1 Zeeuws Afscheid bij drie uitvaartcentra 6 Vlijt Volharding geeft 40e stuiverconcert Weer klassiek concert in kerk Ritthem Een concert voor een stui ver. Het kan nog steeds. Muziekvereniging Vlijt Volharding uit Oost-Sou burg houdt vanavond het veertig ste Stuiverconcert. In samenwer king met Koor A58 uit Middelburg brengt de fanfare allerlei filmmu ziek ten gehore in de Middel burgse concertzaal. Het idee van het Stuiverconcert is afgeleid van 'driestuiveropera's' van vroeger. „Ongeveer 45 jaar ge leden zijn we door dat concept geïnspireerd," vertelt Sjouke-Ger- rit Brinksma, voorzitter van Vlijt Volharding. „Bij die opera's kon den mensen voor een habbekrats naar een voorstelling en wij doen hetzelfde, maar dan kost de voor stelling maar vijf cent." De Stuiverconcerten zijn al veer tig jaar een bekend fenomeen in thuishaven Oost-Souburg. Het concert vindt jaarlijks plaats op concertlocaties in het dorp, maar voor het veertigste concert wijkt de muziekvereniging voor een keer uit naar de concertzaal in Middelburg. „De concertzaal is echt een prachtige locatie en wij zijn heel blij dat we daar mogen optreden." Toegang voor het con cert is traditiegetrouw vijf cent, maar voor het speciale concert in Middelburg zijn er ook VIP-kaar- ten te koop. „Die kaartjes kosten een tientje. Dan krijg je een mooi plekje voor in de zaal en een hapje en een drankje in de pauze. Men sen die voor een stuiver binnenko men geven ook vaak een vrijwil lige hogere bijdrage, waardoor we toch wat geld binnen krijgen." Het thema van het veertigste Stuiverconcert is filmmuziek. „We spelen muziek uit nieuwe films, maar ook uit heel oude films. Op die manier is het afwisselend en Het concert wordt afwisselend en leuk voor iedereen leuk voor iedereen. Van bombasti sche muziek uit spectaculaire vechtscènes van Star Wars tot in tieme muziek met een ingetogen fluitsolo uit Braveheart, alles komt voorbij." Het koor en de fanfare van Vlijt Volharding zullen el kaar afwisselen. Na de zomerva kantie is de fanfare van ongeveer vijftig mensen begonnen met re peteren voor het concert. Het koor, bestaande uit zo'n 60 mensen, is al drie kwartjaar bezig met de voor bereidingen. „We hopen er een prachtig en uniek concert van te maken." De toekomst van het goedkope concert is afhankelijk van de reac ties. Brinksma ziet het concert vol vertrouwen tegemoet. „We gaan er een mooi concert van maken en we hopen dat het de mensen goed bevalt. In 2021 bestaat Vlijt Vol harding honderd jaar en dan ho pen we weer iets te organiseren in Souburg." Koffie en cake misstaan nog niet na een uitvaart. Maar het is geen verplichting om een traditionele koffietafel te serveren nadat de plechtigheden rondom begrafenis of crematie achter de rug zijn. Uit vaartcentrum Overtoom Groen in Vlissingen, Uitvaartverzorging H. Jobse in Middelburg en Uitvaart verzorging De Bevelanden in Goes laten zaterdag 4 november een aantal mogelijkheden zien om 'persoonlijk en origineel' af scheid te nemen van een dierbare, al dan niet met behoud van tradi ties. De drie samenwerkende uit- vaartbedrijven laten belangstel lenden tussen 10.00 en 15.00 uur de mogelijkheden van afscheids fotografie zien. Ook zijn op de drie locaties verschillende artiesten te zien, die het rouwproces begelei den en proberen draaglijker te maken. In Vlissingen zijn een accorde onist en dialectverteller Frans van der Heijde te horen. De laatste vertelt hoe mensen kunnen 'Om- hae mee de dood..!". In Middel burg treden een violist en een 'rouwclown' op en in Goes zijn demonstraties van Het Draag- stersgilde, De Boeketterie en Tim merman Natuursteen. RITTHEM In het kerkje van Ritt hem wordt zondag vanaf 15 uur het tweede