaker gezien en gesproken. Nadat hij me had gevraagd te komen, heb ik nog even meegetraind en dat ging ei genlijk best goed." Met Troy speelde hij destijds in De 33-jarige coureur reed zich tus sen 2004 en 2010 maar liefst zeven jaar op rij naar een plaats bij bij de beste tien rijders tijdens een we reldkampioenschap MX 1. De laatste paar jaar werd de voor malig GP-rijder geplaagd door bles sures. Dat hij het crossen nog niet is verleerd, liet 'Keeno' enkele weken terug zien tijdens wedstrijden die meetelden voor het Belgisch kam pioenschap in Baissieux. In de su perfinale van de Belgian Masters was hij iedereen de baas. Een paar van zijn grootste tegen standers daar komt hij ook in Axel tegen. Bijvoorbeeld Jeffrey de Wulf en Erik Willems, die samen met ve teraan Ronny van Hove misschien wel de grote favorieten zijn. Ook het winnende team van 2016, waar van Mark Boot uit Kamperland en Roy Sillien nog deel van uitmaken met Jochem Walckiers als nieuw komer, is aanwezig. Jordan-Lee van Maaren uit Vlissingen vormt met zijn Brabantse maten Nick Horsten en Roan van de Moosdijk eveneens een kansrijk team. Bij de niet-licentiehouders zijn veel ogen gericht op het Zeeuws- Vlaamse trio Kevin van Houdt (Axel), Laurens de Ridder (Kui taart) en Wilko de Booij (Walsoor den). Bij de jeugd, die in de voor middag de 2 uren rijden zijn de fa vorieten de Nederlandse toppers Jens Walvoort en Scott Smulders. Mats Leeuwesteijn (Vlissingen), Danny van den Bosse (Ovezande) en Floris van Gremberghe (Koe wacht) vormen de Zeeuwse blik vangers. De start belooft spectaculair te worden, met de Le Mans-methode. Daarbij moet de rijder naar de over kant rennen en dan eerst de motor starten. Om 10.00 uur start de jeugd, de senioren om 13.30 uur. vrijdag 3 november 2017 ZAALVOETBAL BILJARTEN A Jean Paul de Bruijn heeft zich geplaatst voor de achtste finale fotoizaakverkeste ATB Zondag-hoofdklasser Goes speelt op woensdag 8 november een oefenwedstrijd tegen het Reimerswaal elftal. Het duel wordt gehouden op sportpark Cleyn Moerkem in Yer- seke. Om 19.45 uur wordt er afgetrapt. Voor tennisster Lesley Kerkhove zit het 25.000 dollartoernooi van Nantes er na de kwartfinales al op. De Zierikzeese, die als acht ste geplaatst was, verloor donderdag van de Oekraïense Olga lanchuk: 7-5 6-4. In het dubbelspel zit Kerkhove nog wel in het toernooi in Frankrijk. Ze staat samen met Mi- chaella Krajicek inmiddels in de halve finales. Het Nederlandse duo geldt als één van de fa vorieten op de eindzege. WA 1 Waar Jean Paul de Bruijn zich tijdens de Grand Prix driebanden in Den Haag plaatste voor de achtste fi nale, ligt Michael Vink uit Groede er na één ronde al uit. In de poule fase van het toer nooi verloor hij alle partijen. 1-2 Jeremy de Nooijer heeft met Sheriff Tiraspol voor een stuntje gezorgd in de groepsfase van de Europa League. Op be zoek bij Lokomotiv Moskou werd met 1-2 gewonnen. De Nooijer viel een klein kwartier voor tijd in voor Jairo. Door de zege staat Sheriff tweede in poule F. Sportdorp Oost- kapelle organi seert morgen de derde Jan Minder- houd MTB toer tocht. Deelnemers kunnen kiezen voor een route over 30 of 48 kilo meter. Inschrijven en starten kan tussen 8.30 uur en 10.30 uur in de Babbelaar in Oostkapelle. Achraf Laabich Mitchell Minnaard Bergen op Zoom Achraf Laabich met de bal aan zijn voet. Coach Samir Yaaqobi (I) en Saïd Bouzambou (r) kijken toe. foto paulten hacken Motorcrosser Ken de Dijcker is zondag de grote publiekstrekker tijdens de meer-urencross op het RES-circuit aan de Lageweg in Axel. Hij vormt samen met Emilio Vannieuwenhuijze en Jaimy Deleersnijder een team. Herman Heuvink Axel a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42