klassieke concert van het Cugnon Project gehouden. Onder leiding van Chris Duin dam worden twee 'groots en mee slepende' vioolconcerten uitge voerd: het Oktet van Mendelsshon en de Pastorale (zesde symfonie) van Beethoven voor zes strijkers. Voor en na het concert kan het pu bliek in Theater De Verwachting terecht voor een prosecco en een hapje. De entreeprijs bepalen bezoekers zelf via een (eventueel anonieme) envelopbijdrage. De Verwachting en de musici hopen op meer belangstelling voor klassieke muziek. IN DE REGIO Expositie Stil en Bewogen Folkmuziek Windbroke MIJN DORP, MIJN STAD KOUDEKERKE MTB- toertochtdoor het bos vrijdag 3 november 2017 WA Een concert voor een habbekrats Muziekvereniging Vlijt Volhar ding uit Oost-Souburg houdt concerten voor slechts vijf cent. Vanavond doen ze dat voor de veertigste keer. Jari Klapwijk Middelburg Muziekvereniging Vlijt Volharding houdt vanavond voor de veer tigste keer het jaarlijkse Stuiverconcert, foto erikwalraven - Sjouke-Gerrit Brinksma Het veertigste Stuiverconcert begint om 20.00 uur. Drie uitvaartcentra in Vlissin- gen, Middelburg en Goes hou den morgen de Open Dag Zeeuws Afscheid. René Hoonhorst Vlissingen SINT LAURENS Boerderijgalerie de Osseberg in Sint Laurens toont vanaf zaterdag de exposi tie 'Stil en Bewo gen'. Die wordt om 14.30 uur geopend door de kunste naars die de bron zen beelden maak ten. Ook is er klari- netmuziek te horen. De expositie is tot en met zaterdag 16 december te be zichtigen. OOST-SOUBURG Folkband Wind broke geeft zater dag een concert in de Historische Kerk Souburg. Windbroke staat al jaren voor akoesti sche muziek, met een altijd hoog tra ditioneel Keltisch gehalte. Kaarten kosten 15 euro. In de voorverkoop zijn de kosten lager. Tickets zijn te kopen via de vaste adressen en via www.historische- kerksouburg.nl. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Ravensteijnweg 1a, 09.00-17.00 uur - Kledingverkoop door Kledingbank Zeeland; Het koffie huis, Oosterschel- destraat 1, 09.30- 11.30 uur - Inloop- moment met koffie en thee; Hotel Ar- neville, 10.15-16.30 uur - Europese se minar 'Let's get Di gital'; Drukkery, 16.00 uur - Boek presentatie Ruud Paesie; Markt, OOSTKAPELLE Sportdorp Oostka- pelle houdt zater dag de derde editie van de Jan Minder- houd MTB-toer- tocht. De route gaat door bosge bieden en paden waar normaal niet gefietst mag wor den. Deelnemers kun nen kiezen uit twee afstanden. Deel name bedraagt 5 euro. Hierbij krijgt iedereen een herin nering. Er wordt tussen 8.30 en 10.30 uur gestart bij De Babbelaar. Waterlicht op de markt in Middel burg. 18.30-23.30 uur- Project 'Waterlicht'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur- Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Zeeuwse Con certzaal, 20.00 uur - Stuiverconcert Vlijt&Volharding en Koor A58 OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+; Duin- vlietweg 6,13.00- 13.30 uur - Activi teit 'Een kijkje ach ter de schermen van het zee-aqua rium' bij Terra Maris VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Papegaaien burg 1, 09.30 uur- Officiële opening Koffiestop. HERDENKING KAMPERLAND - In Kamperland is gistermorgen stilge staan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Vanaf het Casembroothuis vertrokken de deelnemers aan de her denking te voet naar het monument aan de Noordstraat. Daar hield burgemeester Marcel Delhez van Noord-Beve land een toespraak. Leerlingen van de christelijke basis school De Kamperschouw waren ook aanwezig. Enkele leer lingen reikten de burgemeester een krans aan die ter afslui ting van de ceremonie bij het monument werd gelegd. FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38